Takma kirpikler, pek çok kadın için vazgeçilmezdir. Makyajı en iyi şekilde tamamlamayı sağlayan bu ürünler, gözleri ortaya çıkartarak daha güzel bir görüntü sağlar. Bu ürünler, günlük kullanım için farklı uzunluk ve şekillerde olabildiği gibi, özel günler, fotoğraf ve klip çekimleri için üretilen daha frapan modelleri de vardır.

Takma kirpikler tek kullanımlık mıdır?

Bu soru sıklıkla sorulan ve merak edilen bir sorudur. Bazı ürünler tek kullanımlık olacak şekilde üretilmişlerdir, ancak genelde düzgün takılıp çıkartılıyor ve iyi temizleniyorsa 2-3 kez kullanılabilir. Temizliğinin iyi yapılması ve saklama kutusunda muhafaza edilmesi önemlidir.

Takma kirpik nasıl takılır?

Bazı ürünler, tek olarak satılır. Bu ürünler, komple kirpik dibine yapıştırılarak kullanılır, ancak bazı ürünler teklidir. Kirpikleri ambalajından çıkarttıktan sonra, kirpik yapıştırıcısını ince bir çizgi halinde kirpiğe sürüp, tam kirpik dibinize gelecek şekilde bir bütün halinde yapıştırabilirsiniz. Göz yapınız küçükse, yapıştırmadan önce gözünüzde deneyerek, fazla olan kısmı kesebilirsiniz. Tekli olan kirpikler yapıştırılırken, bir miktar kirpik yapıştırıcısı kirpik kutusunun üzerine dökülür. (yapıştırıcı zor çıktığı için mobilyaların üzerine dökmemeniz daha doğru olur.) Daha sonra kirpikler tek tek alınarak yapışkana batırılır, ve göz kapağının göze uzak olan bölümünden başlanarak yapıştırılır. Yapıştırıcıyı çok az kullanmak yeterlidir. Sadece kirpiğin ucunu batırıp, fazlalarını sıyırdıktan sonra gözünüze takabilirsiniz. Fazla alınan yapışkan, birikebilir. Tekli kirpiklerin bazıları daha uzun bazıları daha kısa olur. Uzun olan kirpikleri gözünüzden uzak kısımlara, kısa olanları gözünüze yakın olan bölümlere takabilirsiniz. Tam göz pınarınızın olduğu bölüm boş bırakılmalıdır. Bazı kirpikler ise, ikili ve üçlü şekilde satılır. Tek seferde 3 kirpik yapıştırabilirsiniz. Bunların kullanımı daha kolaydır. Kirpik yapıştırıcısı seçimini siyah olarak yaparsanız kuruduğu zaman kirpiklerinizle bütünleşir. Kirpikleri takmadan önce rimel sürebilir, taktıktan sonra ikinci kat olarak tekrar kolayca sürebilirsiniz. Böylece takılan kirpikleriniz ve kendi kirpikleriniz daha doğal bir şekilde birbirine karışmış olur. Ardell, Lionesse, 1000 Hour, Tarko, Revlon ve Nascita marka takma kirpikleri en uygun fiyatlarla cimri.com sitesinde bulabilir, ürünleri listeleyerek fiyatları karşılaştırabilirsiniz.

https://www.cimri.com/takma-kirpikler