iştirakidir.
11 - 29 TL (6 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER

Sorcery PS3 Oyunu

11,10 - 29,00 TL (6 Fiyat Seçeneği)
En Uygun Fiyatlar İçin n11.com'a Gelin!
 • 0(216) 633 10 30
  Sagentech
  2 fiyat seçeneği daha
  Seçili ürünlerde 150 TL üzeri alışverişe kargo bedava!
  + Kargo Ücreti
  Aynı Gün Kargo
  11 , 10 TL
  24 Ay x 23.55 TL
  45 Dakika Önce Güncellendi.
  • 0(216) 633 10 30
   Alışverişburada
   Seçili ürünlerde 150 TL üzeri alışverişe kargo bedava!
   + Kargo Ücreti
   1 Günde Kargo
   12 , 90 TL
   24 Ay x 23.55 TL
   45 Dakika Önce Güncellendi.
  • 0(216) 633 10 30
   bakirkoyelectronics
   Seçili ürünlerde 150 TL üzeri alışverişe kargo bedava!
   + Kargo Ücreti
   3 Günde Kargo
   29 , 00 TL
   24 Ay x 23.55 TL
   45 Dakika Önce Güncellendi.
 • 0(850) 333 00 11
  KırmızıElma
  %97
  650 Değerlendirme
  2 fiyat seçeneği daha
  200 TL’ye Varan İndirim Kuponu Fırsatı!
  Ücretsiz Kargo
  19 , 00 TL
  24 Ay x 23.55 TL
  4 Saat Önce Güncellendi.
 • Daha Fazla Göster (-28) Gizle
ÖZELLİKLER
 • Ana Özellikler

 • Oyun Türü Macera
 • Platform PS3
 • Yaş Grubu 10+
 • Yayıncı Firma Sony
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Sorcery Sorcery, oyuna meraklı bir çocuğun, ustasının yokluğunda yaramazlık yapması sonucu gelişen sorunlarla başlıyor.
Yazar: Ferhat Verdi 18/12/2014

Küçük ve yetenekli büyücü Harry Potter, çocuklar tarafından çok sevildi. Bu sevimli karakterin yarattığı etkiden hareketle ortaya çıkan PlayStation oyunu Sorcery ise interaktif özellikleri ile çocukların olduğu kadar büyüklerin de ilgisini çekmeyi başarıyor.

Sorcery, oyuna meraklı bir çocuğun, ustasının yokluğunda yaramazlık yapması sonucu gelişen sorunlarla başlıyor. Burada önemli noktayı biraz gecikmeli de olsa açıklamamız gerekiyor, çocuk bir büyücü çırağı ve ustası da doğal olarak tecrübeli bir büyücü. Yapılan yaramazlık ise büyücünün asasıyla oynayan yaramaz çocuğun yanlışlıkla kötülüğün kraliçesini serbest bırakması.

Oyunda kötülüğün kraliçesinin peşine düşüyorsunuz ve bu haylaz çocuğu kontrol ediyorsunuz. Sevimli kediniz de peşinizden geliyor. Hem PS DualShock’ı hem de PS Move aygıtının kullanımını gerekli kılan Sorcery’de ilerliyor ve bolca büyü yapıyoruz. Hareket için DualShock kullanılırken, büyü ve düşmanları yok etmek için ise PS Move’un kullanımı gerekli oluyor. Tam da bu noktada karşınıza şöyle bir durum çıkıyor; neden iki kişi oynamayasınız?

Kontrol aygıtlarından birini siz, diğerini arkadaşınız kullanabilir ve böylece birlikte keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Elbette tek kişi oynadığınızda da biraz yorucu da olsa Sorcery’i kontrol edebiliyorsunuz.

Oyunda büyü için PS Move’u değişik şekillerde hareket ettirmeniz gerekirken yine karşınıza çıkan düşmanları da yine hareket odaklı bu eğlenceli aygıtınızla yapıyorsunuz. Bazı düşmanlarınız bir hayli ürpertici ve vurmaya çalışan ya da ok veya yayla saldıran türdeler; yani bolca hareket etmeniz lazım, bir yandan da onları yok etmeniz gerekiyor (siz en iyisi mi arkadaşlarınızla bu oyunu oynayın).

Oyunda düşmanlarınızı yok ettikçe hedefinize yaklaşıyorsunuz, bu arada büyü yeteneğinizin gelişmesi için çeşitli iksirler topluyorsunuz. Zamanla bir domuzu küçük bir fareye çevirebiliyor, kırılan eşyaları yeniden eski haline getirebiliyorsunuz. Ayrıca kedinizle konuşuyor, eğlenceli şeylerden söz ediyorsunuz. Küçük yaştaki oyun severlerin bayılacağı birçok özelliğe sahip bir oyun Sorcery

Grafik açıdan oldukça iyi olan oyunda, karakter modellemeleri de başarılı. Yüzler ve çevre modellemeleri de beğeni toplayacak türde. Ses efektleri ve arka plan müzikleri de sorunsuz. Ayrıca oyunun videolu giriş kısımları da başarıyla kurgulanmış.

Oyunun kelimenin tam anlamıyla eğlenceli olduğunu belirtmek gerekiyor. Peki hiç mi eksi yanı yok? Maalesef var; Sorcery’nin bize sunduğu fantastik dünya oldukça detaysız. Bir kez daha belirtmek gerekiyor ki tek başına oynamanın zor olduğu bir oyun Sorcery.

Sorcery, küçük yaştaki PS oyuncuları için en ideal oyunlar arasında. Gerek konusu gerekse oynanışıyla ilgilerini çekebilecek türde bir oyun. Ayrıca iki kişiyle oynanmasını gerekli kılan kontrol özelliği sayesinde arkadaşlarıya keyifli zaman geçirmesini sağlayacak.

Hatta ebeveyn-çocuk, birlikte oynanması en güzel oyunlardan biri olarak da tercih edilebilir. Her kimle ve ne şekilde oynarsanız oynayın Sorcery’i pek fazla düşünmeden oynayabilir, güzel zaman geçirebilirsiniz. İyi oyunlar...

Ferhat Verdi 18/12/2014
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
Sony PlayStation 2 - 3 Oyunları