Öğrenciler en önemli kırtasiye ihtiyaçlarından biri silgidir. Kağıt üzerinde yapılan yanlışı düzeltmek üzere kullanılan silgi, özellikle ilköğretim çağında, yazma, okuma becerisinin gelişiminde önemli bir yere sahiptir. Çocuklar harf harf hatalarını düzeltme fırsatını buldukları silgi ile çok küçük yaşlarda temek motor becerilerini de geliştirebilirler. Silgi, sadece okulda kullanılan ve öğrenciler için gerekli olan bir ürün değildir elbette. Ofislerde ve evlerdeki çalışma odalarında da mutlaka silgi bulunması gerekir. Zira, silgi, temel kırtasiye malzemelerinden biridir.

En Ucuz Silgi Nereden Alınır?

Uygun fiyatlarla kırtasiye malzemeleri almak için cimri.com’u tercih edebilirsiniz. Cimri, birden fazla online satış kanalından aldığı fiyatları anlık olarak ekranınıza yansıtır. Fiyat karşılaştırmasının yanı sıra ürün özelliklerini de inceleyebileceğiniz Cimri sistemi ile en ucuz silgi, en ucuz kalem, en ucuz defter gibi pek çok kırtasiye malzemesini avantajlı bir biçimde alabilirsiniz. Fabel Castell, Nektar, Maped, Pelikan, Bigpoint, Monami, Mas, Rotring, Adel, Milan, Mikro, penthel, Dolphin, Panda, Akyazı, Galatasaray, Hello Kitty, Hakan, Avant gibi markaların silgi ürünlerini bulabileceğiniz Cimri mağazaları ile alışveriş oldukça avantajlı olacaktır.

Çocuklara Silgi Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Klasik beyaz silgiler, çok farklı bir tarz sunan siyah silgiler ya da neon renkler canlı görünüme sahip silgiler gibi farklı silgi modelleri çocuklar için çok keyifli birer oyuncağa da dönüşebilir. Küçük yaşlardaki çocuklar, silgi kalıntıları yutma, silgiyi kemirme, silgiyi ağzına alma gibi davranışlarda bulunabilir. Ayrıca bilinçsiz olarak da kullandıkları silginin kalıntılarını solunum ya da ağız yoluyla alabilirler. Böyle durumlara karşı önlem almak üzere, alacağınız silgilerin çocuk sağlığı için uygun ürünler olmasına dikkat edebilirsiniz.