• Sabunluk

  • Sabunluk, banyo dekorasyonlarının olmazsa olmazı. Banyonun genel görüntüsünün dışına çıkan, dekorasyonuna uymayan sabun ambalajlarından kurtulmak ve kullanılan sabunları hijyenik koşullarda banyoda bulundurmak için sıkça tercih edilen bir banyo eşyası. Katı sabunlukluklarda duvara monte modeller daha sık görülürken, sıvı sabunluk büyük ölçüde banyo tezgahının üzerinde kullanılacak şekilde tasarlanmaktadır. Sıvı sabun katı sabuna göre daha ekonomik olduğu ve sabunluk modelleri daha dekoratif olduğu için daha çok tercih edilir. Sıvı sabunluk el temasını da engeller ve sabununuzu steril koşullarda saklamanızı sağlar.

  • Sabunluk Alırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

  • Sabunluk alırken ilk dikkat edilmesi gereken özellik dayanıklılık. Malzemesi dayanıklı olmayan sabunluklar, haliyle sıcak su ve soğuk suyun sık kullanıldığı, oda ısısının çok değişken olduğu ve havanın hep nemli olduğu banyolarda uzun zaman dayanamazlar.Bazı sabunluk modelleri oldukça dayanıklıdır, örneğin; demir ya da çelik sabunluk, akrilik sabunluk, seramik sabunluk. Fakat hepsinin çeşitli avantajları veya dezavantajları olabilir. Demir sabunluklar paslanır ve yüzeyi lekelenirken, seramik sabunluklarda paslanma şansı olmaz fakat seramik de kırılgan bir malzemedir ya da ahşap sabunluk estetik olarak mükemmel olmasına rağmen, sulu ve nemli bir ortamda ömrü uzun olamaz.

    Sabunluk pompası da dikkat edilmesi gereken bir husustur. Almadan önce mutlaka pompasının düzgün çalışıyor olduğuna emin olun. Metal ürünlerde paslanma, plastik ürünlerde de genleşmeden dolayı pompa sistemleri çabuk bozulabilir, sıvı sabun tortularını temizlemekte de fayda var.

  • Sabunluk Setleri

  • Sabunluk takımı olarak da bilinen, banyonuzun dekorasyonu uyumlu olsun olsun diye tercih edebileceğiniz sabunluk setlerinin tek handikapı, setin içinden bir parçaya zarar geldiği zaman işlerin zorlaşması. Burada ya o parçanın aynısını bulacaksınız ya uyumlu bir parça bulacaksınız ya da bütün seti değiştireceksiniz. Dolayısıyla büyük markaların setlerini tercih etmek daha mantıklıdır, üretimleri daha büyük olduğu için setinizden bir parçaya zarar geldiğinde yerine aynısını bulma ihtimaliniz artar. İrya, Primanova, Boshphorus, iHouse, Artema, Çelik Banyo, Orka, Rulopak, Proted, tekno-tel, Goldmaster gibi bir çok markanın sabunluk çeşitlerini en uygun fiyata bulanilir, Cimri.com’dan ürünleri karşılaştırabilirsiniz.