track source
track source
track source

Satranç

Satranç Fiyatları

97 Ürün gösteriliyor.
Kullanılan Malzeme
Ürün İçeriği
Satranç fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Satranç modelleri ve Satranç fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Satranç kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Bigpoint, Star, Sunman, KS Games. 97 adet Satranç fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Satranç Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Satranç markası:

En Çok İncelenen Satranç Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Satranç Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
25 Ekim 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 97 Satranç modeli içerisinde en ucuz Satranç fiyatı 9.75 TL iken, en yüksek Satranç fiyatı 23579.64 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Satranç fiyatlarının ortalaması alındığında ise 25 Ekim 2021 tarihinde ortalama Satranç fiyatı ise 60.77 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Satranç Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Satranç

İnsanların boş zamanlarında zaman geçirmek için kullandığı bazı masa oyunları vardır. Bu masa oyunlarının birçoğu zeka ve strateji oyunudur. Zeka oyunları, iki veya daha fazla kişi ile oynanabilir. Bu masa oyunları ile arkadaşlarınızla beraber keyifli vakit geçirebilir, aynı zamanda beyin jimnastiği yapabilirsiniz. Özellikle zeka oyunlarının zihin sağlığı üzerinde olumlu etkileri olduğu söylenir. Oynaması zor gibi görülse de yeterince pratik yapıldığı takdirde kolaylıkla öğrenilebilir. En yaygın zeka ve strateji oyunlarından biri satrançtır. Satranç, en eski masa oyunlarından biridir. Satranç, temel olarak iki kişi ile oynanan bir zeka oyunudur. Satranç, bir tahta ve çeşitli taşlardan oluşur. Tahta üzerine düzenli bir şekilde dizilen taşlar, karşılıklı olarak sırasıyla hareket ettirilir. Taşlar, belirli bir kurala göre hareket ettirilir. Kurallar etrafında oynanan bu oyunda, rakibin taşları bitirilmeye ve kazanmaya çalışılır. 8x8’lik bir tahta üzerinde bulunan taşlar, çeşitli isimlere ve görevlere sahiptir. Satranç, hem arkadaşlar arasında hem de büyük turnuva ve yarışmalarda oynanır. Satranç seti satın alabileceğiniz çeşitli birçok marka ve firma vardır. Satrançlar, akla gelebilecek birçok marka tarafından satışa sunulabilir.

Satranç Modelleri

Satranç yüzyıllardır yaygın olarak oynanılan, çeşitli yarışmalara ve turnuvalara dahil edilen, eğlenceli ve yararlı bir oyundur. Bazı okullarda küçük yaşlardan itibaren satranç oyunu öğretilir. Satranç, 8x8 bir tahta zeminden ve 362 adet taştan oluşur. Şah, vezir, fil, piyon gibi taşlar ve her taşın belli bir görevi vardır. Satranç oyununun süresi, oynayan kişilerin rekabetine ve bilgisine göre değişebilir. Bazı oyunlar beş, on dakika gibi kısa bir sürede biterken bazıları saatler sürebilir. Eğer satranç oyununa ilgili iseniz evinize bir satranç oyunu alabilir ve boş zamanlarınızı yararlı bir zeka oyunu ile geçirebilirsiniz. Satranç çeşitleri, ürünün üretim materyallerine, boyutlarına ve tasarımlarına göre değişiklik gösterir. Hemen hemen hepsi aynı taşlara ve aynı tahta zemine sahip olsa da, bu taşların ve tahta zeminin tasarımları modelden modele değişiklik gösterebilir. Belirli bir konsepte göre tasarlanan satranç takımı çeşitleri vardır. Satranç takımı modelleri arasında çocuklar için küçük ve hafif modeller vardır.Çocuklar için tasarlanan bu modeller, taşınması kolay, hafif ve basit tasarımlıdır. Dekoratif amaç ile üretilmiş, belirli bir konsept baz alınarak tasarlanmış satranç takımı modelleri de seçenekler arasında vardır. Bu modeller ile ev dekorasyonunuza farklı bir dokunuş yapabilirsiniz. Satranç taşları ismini aldığı hayvan ve kişi figürlerine göre tasarlanır. Bu figürlerin tasarımı ve detayları modelden modele değişiklik gösterir. Örnek vermek gerekirse, bazı modellerde satranç taşları plastik iken bazılarında daha sert üretim materyalleri kullanılır. Satranç taşlarının renkleri ve büyüklüğü de modelden modele değişen bir kriterdir. Bazı satranç takımı modellerinde klasik figürlerden daha farklı tasarımlar görebilirsiniz.  Satranç takımı çeşitlerinde, Osmanlı-Bizans, Yüzüklerin Efendisi, Harry Potter gibi klasikleşmiş konseptler kullanılır. Satranç takımı modellerinin üretim materyalleri çeşitlilik gösterilir. Bazı modeller ahşaptan üretilirken bazıları polyester, kadife, mermer, cam gibi üretim malzemeleri kullanılır. Dekoratif satranç takımı modellerinde kadife ve mermer gibi üretim malzemeleri görebilirsiniz. Küçük, orta ve büyük boy satranç takımı modelleri vardır. Bazı satranç takımı modelleri katlanabilir ve pratik bir şekilde muhafaza edilebilir. Satranç seti çeşitleri arasından kendi zevkinize uygun olan modeli seçebilir, arkadaşlarınızla keyifli zaman geçirebilirsiniz. 

Satranç Fiyatları

Satranç oyunu için tasarlanmış çeşitli birçok satranç seti vardır. Her bütçeye ve her zevke uygun satranç takımı bulmanız mümkün hale gelir. Satranç takımı çeşitleri geniş bir fiyat aralığına sahiptir. Satranç takımları geniş bir ürün yelpazesine sahip olduğu için fiyatlar da aynı doğrultuda çeşitlilik gösterir. Satranç fiyatları için net bir aralık söylemek mümkün değildir.  Satranç fiyatları üzerinde etkili olan çeşitli birçok faktör vardır. Satranç takımı fiyat etiketleri üzerinde etkili olan en önemli faktör modelin üretim malzemesidir. Satranç tahtası ve satranç taşlarının üretiminde kullanılan materyallerin kalitesi, dayanıklılığı ve değeri modelin fiyatı üzerinde etkilidir. Örnek vermek gerekirse, plastik, çocuklar için tasarlanmış hafif modeller diğerlerine göre çok daha uygun fiyatlara sahiptir. Mermer, ahşap gibi ağır ve dayanıklı modeller ise bir tık daha yüksek fiyat ile karşımıza çıkar. Diğer bir yanda, satranç takımı çeşitlerinin tasarımı fiyat etiketi üzerinde etkili bir faktördür. Belirli bir konsept ışığında tasarlanan satrançlar diğerlerine görece yüksek fiyatlı olabilir. So olarak satranç takımının boyutları fiyat etiketini etkileyen bir faktördür.

Satranç Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Satranç oynamak isteyenler için çeşitli birçok satranç takımı modeli vardır. Satranç takımı satın almadan önce bazı noktaları göz önünde bulundurarak daha klay seçim yapabilirsiniz. Eğer yeni öğrenmeye başlıyorsanız küçük ve basit bir satranç takımı alabilir ve onun üzerinde pratik yapabilirsiniz. Eğr dekoratif amaç ile bir satranç takımı almak istiyorsanız farklı konseptler kullanılarak üretilmiş satranç takımlarını tercih edebilirsiniz. Roma ordusu, Osmanlı-Bizans gibi savaş temalı satranç takımları veya fantastik kurgu filmleri baz alınarak tasarlanmış satranç takımlarını tercih edebilirsiniz. Eğer online alışveriş yapıyorsanız almadan önce satran tahtasının boyutlarını göz önünde bulundurmalısınız. Satranç tahtaları ve satranç matları boyutları her marka tarafından üretilen modele göre değişiklik gösterir. Uzun ömürlü bir kullanım istiyorsanız darbelere karşı dayanıklı malzemelerden üretilmiş satranç modelleri tercih edebilirsiniz. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery