track source
track source
Platform
Playstation 4
Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Playstation 4

Günlük hayat içinde herkes farklı hobiler edinir. Oyun oynamak, film izlemek, kitap okumak en bilindik hobiler arasında yer alır. Oyun tutkunları için geliştirilen Playstation, en çok sevilen oyun konsollarından biridir. Sony Interactive Entertainment tarafından tasarlanan video oyun konsolları, ilk kez 3 Aralık 1994 tarihinde kullanıcılara sunulur. Japonya, Kuzey Amerika, Avustralya gibi ülkelerde satışa çıkan Playstation, tüm tüm dünyada ilgiyle takip edilen bir oyun markası hâline gelir. Playstation 4 ise 20 Şubat 2013 tarihinde tanıtımı yapılan Sony markasının geliştirdiği Playstation oyun konsolunun dördüncü sürümüdür. Tasarladığı her oyun ile büyük bir etki yaratan özel yapımları ile oyun sektörü içerisinde ses getiren marka Sony, oyuncuların da takdirini kazanır. Kullanışlı kontrolcüler, klasikleşen görünüm, farklı aksesuarlar ve Türkçe altyazı ve dublaj tekniği ile büyük bir beğeni toplayan Playstation, pek çok oyun türü ve heyecanı sunar. Dijital eğlence anlayışı ile ilerleyen marka, Beşinci nesil olarak bilinen Playstation oyun konsolları sayesinde yüksek performans ve kaliteyi eğlence ile buluşturur.

Playstation 4 Modelleri ve Özellikleri

Sekiz çekirdekli Jaguar işlemcisi ile oyunların artan yapay zeka ve fizik işlem ihtiyacına cevap veren Playstation 4 modelleri, 8 GB bellek sayesinde akıcı kullanım süreci sağlar. Gelen talepler doğrultusunda 1 TB ve 500 GB' lık tasaryalacağını belirten marka, DVD ve Blu-ray okuyabilen optik disk sürücüsü ile multimedya ve oyun disklerinin kullanılmasına imkânı sunar. Gigabit Ethernet, Bluetooth gibi bağlanma özellikleri ile her ağa rahatlıkla bağlanabilen Playstation 4, modele bağlı olarak HDR destekli HDMI çıkışı sayesinde 4K vr 1080p çözünürlükte görüntü kalitesi oluşturur. Değişen boyutlarıyla değişkenlik gösteren oyun konsolu, Slim modelleri sayesinde alandan tasarruf etmeye yardımcı olur. En yüksek grafik kalitesi ile oyun keyfi yaşamak isteyen oyun tutkunları ise farklı donanım özellikleri sunan Playstation 4 Pro modeline yönelir. Sony Playstation 4, macera, aksiyon, yarış, platform, FPS, RPG, eğlence, dövüş gibi 1700' e yakın oyuna ev sahipliği yapar. Konsol için tasarlanan yeni nesil oyun modellerinin yanı sıra Playstation 3 için üretilen oyunları da oynamayı mümkün kılan konsol, avantajlıdır. Oyuncuların yaptıkları her hamleyi tam zamanlı olarak oyuna yansımasına olanak tanıyan kontrolcüler, oyun esnasında duyulan sahnelerle ilgili titreşimli ve sesli geri bildirimlerde sağlar. Kontrolcünün yanında tercih edilen VR aksesuar, kablosuz kulaklıklar, uzaktan kumandalar, şarj ekipmanları ve direksiyon setleri konsol sahiplerine sunulur. Özellikle sanal gerçeklik oyunlarını takip eden oyun tutkunlarının tercih ettiği aksesuarlar, Playstation 4 oyun konsolunun kamerası ile uyumlu çalışarak benzersiz bir oyun deneyimi yaşatır. Ayrıca ergonomik ve hafif tasarımı sayesinde fazla bir yer kaplamayan Playstation 4 Slim 500 gb, pratik bir kullanım sunar. DVD izleme özelliği de sunan ürünler, ekstra bir DVD player alma ihtiyacını ortadan kaldırır. Playstation konsol modelleri şarj standı ile kullanılma özelliği ile önemli bir destek sağlar. Kablosuz oyun konsollarını şarj eden ürün, iki adet konsolu aynı anda şarj etme avantajı sunar. Uyarıcı ışıklar enerjinin tamamen dolduğunu gösterir. Kablosuz ağları destekleyen Playstation oyun konsolları, bütün çoklu ortam dosyalarını da oynatabilme özelliğine sahiptir. 

Playstation 4 Kullanımı

Yüksek performans ve geri dönüşler ile oyun oynamayı farklı bir boyuta taşıyan Playstation 4 oyun konsolu siyah modelleri kolay kurulum sayesinde birçok kullanıcıya ulaşır. Playstation 4 konsolunu birkaç adımda televizyonunuza bağlayabilirsiniz. İlk olarak HDMI kablosunun bir ucunu Playstation oyun konsolunun arka kısmında bulunan HDMI OUT bağlantı noktasına takmanız gerekir. Ardından HDMI kablosunun diğer ucunu televizyonun HDMI girişine takabilirsiniz. Daha sonra güç kablosu oyun konsolunun yine arka bölümünde yer alan bağlantı girişine takabilirsiniz. İşlemi tamamladıktan sonra güç fişini dikkatli olacak şekilde şebeke elektriği prizine takarak çalıştırabilirsiniz. Eğer ürünü konsolu bağlantı ile internete bağlamak istiyorsanız, Playstation konsolun arkasında bulunan LAN bağlantı yeri sayesinde modem veya yönlendiriciyi bir Ethernet kablosu aracılığı ile kolaylıkla bağlayabilirsiniz. Playstation 4 oyun konsolunun çevrimiçi özelliklerine sahip olabilmek için sistem yazılımını en yeni sistem sürümüne güncellemeniz gerekir. Sistem yazılımına ait güncellemeler, yayınlandığı anda otomatik bir biçimde indirilmeye başlar. Yüklemeye hazır olduğunda ise ekranda bildirim görüntülenecektir. 

Playstation 4 Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Oyun birçok kişinin sevdiği ve yetişkinlere de hitap eden bir mecra hâline gelir. Gelişen teknoloji ile yüksek çözünürlük ve etkili donanımlara sahip oyun konsollarına ulaşmak mümkündür.. İlk olarak bir oyun konsolu almadan önce bakılması gereken nokta uyum olur. Evinizde veya konsolun bağlantısını yapacağınız yeterli alt yapının olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Oyun konsollarının yanında kamera, joystick ve kulaklık benzeri aksesuarlar alarak oyun kalitesini arttırabilirsiniz. Eğer ürün içeriğinde bu aksesuarlar varsa tekrar almanıza gerek yoktur. Fakat sonradan alınan aksesuarların konsol ile olan uyumuna dikkat ederek almalısınız. Aksi takdirde beklenen verimi alamayabilirsiniz. Oyun konsolunun kapladığı alan ve desteklediği oyun sayısıda oldukça önemlidir. Alandan tasarruf etme imkânı sağlayan Playstation 4 modelleri aynı zamanda geniş oyun seçenekleri ile avantajlıdır. Playstation 4 fiyatları ve detaylı özelliklerini Cimri.com adresinde bulabilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery