Loctite Sıvı Conta

En Ucuz Loctite Sıvı Conta Fiyatları

1 ürün gösteriliyor.
Fiyat Aralığı
  -  
Marka
Loctite
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler

Sıvı conta nedir? Ne işe yarar? Çeşitleri nelerdir?

Likit conta, özellikle otomotiv endüstrisinde, endüstriyel fırınlarda kullanılabilirler. Araçların metalle birleşen kısımlarında da rahatlıkla uygulanabilirler. Bir çeşit sızdırmazlık elemanı işlevi görür. Daha çok yüksek ısıya maruz kalan kesişim noktalarında kullanılır. Titreşimlere dayanıklı olma özelliğindedirler ve gerektiğinde sökülebilirler. Genellikle, -60 derece ile +250 veya +300 derece arasında olan alanlarda çalışabilirler. Sıcaklık değerleri, ürünün markasına ve özelliklerine göre değişebilir. Bu contaların uygulanması esnasında yardımcı malzemeye gerek duyulmadan ölçü ayarlaması kolayca yapılabilir. Metalik sıvı conta ise, metal renklidir. Elastik özelliktedir ve titreşimi absorbe eder. Sıvı siyah conta ise, siyah renkli alanlarda, siyah renkli birleşim yerleri için kullanılır. Beyaz, mavi, şeffaf, gri ve kırmızı renkli olan modelleri de vardır. Genellikle, 45ml, 70ml ve 80ml’lik ambalajlarda satılırlar. Likit conta kullanımı yapılacak olan yüzeyin, kuru ve temiz olması önemlidir. Ayrıca, daha önceden uygulanmış bir sızdırmaz malzeme varsa, bu tamamen temizlenmeli ve tozlardan arındırılmış olmalıdır. En ucuz metalik sıvı contaları, cimri.com sitesinde bulabilir, ürünleri karşılaştırabilirsiniz.

Sıvı conta kullanım alanları nerelerdir?

Bu conta, birçok alanda kullanılır. Sübap kapakları, su pompaları, yağ pompaları, diferansiyel gövdesi, dişli kapaklar, yağ küvetleri, motor mili kapakları, kapılar, ön kapaklar, termostat gövdeleri, arka aks gövdesi, güneşlik tavanlar, motorlardaki flanşlar, motor kapakları gibi yerlerde uygulama yapılabilir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, her bir uygulama alanının, farklı sıcaklık değeri aralığında işlem yapabilen likit conta ile uygulama yapmaya müsait olmasıdır. Örneğin, motorlarda yapılacak contalama işlemleri için daha yüksek sıcaklık değerlerinde çalışabilecek likit contalar kullanılabilir.

Sıvı conta fiyatları ne kadardır?

Likit conta fiyatları, contanın özelliklerine ve markaya göre değişkenlik gösterir. Ka-El Vida ve Henkel marka en ucuz sıvı contaları, cimri.com sitesinde, yapı kimyasalları ve yapıştırıcılar kategorisi altında yer alan, sıvı conta sekmesine tıklayarak görüntüleyebilir, ürünleri kolayca karşılaştırabilirsiniz. Cimri.com, aradığınız likit contanın satışını yapan, online alışveriş sitelerini sizin için gezerek, en uygun fiyatlı likit contaları bulur ve tek tıkla ekranınıza getirir.