Sinyal Lambası

Sinyal Lambası Fiyatları

185 Ürün gösteriliyor.
Sinyal Lambası fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Sinyal Lambası modelleri ve Sinyal Lambası fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Sinyal Lambası kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Siemens, Schneider, Modacar, TveT, ABB. 185 adet Sinyal Lambası fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Sinyal Lambası Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Sinyal Lambası markası:

2021 yılı Sinyal Lambası Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
19 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 185 Sinyal Lambası modeli içerisinde en ucuz Sinyal Lambası fiyatı 2.36 TL iken, en yüksek Sinyal Lambası fiyatı 654.11 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Sinyal Lambası fiyatlarının ortalaması alındığında ise 19 Nisan 2021 tarihinde ortalama Sinyal Lambası fiyatı ise 16.15 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Sinyal Lambası Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Lassa 205/55 R16 91H Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
Lassa 205/55 R16 91H Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Michelin MC12260 12Volt 120 PSI Dijital Basınç Göstergeli Hava Pompası
Michelin MC12260 12Volt 120 PSI Dijital Basınç Göstergeli Hava Pompası
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Lassa 175/65 R14 82T Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
Lassa 175/65 R14 82T Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Lassa 185/65 R15 88T Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
Lassa 185/65 R15 88T Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Sinyal Lambası

Sinyal lambaları, motorlu taşıtlar için trafikte iletişimi sağlayan sembolik bir dil görevi görmekle beraber genel anlamda bağlı bulundukları elektrik devrelerinin işleyiş ve arıza durumları hakkında bilgi vermeleri amacıyla tasarlanmışlardır. Elektrik temelli bir araçla uğraşıyorsanız, sinyal lambası ihtiyacı kaçınılmazdır. Elektriğin devreye girip girmediği, karmaşık sistemler içinde hangi kısmın kapanıp hangi kısmın aktif olduğu, sistem içinde bir arızanın oluşup oluşmadığı, tehlike arz edecek bir durumun varlığı gibi önemli bilgiler sinyal lambaları sayesinde anlaşılır kılınır. Gündelik hayatta da en çok karşılaştığımız tipi, motorlu araç sinyal lambaları olup trafiğin tüm unsurları için hayati öneme sahiptir. Trafikte her gün sayısız araç ve yaya, sözel iletişime gerek duymadan sinyal lambalarıyla anlaşır. Araçlar ve yayalar, birbirilerine yol verir, aracın sollama niyetini, bekleme durumunu, sağa ve sola dönüşlerini haber verir, karşıdan haber alarak kendi eylemlerini belirleyebilir. Bu şekilde karmaşanın ve kazaların önüne geçilir. Sinyal lambası, araç ve kullanıcı arasında da bir dil kurar. Aracın arıza durumlarını, benzin, yağ gibi eksiklerini sürücüye bildirir. Gelişen teknolojiyle birlikte sinyal lambaları sadece bağlı bulunduğu devreler hakkında bilgi vermekle kalmaz, sürücünün gözünden kaçmış olabilecek önemli konularda da uyarı verir. Örneğin; açık kalan araç kapısı, bağlanmamış olan ehliyet kemeri gibi önemli bilgiler iletir. Sinyal lambaları, teknolojiyle kurulan iletişim için olmazsa olmazdır.

Sinyal Lambası Modelleri ve Özellikleri

Trafiğe çıkan her araç, sinyal lambalarının anlamını bilmek ve iletişim için bunları doğru kullanmak zorundadır. Dolayısıyla motorlu, motorsuz her aracın sinyal lambalarına olan ihtiyacı kaçınılmazdır. Motorlu araçların aksine bisiklet gibi motorsuz araçlarda satın alındıkları zaman sinyal lambaları olmayabilir. Ancak ön ve arka olmak üzere 2 adet bisiklet sinyal lambası alıp takmak, zarurîdir. Motorlu araçlarda ise sinyal lambaları halihazırda vardır. Ancak bozulma, kırılma veya herhangi bir şekilde hasar görüp işlemez duruma gelmeleri halinde, acilen değiştirilip yenilenmeleri gerekir. Bu hem yasal hem insanî bir görevdir. Zira sinyal lambaları en başta güvenliği sağlamak için vardır. Sinyal lambaları ve lambaların yerleri, kullanılan araç modeline bağlı olarak farklılık gösterir. Bununla birlikte, renklerinin gösterdiği değişiklik ile farklı anlamlara gelen sinyal lambaları mevcuttur. Genel olarak arabanın yan taraflarında bulunan yan sinyal lambası, sarı renkte olup sağa ve sola dönüşleri göstermek için kullanılır. Fren anlarında yanan kırmızı sinyal lambası da yine araçtan araca farklılık göstermekle birlikte, genel olarak aracın arka tarafında bulunur. Piyasada bulunan sinyal lambaları arasından aracınıza uygun olan lambayı seçerek değişimini kendiniz yapabileceğiniz gibi bazı durumlarda sinyal ve far sistemini genel olarak değiştirmek durumunda olabilirsiniz. Bu tarz bir durumla karşılaşmamak adına alınabilecek bazı önlemler de mevcuttur. Kazalar ya da aksilikler zaman zaman herkesin başına gelebilecek istenmeyen durumlardır. Emniyet kemeri, hava yastığı gibi can güvenliği adına alınan önlemler kadar maddi kayıplara karşı alınan önlemler de önemlidir. Aracın elektrik sisteminin önemli bir parçası olan sinyal sistemini, korumalı sinyal lambası ile korunaklı hale getirmek mümkündür. Bu sayede çarpma ve darbelere karşı daha dayanıklı sinyal lambalarına sahip olunarak, materyalin uzun ömürlü olması sağlanır. Değişen teknolojiyle birlikte birçok araç sahibi, sağladığı tasarrufla aküyü yormayan ve uzak noktaları aydınlatmada daha başarılı olan LED sinyal lambalarını tercih etmektedir. LED sinyal lambaları, daha parlak bir görünüme sahip olup karşıdan gelen aracın dikkatini, uzak mesafeden, rahatlıkla çeker. Ancak araç sürücüleri, LED sinyal lambası ile birlikte artan flaşör hızına dikkat etmelidirler.

Sinyal Lambası Kullanımı

Sinyal lambasını kullanmayı bilmek önem teşkil eder. Zira kullanılması gereken yerde kullanılmadığında ciddi sonuçlara yol açabileceği gibi gereksiz kullanımda da size ve çevreye sorunlar yaşatabilir. Sinyal ampulünü aldığınızda, öncelikle doğru lambaya takmalısınız. Sis lambaları ya da stop lambası yerine takmadığınızdan emin olmalısınız. Sinyal lambaları, sizi sollayan şoförlere izin verdiğinizi belirtmek için kullanılmamalıdır. Sağ sol sinyaller, dönüşler için vardır. Aracınıza uygun sinyal lambasını seçip satın aldıktan sonra, monte işlemi devreye girer. Bu işlem kendi kendinize yapabileceğiniz pratikliktedir. Arka farlar için de bagaj kullanılır. Sinyal lambası soketine erişmek için öncelikle stopun vidaları sökülmelidir. Vidaları sökülen stopu yerinden çıkartmak için sağa sola hareket ettirmek gerekir. Bu işlemden sonra, karşınıza çıkan soketler arasından sinyal lambası soketini bulup sökmeniz gerekir. Ardından yeni lambayı takıp stopu tekrar yerine sabitleyerek işlemi tamamlamış olursunuz. Motosiklet sinyal lambası değişimi için de öncelikle far lambasının fişi çekilmeli ve lastiği çıkartılmalıdır. Ardından kolayca yeni lambayla değişim yapılarak lastik ve fiş tekrar takılır. 

Sinyal Lambası Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Sinyal lambası modelleri araçlara ve ifade ettiği anlamlara göre farklılık gösterir. Dolayısıyla sinyal lambası alınırken başat olarak araç modeli göz önünde bulundurulmalı, sahip olunan araca uygunluğuna göre sinyal lambası araştırılarak seçilmelidir. Hemen ardından, ne için sinyal lambası alındığı bilinmelidir. Frenler, dörtlüler ve geri vites uyarı lambası için farklı renkler kullanılmalıdır. Bu lambaların renkleri trafikte hayati öneme sahiptir ve farklı sinyaller için aynı renk ampullerin kullanılmasının hukuken cezası bulunur. Araç modeline ve kullanım amacına göre gereken ampul seçildikten sonra her kullanıcının dikkat etmesi gereken nokta ürünün fiyatıdır. Sinyal lambası fiyatları, araç modeli ve kullanım alanına göre farklılıklar göstermekle birlikte halojen ampul ya da LED sinyal lambası olarak yapılacak tercihe göre de değişiklik gösterir. Bunun yanında araç markalarının kendi modelleri için ürettikleri orijinal sinyal lambaları ile yine aracınıza uygun fakat orijinal olmayan seçenekler de bulunmaktadır. Fiyatlar üzerinde bu faktör de etkili olmaktadır. Orijinal olmayan bir ürün daha uygun fiyatlarda kullanıcıya sunulmakla birlikte performans olarak herkesi aynı ölçüde tatmin etmeyebilir. Model, amaç ve performans bakımlarından birbirinden farklı sinyal lambası çeşidine fiyat bilgilendirmeleriyle birlikte cimri.com üzerinden ulaşıp detaylı incelemeyi yapabilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery