• Ofis makineleri kategorisinde bulunan projeksiyon cihazları; en basit anlamıyla bir videoyu bir perdenin üzerine yansıtmak için kullanılan teknolojik aletlerdir. LCD teknolojisi ile karşımıza çıkan projeksiyon cihazları, ışığın yardımıyla ve merceklerle belirli bir mesafede duran düz yapıdaki perdeye görüntünün yansıtılması işlemini oluşturmaktadır. Bugün projeksiyon aletleri, okullarda, dershanelerde, üniversitelerde, ofislerde veya evlerde, kısacası yaşam alanlarının tümünde kullanılabilmektedir. Siz de Cimri’de ihtiyaçlarınıza ve odanızın boyutuna en uygun projeksiyon modellerini; Sony, Acer, Viewsonic, Epson, Hitachi gibi onlarca markanın içerisinden en ucuz projeksiyon modellerine hızlıca sahip olabilirsiniz.

  • Projeksiyon Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

    Projeksiyon satın alınırken öncelikle projeksiyonu koyacağınız odanın boyutlarını iyi bilmeniz gerekmektedir. Oda boyutları, aynı zamanda projeksiyon perdesi boyutlarınızı da belirleyecektir. Projeksiyon almaya karar verdiğinizde bakmanız gereken başlıca özellikler; çözünürlük, ışık gücü, parlaklık ve kontrast oranlarıdır. Seçeceğiniz projeksiyonların optimum gösterim aralığına dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu oran genellikle üç ile beş metre arasındadır. Küçük bir odada kullanacağınız projeksiyonlar, kısa mesafeli projeksiyon olmalıdır. Projeksiyon aletinizi seçerken sadece ışık gücüne değil aynı zamanda kontrast ile de ilişkisine bakılması gerekmektedir. Projeksiyon cihazları, direkt olarak güneşin altında ya da gündüz ışığına maruz kalan odalarda seyredilmek için uygun değildir. USB projeksiyon seçimlerinde ise dikkat edilmesi gerekilen en önemli nokta; USB oynatıcının hangi formatları desteklediğine dikkat etmeniz gerekmektedir. Kontrast ayarı da projeksiyon satın alırken dikkat edilmesi gereken önemli hususlardan birisidir. Dinamik ve statik kontrast oranı tercihlerini görebileceğiniz projeksiyonları seçerken, bu değerleri yakalayabilmeniz için odanın boyutları doğrultusunda bir tercih yapılması gerekmektedir.

  • Projeksiyon Nasıl Kullanılır?

    Projeksiyonlar, herhangi bir görüntüyü büyüterek dev bir ekran haline getiren duvar ya da perdeye yansıtma araçlarıdır. Projeksiyonların kullanımında, masaüstü veya dizüstü bilgisayarlar, tabletler ya da akıllı telefonlar kullanılabilmektedir. Projeksiyon cihazını kullanmaya başlamadan önce bütün parçaların eksiksiz olduğundan emin olmalı ve bu parçaları doğru yerleştirmeniz gerekmektedir. Projeksiyonunuzu açtıktan sonra, cihazınız destekliyorsa Wi-Fi ile desteklemiyorsa da kablolu ağ ile kullanmak istediğiniz cihaz ile birbirine bağlamanız gerekmektedir. Siz de kullanım alanınıza ve ihtiyaçlarınıza en uygun projeksiyonlara Cimri.com’dan en ucuz fiyat seçenekleri ile sahip olabilirsiniz.