Marka
Vestel
 • En Popüler Ürünler
 • En Ucuz Ürünler
 • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.
 • Su ısıtıcı kettle, elektrikli mutfak aletlerinin en önemli cihazlarından biri olmakla birlikte aynı zamanda da mutfaktaki en büyük yardımcılarından biridir. Su ısıtıcılar gerek çay ya da kahve yaparken, gerekse yemek yaparken pratiklik sağlayan elektrikli mutfak aletlerinin adeta küçük birer devidir. Siz de kolayca, ihtiyaçlarınız doğrultusunda, size en uygun su ısıtıcı modelini seçerek, binlerce modelin içerisinden en ucuz kettle modellerine Cimri.com’dan göz atabilirsiniz.

 • Su Isıtıcıları Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

  Su ısıtıcılarının, plastik ya da çelik olmak üzere iki farklı modeli bulunmaktadır. Çelik su ısıtıcıları daha sağlıklı olması ile öne çıkmaktadır. Sıcak su nedeniyle erime ihtimalinin de bulunmamasından, uzun vadeli kullanımlar için daha uygundur. Çelik su ısıtıcılarında ise kireçlenme sorunu ortaya çıkabilir, bu durumun da evde uygulayabileceğiniz basit temizleme yöntemleri ile kolayca üstesinden gelebilirsiniz.

  Su ısıtıcılarında su seviye göstergesinin olması kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Önemli bir nokta ise, maksimum olarak belirlenen seviyenin üstüne çıkılmaması gerekmektedir.

 • Su Isıtıcıların Nasıl Temizlenir?

  Su ısıtıcıları en sık kullanılan elektrikli mutfak aletlerinden olduğundan dolayı, suda bulunan minerallerin zaman içerisinde makinelerinizin iç yüzeylerinde ve rezistanslarında kireçlenmelere sebep olabilir. Kireç birikimlerinin belirli aralıklarla temizlenmesi ve çözülmesi çok önemli bir noktadır. Bu işlemi tekrarlamak, makinenizin ömrünü uzatırken aynı zamanda da daha kısa sürede suyun kaynamasını sağlayacak ve enerji tasarrufu sağlayacaktır. Bu temizliği evinizde kolayca yapmanın iki yöntemi bulunmaktadır. Bunlardan ilki limon tuzu kullanarak yapılır. Çok kolay ve etkili bir yöntem olmakla birlikte, kısa sürede su ısıtıcınızın kireçten arınmasını sağlayabilirsiniz. Öncelikle ısıtıcıyı kireçli bölgeyi geçecek kadar su ile doldurmanız ve bir yemek kaşığı limon tuzu atarak, su ısıtıcınızı çalıştırmanız gerekmektedir. Su iyice kaynadıktan ve su ısıtıcınız durduktan sonra sapından tutarak suyun her bölgeye temas etmesini sağladıktan sonra, bütün kirecin çözüldüğünü göreceksiniz. İkinci yöntem ise limon suyu ile temizleme yöntemidir.

  Bu yöntem hafif kireçli yüzeylerde uygulanırken, daha ağır kireçlenme durumlarında limon tuzunun kullanılması önerilmektedir. Bu yöntemde de, bir limonun suyunu sıktıktan sonra su ısıtıcınızın içine boşalttıktan sonra, 20 dakika bekleterek kireçli bölgeyi geçecek kadar su ile doldurmalısınız. Su ısıtıcısını çalıştırarak, ısıtıcı durduktan sonra kireç çözülmüş olacaktır. Sonrasında birkaç defa temiz su ile durulamanız yeterli olacaktır. Su ısıtıcınızın dış yüzeyini temizlemek için de önce sıvı bulaşık deterjanı ile ıslatılmış bir bez yardımıyla sonrasında da nemli bir bezle silebilirsiniz. Çelik su ısıtıcınız varsa, yumuşak bir beze zeytinyağı dökerek ovalamanız ilk günkü gibi parlamasına yardımcı olacaktır. Cimri’de Sinbo, Goldmaster, Arzum gibi onlarca markanın içerisinden size en uygun su ısıtıcı modellerine en ucuz fiyat seçenekleri ile kolayca ulaşabilirsiniz!