• SU MOTORU NEDİR?

  Tarlamızda, bahçemizde bulunan kuyu seviyesinin üzerinde kalan bir alana su taşımak için ya da bir yerde konumlanmış olan suyu tahliye etmek için kullandığımız makinalardır su pompaları.

 • SU MOTORU SEÇİMİNİZİ ETKİLEYECEK UNSURLAR NELERDİR?

  Bahçenizin ya da arazinizin, yani sulanacak alanın büyüklüğü

  Sulanacak en yüksek alanın kuyu seviyesinden yüksekliği

  Motorun kullanılacağı alanda elektrik imkanının bulunup bulunmadığı

  Kullanılacak alanda motorun muhafaza edilecek yerin olup olmadığı

  Suyun çekileceği kuyunun ya da akarsuyun derinliği gibi unsurların değerlerini belirledikten sonra ürünü seçmek daha kolay olacaktır.

 • Bahçenin büyüklüğü göz önüne alınarak su motorunun dakikada kaç litre su çekmesi gerektiğini belirleyebiliriz. Eğer 7-8 dönümlük bir arazi için seçim yapacaksanız 1 inçlik bir su motoru sizin için yeterli olacaktır. 8 dönümün üzerinde bir alana sahipseniz 2 ya da 3 inçlik motorlara bakmanız daha doğru olacaktır. Seçim yaparken dikkat edilecek bir diğer unsur da kuyudan pompalanacak suyun dikey olarak kaç metreye kadar ulaşması gerektiğidir. Buradaki kritik nokta yatay uzaklık değil dikey uzaklıktır. Bir diğer unsur alanda elektrik olup olmadığı. Mevcut bir elektrik yapısı var ise tercihinizi elektrikli su motorlarından yana kullanabilirsiniz. Elektrik yoksa benzinli su motoru sizin için en ideali olacaktır. Motorun kullanılacağı alanda muhafaza edilecek kapalı bir alan var ise ve hırsızlığa karşı güvenli olduğunu düşünüyorsanız tercih yaparken motorun büyüklüğü çok da önemli bir etken değildir. Bir diğer önemli unsur kuyu derinliği. Eğer kuyunuzun derinliği 8-10 metreden daha yüksekse sizin için en uygun çözüm kesinlikle dalgıç pompalar olacaktır.

 • SU MOTORU KULLANIMINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR NELERDİR?

  Ürününüzü kullanırken hortumun girişine filtre takmanızda fayda var. Bunun sebebi motorun içine istenmeyen pislik ve taşların girişini engellemektir. Çünkü bunlar telafisi olmayan sıkıntılar yaratır. Hortumun içine istenmeyen cisimler girmeyecek şekilde filtreleme aparatı takılması gerekmektedir. Ürününüzün çeşidi ne olursa olsun 2 saatte bir 10-15 dakikalık molalar verdirerek çalıştırmanız motorunuzun ömrünü uzatacaktır. Dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur elektrik aksamının olduğu yerlerin ıslanmasını engellemek ve ıslak elle dokunmamak olmalıdır. Islak kullanımlarda küçük çaplı da olsa elektrik çarpmaları yaşanabilir.

 • Bahçeniz ya da tarlanız için en kullanışlı ve kaliteli su motorlarını sitemizde bulabilirsiniz. Üstelik Palmera, General Power, Rain Pump gibi sektöründe uzman markaların güvencesi ile siz de bütçenize en uygun su motorunu hemen sipariş verin, indirimli alışveriş fırsatını kaçırmayın !