Saç Şekillendirici Krem Ne İşe Yarar?

Saç şekillendirici krem erkek ve bayan herkesin en çok kullandığı ürünlerden bir olmuştur. Kullanım kolaylığı ve saça zarar vermemesi ile öne çıkan bu ürünler; şekillendirme yaparken aynı zamanda bakım da sağlamaktadır.

Saç Şekillendirici Krem Nasıl Kullanılır?

Jöle, sıvı saç kremi, saç şekillendirici besleyici wax, krem onarıcılar ve bitkisel saç şekillendiriciler olmak üzere çok çeşitleri vardır. Saç spreyleri ile birlikte de kullanılabilirler ve yüksek dayanıklılık istenildiği durumlarda uygulama sonrası saç spreyi sıkılmasında bir sakınca yoktur. Saç şekillendirici krem, nemli saça uygulandığında en iyi sonucu verir. Kuru saça da uygulanabilme imkanı vardır ama besleyiciliği biraz daha az olacaktır. Saçınız hafif nemli iken az bir miktarda kremi alın ve saçınıza şekil vermeye başlayın. Kuru saça uyguluyorsanız daha az miktarda krem alın ve yine saçınızı şekillendirin. Kuruma tamamlandığında saçınız istediğiniz modelde kalacak ve aynı zamanda doğal bir görünüm sağlanmış olacaktır. Bazı şekillendirici kremler duş sırasında saç kremi yerine kullanılarak; elektriklenmeyi ve kabarmayı engellemektedir. Bu kremler uygulama sonrası talimatlarına göre durulanır veya saçta bırakılır.

Saç Şekillendirici Kremler Saça Zarar Verir mi?

Saç şekillendirici ürünlerin saça zarar vermemesi ve dökülmelere neden olmaması; özellikle erkekler için çok önemlidir. Bu durum düşünülerek yeni nesil saç şekillendiricilerin içine dökülme önleyici, saçı besleyici ve onarıcı proteinler, mineraller ve yağlar eklenmiştir. Bu sayede krem, saçta kaldığı süre boyunca şekilde verirken aynı zamanda da içerdiği besleyiciler saça nüfuz ederek bakım yapmaktadır. Eski formüllerde kullanılan birçok saça zararı olabilecek madde, artık günümüzde formüllerden çıkarılmıştır. Bu sebeple şekillendirici ürünleri güvenle kullanabilirsiniz. Bu ürünler sağlık bakanlığı tarafından denetlenmekte ve içerikleri kontrol edilmektedir. Saç için zararlı ve dökülmeye neden olabilecek formülasyonlar satışa sunulmamaktadır.

Her tip saç için uygun, saçlarınıza istediğiniz modelleri verirken aynı zamanda bakım da yapacak olan, Egos, Dax, Morfose, Schwarzkopf, John Frieda, Otacı ve Wella, marka Saç şekillendirici kremleri, cimri.com sitesinden, en uygun fiyat garantisi ile satın alabilirsiniz.

https://www.cimri.com/sac-sekillendirici-krem