track source
track source

Stop Ampülü

Stop Ampülü Fiyatları

6 Ürün gösteriliyor.
Stop Ampülü fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Stop Ampülü modelleri ve Stop Ampülü fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Stop Ampülü kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Philips, Modacar, Dreamcar, Stop. 6 adet Stop Ampülü fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Stop Ampülü Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Stop Ampülü markası:

2021 yılı Stop Ampülü Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
17 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 6 Stop Ampülü modeli içerisinde en ucuz Stop Ampülü fiyatı 16.5 TL iken, en yüksek Stop Ampülü fiyatı 235.5 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Stop Ampülü fiyatlarının ortalaması alındığında ise 17 Eylül 2021 tarihinde ortalama Stop Ampülü fiyatı ise 70.48 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Stop Ampülü Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Michelin MC12260 12Volt 120 PSI Dijital Basınç Göstergeli Hava Pompası
Michelin MC12260 12Volt 120 PSI Dijital Basınç Göstergeli Hava Pompası
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Lassa 175/65 R14 82T Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
Lassa 175/65 R14 82T Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Stop Ampulü

Karayolu üzerinde seyreden motorlu araçlarda, frene dokunduğunuz zaman yanan ve arkanızda bulunan araca duracağınız ya da yavaşlayacağınız mesajını veren ürün stop lambasıdır. Lambanın içindeki ev ampulünü andıran, sıcak beyaz renkte yanan çeşit ise, stop ampulü olur. Araçların trafik içinde iletişimini sağlayan tüm sinyal lambaları önemlidir. Ancak fren sistemi ve buna bağlı çalışan stop ampul devresi, trafikte güvenliği sağlayan başat elemanlardandır. Çalışmayan bir stop ampulünün ciddi sonuçlar doğurması kaçınılmazdır. Stop ampulü eksiği, beden dili ya da korna gibi sesli iletişimle kapatılamaz öneme sahiptir. Bu sebeple, motorlu karayolu taşıtlarının hepsinde, sağlıklı çalışan stop ampulü bulunması zorunludur. Genellikle şehir içi trafiğinde dur kalk yapması gereken araçların, sık sık stop ampul kontrolü yapması gereklidir. Zira sürekli olarak yanıp sönen bu ampuller, otobanda yol yapan araçların ampullere göre daha kısa ömürlü olur. Stop ampulü kontrolü ve gereklilik halinde ivedilikle değiştirilmesi, hem sizin hem çevrenizin can ve mal güvenliği açısından önem arz eder. 

Stop Ampulü Modelleri ve Özellikleri

Gelişen teknolojiyle birlikte trafiğin ve araçların ihtiyaçlarına göre araç güvenlik sistemlerinin önemli bir unsuru olan stop lambası ampulünün birçok farklı çeşidi piyasaya sunulur. Bu yeni üretimler, başta yararlılık amacıyla olsa da estetik kaygılar da üretimi şekillendirir. Neticede kullanıcılar birçok iyi tasarımın içinden kullanmak istedikleri aracı özenle seçerler ve o tasarımı bozacak bir görüntüden kaçınmak isterler. Hem estetik hem yararı gözeten modellerden biri, LED’li ampullerdir. Bu ampuller, daha parlak ışıkları ve hızlı tepkileriyle sürüş güvenliğini artırır. Arkanızdan gelen sürücü tarafından, uzak mesafeden farkedilirsiniz. Parlak ışıklar, kötü hava koşullarında da olsanız, arkadaki araca durduğunu ya da yavaşladığını gösterecek kuvvette yanarak olası kazaların engellenmesini sağlar. Bunun yanında, LEDli stop ampulü, aracınıza zengin bir dış görünüm kazandırır. Bir diğer modelse, frene basıldığında yanıp sönerek dikkat çeken çakar ampullerdir. Aracınızda fren ampulü ve park ampulü bir aradaysa, bu ampuller sadece fren anında yanıp sönecektir. Eğer sis lambası ve park lambası bir aradaysa, çakar ampuller, sis lambaları açıldığında yanıp sönecektir. Arabalar için olduğu gibi motosikletler için de kullanıma uygundur. Uzun ömürlü olan çakar stop ampulü, LED ışık seçeneğiyle de bulunabilir. Bir diğer ampul çeşidi ise, dipsiz olanlardır. Ampulün taban kısmıyla ilgili olan bu özellik, daha kolay monte sağlar. T10 dipsizler, genellikle araçlarda 3. stop lambası olarak kullanılırlar. T20 dipsiz stop ampulü ise tek duy ve çift duy olarak ikiye ayrılır. Öncelikle aracınızın markasına, modeline dikkat ederek sonrasında ise kendi tercih ve estetik algılarınıza göre seçiminizi şekillendirerek birbirinden farklı teknoloji ve tasarımlardaki stop ampulü çeşitlerinden ihtiyacınız olduğu sayıda alabilirsiniz. Daha sonra ise basit bir işlemle ampulü stop lambası kısmına kendiniz monte edebilirsiniz. Renk olarak standart olsa da performans açısından farklılık gösteren stop ampul çeşitlerinin özellikleri iyi bilinmeli ve buna göre tercih yapılmalıdır. Zira bu sadece kullanıcının kararına değil aracın gerekliliklerine de bağlı bir tercih olmalıdır. Aksi takdirde aracın devreleri zarar görebilir ya da ampul hiç çalışmayabilir. Aracınızım ihtiyaç duyduğu ekipmanların özellikleri, araç içi bilgilendirme yazılarında mevcut bulunur.

Stop Ampulü Fiyatları

Diğer tüm araç güvenlik sistemlerinde olduğu gibi stop lambaları da araçtan araca, modelden modele değişiklik gösterir. Bununla beraber, stop ampulleri kendi içlerinde de birçok farklı çeşide ayrılarak kullanıcıya farklı imkanlar sunar. Tüm bu stop ampulü çeşitleri, fiyatlar üzerinde etkilidir. Şehir içinde araç kullanıyorsanız, kalitesiz bir stop ampulü sizi daha çok zarara sokabilir. Şehir trafiğinin getirdiğini sık dur kalklar, ampul ömrünü kısaltan bir etmendir. Bu dur kalklara kalitesiz bir ampul fazla dayanmayabilir. Dolayısıyla hem sık sık ampul almanız gerekebilir hem de kendinize ve çevrenize hayatî zararlar verme olasılığınız artabilir. Bunun yanında, her markanın piyasaya sunduğu orjinal stop ampulleri olduğu gibi orjinal olmayan farklı alternatifler de vardır. Stop ampulü modellerinin orijinalliği, fiyat üzerinde belirleyicidir. Diğer alternatifler, daha uygun fiyatlı olmakla birlikte performans açısından değişiklikler gösterebilirler. Eğer arabanızda oto stop ampulü olarak LED ampul kullanıyorsanız, değişim gereken durumlarda tekli olarak değil sistemsel olarak değişiklik yapmanız gerekir. Bu da maliyeti etkileyen bir diğer faktördür. Ancak LED ampuller, uzun ömürlü oldukları için bu fiyat farkını dengeleyebilir.

Stop Ampulü Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Trafikte sağlanan doğru iletişim, kişilerin can ve mal güvenliği açısından üst düzey öneme sahiptir. Bu iletişimin sağlıklı ilerlemesinin şartlarından biri, sağlıklı çalışan taşıt elemanlarıdır. Fren sistemi, güvenlik açısından en önemli araç elemanlarından biri olduğu için gerekli durumlarda en hızlı şekilde müdahale edilmeli ve çalışır hale getirilmelidir. Gerek otomobil gerekse motosiklet stop ampulü de, fren sisteminin bir parçası olarak kontrolü sağlanan ve gereklilik halinde değişmesi gereken bir parçadır. Stop ampulünüz kırıldı ya da ömrünü tüketti ise, yeni bir ampul alırken öncelikli olarak şunlara dikkat etmelisiniz. Piyasada bulunan her markanın hatta aynı markanın farklı modellerinin dahi aydınlatma tasarımları farklılık gösterebilir. Bu farklılıklar, her araç için farklı ampul tiplerini gerektirebilir. Farklı ampuller ise aracınıza bağlı olarak farklı duy tiplerini beraberinde getirir. Duy, ampulün araca oturan taban kısmının boyutları ve de şekliyle ilgilidir. Aldığınız ampulü aracınızda kullanabilmeniz ve sağlıklı çalıştırabilmeniz için bu ayrıntıya dikkat edilmelidir. Stop ampullerinde duylar, tek duy ve çift duy stop ampulü olarak ikiye ayrılırlar. Stop ampulü almadan önce aracınızın duy girişini kontrol etmeniz ve buna göre araca uygun ampulü seçmeniz gerekmektedir. Aracınıza uygun ampulü seçebilmek için bilmeniz gereken bir diğer önemli konu, ampulün üzerinde yazan değerlerdir. Bu değerler doğrultusunda kendi aracınıza uygun parlaklıkta ve ebatta ampulü bulabilirsiniz. Birbirinden farklı modeller arasından aracınıza uyumlu stop lambasını cimri.com üzerinden araştırarak bulabilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery