track source
track source

Posta Kutusu

Posta Kutusu Fiyatları

20 Ürün gösteriliyor.
Posta Kutusu fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Posta Kutusu modelleri ve Posta Kutusu fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Posta Kutusu kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Modatools, The Mia, SGS, Knitex, Zenfidan. 20 adet Posta Kutusu fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Posta Kutusu Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Posta Kutusu markası:

En Çok İncelenen Posta Kutusu Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Posta Kutusu Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
17 Ekim 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 20 Posta Kutusu modeli içerisinde en ucuz Posta Kutusu fiyatı 29.0 TL iken, en yüksek Posta Kutusu fiyatı 491.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Posta Kutusu fiyatlarının ortalaması alındığında ise 17 Ekim 2021 tarihinde ortalama Posta Kutusu fiyatı ise 65.2 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Posta Kutusu Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Boo Sheila 2 Kapaklı 2 Çekmeceli Gardırop
Boo Sheila 2 Kapaklı 2 Çekmeceli Gardırop
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Mobusta Milord Meşe Yemek Masası
Mobusta Milord Meşe Yemek Masası
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Keter Space Winner 2 Kapılı Küçük Plastik Dolap
Keter Space Winner 2 Kapılı Küçük Plastik Dolap
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Posta Kutusu

Postanelerde veya evlerin, apartmanların kapısının yanında ya da dış kapının giriş kısmının yanında bulunan mektup, kart, fatura veya herhangi bir haberleşme dosyasının evrakının koyulduğu kutuya posta kutusu denir. Pek önemsenmese de aslında çok önemli bir araçtır. Hem görsel hem de işlevsel önemi olan posta kutularının dış görünüşünün güzel olması insanların o evde oturan kişi hakkında bilgi sahibi olmasına yardımcı olur. O evde yaşayanlar düzenli mi titiz mi bunlar posta kutusunda anlaşılır. Ama bunun yanında posta kutusunun en önemli işlevi kişinin özelini saklamasıdır. Bu yüzden posta kutularının anahtarlı olması kişisel özel hayatınızın gizliliği açısından önemlidir. Size gelen bir faturadan mektuba kadar her şey postacı tarafından posta kutusuna bırakılır. Sadece sizde bulunan bir anahtarla posta kutunuza gelen postaları ya da faturanızı alabilirsiniz. Posta kutularının ahşap modelleri olduğu gibi günümüzde üst kısmı açık versiyonları da mevcuttur. Ağzı andıran bu kışından postacı kişiye ait olan postayı posta kutusunun içine atar. Bu yüzden ağız kısmı daha geniş olan posta kutuları seçmek akıllıca bir yöntemdir.

Posta Kutusu Çeşitleri

Posta kutusu çeşitleri posta kutusunun yapıldığı hammaddeye ve posta kutusunun ev mi apartmana mı ait olduğuna göre çeşitli ürün gruplarından oluşur. En bilinen posta kutusu modelleri ahşap posta kutusu ve metalik posta kutularıdır. Posta kutusu ahşap daha klasik model posta kutusudur. Evlerin dışında veya apartman dairelerinin iç kısmında bulunur. Ahşap posta kutularının müstakil evlerin dışında olan modelleri muhite göre değişiklik gösterir. Postaneler de genelde posta kutusu tercihlerini klasik duruşundan dolayı ahşap posta kutularından yana kullanırlar. Hem ahşap hem de metalik posta kutularının anahtarlı olanları özel hayatın gizliliği ve postalarınızı, mektup veya faturalarınızı sizin dışınızda kimsenin görmemesi ya da postalarınızın kaybolmaması açısından önemlidir. Anahtarlı modeller güvenlik açısından posta kutularında dikkat edilmesi gereken bir konudur. Ahşap posta kutuları daha klasik metalik modeller ise son zamanlarda tercih edilen daha yeni modellerdir. Metalik posta kutularının en büyük sorunu özellikle de apartman tipi çoklu modellerse kapakları yana doğru açılan modellerde çarpmaya bağlı olarak çizilme ve yamulma tarzı sıkıntıların yaşanması oluyor. Bu durum ahşap modellerde yaşanmazken metalik posta kutularının en büyük sorunlarından birisi haline gelen çarpmaya bağlı yaşanacak hasarlardan kurtulmak için yana açılmalı kapaklı modeller yerine üste doğru açılan kapaklı modeller tercih edilmelidir. Müstakil evler için olan posta kutuları kadar apartman posta kutusu modelleri de önemlidir. Çünkü müstakil evlerde kat sadece tek kişiye ait olduğu için postanın karışması gibi bir sorun yaşanmaz ama apartmanlar için hem de çok daireli apartmanlar için posta kutuları herhangi bir karışıklık olmaması açısından önemlidir. Apartmanlar için çoklu ve anahtarlı posta kutuları tercih edilir. Metalik ve ahşap posta kutuları daire numarasına göre numaralandırır ve her daire kendisine ait posta kutusundaki postadan sorumludur. Ahşap posta kutularında renk ve model posta kutusunda kullanılan ahşaba göre değişik. Ama çoğunlukla açık sarıdan kahverengiye doğru değişiklik gösterir. Metalik posta kutuları isteğe bağlı her renk olabilmesine rağmen genellikle bej tonları, beyaz tonları ve gri tonları tercih edilir. 

Posta Kutusu Fiyatları

Posta kutusu fiyatları çeşitli özelliklerine göre değişiklik gösterir. Piyasada her bütçeye hitap edecek fiyat aralığında posta kutuları mevcuttur. Markalar posta kutularını çeşitli özelliklerine göre üretip piyasaya sürer ve kullanıcıların beğenisine sunar. Posta kutusunun yapımında kullanılan malzeme ve o malzemenin kalitesi, posta kutusunun müstakil bir eve mi yoksa apartman dairesine mi ait olduğu posta kutusunun fiyatlarını etkileyen faktörlerin başında gelir. Bir de posta kutusunun estetik bir görsele sahip olması da düz klasik bir modele sahip olmasına göre fiyatını etkiler. Apartman için yapılan posta kutuları çoklu olduğu için sayı arttıkça ödenen fiyat da artar. Ahşap modeller metalik olanlara göre daha ucuzdur, fakat ahşap model eğer daha tasarım ve estetik bir modele sahipse bu fiyatını etkileyebilir. Siz de sayfamızda bulunan posta kutularını özellikleri ile beraber inceleyebilir fikir sahibi olabilirsiniz. Diğer kullanıcıların yorumlarını okuyup ürün hakkında onların tecrübelerinden yararlanabilirsiniz. Eviniz için en iyi ve ucuz posta kutusunun hangi sitede olduğunu öğrenmek için cimri.com sitesini kontrol edebilirsiniz.

Posta Kutusu Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Posta kutusu satın alırken dikkat edilmesi gereken birtakım özellikler vardır. Bunlar kullanıcıların talep ve beklentilerine göre şekillenir. Posta kutusunun malzemesinin ne olacağını seçmek ile işe başlayabilirsiniz. Metal modeller ve ahşap modellerden kişisel zevkinize uygun olanları seçebilirsiniz. Fakat bu modellerin sadece estetik değil kullanışlı olması da gerekir. Bu da alacağınız ürünün malzemesinin kalitesiyle alakalıdır. Tabi alacağınız posta kutusunun müstakil bir ev için mi yoksa apartman için mi olacağı da önemli bir konudur. Apartman dairesi için alınacak olan posta kutuları daire numaralarına göre numaralandırılmalıdır. Bir posta kutusu satın alacağınız zaman içinden posta kutusuna ek olarak isminizin yazılacağı bir etiket, bu durum apartman dairelerinde numara şeklindedir. Etikete ek olarak monte edilmesi için vidalar da gelir. Aldığınız ürünün içeriğinin eksik olmamasına da dikkat etmelisiniz.    

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery