Pompa

En Ucuz Pompa Fiyatları

1386 ürün gösteriliyor.
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Pompa Nedir ve Pompa Çeşitleri Nelerdir?

Hepimizin de bildiği gibi hava akımının bir yerden başka bir yere aktarımını sağlayan makinelere pompa denir. Bunun yanı sıra bu makineler sadece hava akımını değil akışkan olan tüm maddelerin aktarımını aynı şekilde sağlamaktadır. Pompa makineleri işlevlerine göre kendi aralarında çeşitlendirilmektedir. Eğer deniz tutkunuysanız ve dalmayı, farklı bir dünya keşfetmeyi seviyorsanız dalgıç pompası yolculuğunuzda size eşlik edecek ve böylelikle siz keyif yaparken yeraltındaki suları dengeleyerek size yardımcı olacaktır. Güzel bir bahçeniz varsa bahçe pompası tercih ederek çiçeklerinize canlılık katabilir, motorlu aracınız veya makineleriniz varsa yağ pompası yardımıyla parçalar arasında yağ akışını sağlayabilirsiniz. Tekniksel olarak pompa çeşitleri; pozitif yer değiştirmeli pompalar ve rotodinamik pompalar olarak 2’e ayrılmaktadır ve içlerinde de çeşitlendirilebilirler.

Pompa Seçimi Nasıl Yapılır?

Öncelikle ihtiyacınızı belirlemelisiniz ve bütçenize en uygun fiyat aralıklarını çıkarmalısınız. Örneğin; bebeğiniz için almış olduğunuz şişme havuz için bir pompa tercih ediyorsanız küçük ve kullanışlı bir pompa satın alabilirsiniz. Bahçenizdeki çiçekler için satın alma işlemi yapacaksanız yine aynı şekilde büyük olmayan ve işlevini görebilecektir bir ürün alabilirsiniz. Fakat bir işletme sahibiyseniz ve makineler için pompa seçimi yapacaksanız kesinlikle seçim yapmadan önce uzmanlardan yardım almanızda fayda olacaktır. Bunun nedeniyse pompanın kinetik enerjisi, akışkan yoğunluğu, motor verimi, hidrolik verim ve yoğunluk hesaplanarak seçim yapılması gerekmektedir. Tek başınıza yapabileceğinize güvenip zararlı çıkmaktansa destek almanızda faydalı olacaktır.

Pompa Bakımı Nasıl Yapılır?

Pompa bakımları 2 temel sınıfta ayrılarak bakılmaktadır. İlk olarak koruyucu bakım, çalışan pompada hasar çıkmadan yapılan bakımlara denilmektedir. İkinci olarak ise düzeltici bakım, hasar olduktan sonraki bakıma verilen isimdir. Bunun yanı sıra makine bakımlarında günlük, aylık ve yıllık bakımlar mevcuttur ve periodik olarak uzmanlar tarafından destek alınarak yapılması gereken bakımlardır. Evinize ve bahçeniz için aldığınız pompaların işlevleri belirli aralıklarda olduğu için bakımları kolaydır fakat iş yerlerindeki pompalar için geçerli olan bakım günlük, aylık ve yıllık bakımlardır.

Pompa Fiyat Aralıkları Nelerdir?

Her kullanıma uygun pompa ürünlerinin fiyatları farklılık göstermektedir. Sadece fiyat olarak değil; boyut, çeşit, hacim, basınç ve uzunluk olarak da değişken olduğu için pompa fiyatlarının bir fiyatı ya da belirli bir fiyatı yoktur. Bu nedenle yapabileceğiniz en doğru satın alma işlemi, ilk önce ihtiyacınız olan ürünü belirlemek ve daha sonrasında bütçeniz ile birlikte arama kriterlerine göre ürünleri sıralamaktır. Sıralama işleminden sonra ihtiyacınız olan satın alma işlemini gerçekleştirmeniz için birden fazla ürünü listeleyip kendinize uygun olanı seçebilir ve alışverişinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Pompa Kullanım Alanları Nelerdir?

Bu ürünün kullanım alanı oldukça geniştir. Genelikle iş yerlerinde kullanılan büyük makinelerin yanı sıra, deniz, havuz, bahçe ve evinizde bile kullanabilirsiniz. Belki aklınıza gelmeyecek fakat bebekli annelerin sütlerini muhafaza etmek için kullandıkları aparatlar arasında yer almaktadır.