S-Link, Dark, LogiLink, Belkin, Bandridge, Vcom, Prolink, Elba, Sandberg, Hama, Philips, Trust, Ednet, Profigold, Vivanco, Inca, Energizer, Ttaf, Stagg, Akasa, Clariss, Goldmaster, Frisby, Monster, Stereo, Kinsman, Eyeq, Griffin ve Techdata markalı ses kablolarını en uygun fiyat garantisi ile cimri.com sitesinde bulabilir, fiyatları karşılaştırabilirsiniz.

Teknik donanımlar oldukça önemlidir fakat bu donanımları uygun bir şekilde birleştiren kahramanlar kablolardır. Ses kabloları da bu kahramanlardan biridir.

Ses kablosu renkleri ne anlama gelir? Ses kablosu nereye takılır?

Ses kablosu artı eksi değerleri var mıdır? Şeklinde sorular aklınızdan geçebilir. Günümüzde video bağlantısı, HDMI çıkışı, USB bağlantıları, scart girişleri ve bir sürü isim ve bağlantı var. Özellikle küçük ses sistemlerinde artı eksi ucu karıştırmak biraz da olsa ses kaybına neden olduğundan bağlantıları doğru yapmak önemli. Gitar, org gibi ses cihazlarında kullanılan esnek ve profesyonel kablolara dengesiz ses kabloları diyoruz. Kablonun içerisindeki örgü telleri onun kalitesini belirler. Örgü telleri gümüş kaplı bakırdan kablolar, iletkenlikleri bakımından çok iyidir. Televizyon, radyo, profesyonel stüdyo teknik aletlerinde kullanılmak üzere tasarlanmış olanlara, halojensiz ses kabloları diyoruz. Hoparlör kabloları biraz daha basittir ve birkaç çeşidi vardır. Bunların sarımları ve hazırlanması diğerlerine göre daha kolaydır.

Ses Kablosu Ne İşe Yarar?

Keyifle vakit geçirdiğimiz her yerde ses kabloları vardır. Sinema, tiyatro, konser, festivaller, açık hava programları ve bunun gibi birçok etkinliğimizi tamamlayan, olmazsa olmaz parçalardır bu kablolar. Etkinlik başlamadan önce perde arkasında süren hummalı çalışmalar, tüm duyularımızın ortak algılaması ve evimize giderken ‘’her şey harikaydı.’’ cümlesini bizden duymayı amaçlar. Mükemmel bir ahenk için teknik seçimler önemlidir. Hangi ses ileticiyi seçmeli, nasıl bağlantı yapmalı konuları mühimdir. Sahne gibi hareketin çok olduğu alanlarda, esnekliği yüksek dengeli ses kabloları kullanılır. Ses sisteminin hoparlörleri için çok esnek olan hoparlör kabloları ve düşük dirençli koaksiyel hoparlör kabloları, yangın sırasında yanıcı ve aşındırıcı gaz çıkarmayan kolay döşenen halojensiz twinax hoparlör kabloları arasından seçim yapılabilir. Ses kablosu 100 metre bile olabiliyor çünkü sahnelerde de kullanılıyor ve bu kablolar elektrik kabloları gibi ekleyip kullanabileceğimiz cinsten değil.

En ucuz ses kablolarını cimri.com sitesinde bulabilirsiniz.

https://www.cimri.com/ses-kablosu