iştirakidir.
25 - 59 TL (7 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER

Duke Nukem Forever PS3 Oyunu

25,00 - 59,00 TL (7 Fiyat Seçeneği)
En Uygun Fiyatlar İçin n11.com'a Gelin!
  • Daha Fazla Göster (-27) Gizle
ÖZELLİKLER
  • Ana Özellikler

  • Oyun Türü Savaş
  • Platform PS3
  • Yaş Grubu 16+
  • Yayıncı Firma 2K Games
  • Diğer Özellikler

  • Disk Blu-Ray Disc (BD)
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Duke Nukem Forever Duke, çok popüler bir kahramandır. Uzun yıllar önce dünyayı uzaylıların istilasından kurtarmış, çocukların bayıldığı, kızların aşık olduğu biridir. Günün birinde uzaylılar yine çıkagelir, amaçları insanları yok etmektir ve kahramanımız Duke’e uzun bir aradan sonra yeniden iş düşer.
Yazar: Ferhat Verdi 24/02/2015

Duke, çok popüler bir kahramandır. Uzun yıllar önce dünyayı uzaylıların istilasından kurtarmış, çocukların bayıldığı, kızların aşık olduğu biridir. Günün birinde uzaylılar yine çıkagelir, amaçları insanları yok etmektir ve kahramanımız Duke’e uzun bir aradan sonra yeniden iş düşer.

Uzaylılara karşı çeşitli silahlar, güçlü tekmeleri ile savaşmalıdır. Çizgi film grafikleri ile tasarlanan Duke Nukem Forever, fantastik ve oldukça neşeli bir aksiyon/FPS oyunu. Oyundaki düşmanlarınız domuza benzeyen uzaylılar ve onları öldürüp ilerlemeye devam etmeniz şeklinde gelişen bir oyun senaryosu var. Kahramanınız da düşmanınız olan domuza benzeyen yaratıklar da çok eğlenceli. Örneğin bir yerde saklanıp bekliyorsunuz, uzaylıların aralarında ilginç konuşmalar geçiyor. Bu tür sahnelerin oyunun en renkli kısımlarını oluşturuyor.

Duke Nukem Forever’ın uzaylıları bıkmadan usanmadan öldürdüğüne tanıklık ediyorsunuz. Kullandığı birkaç tip silah var; bunlardan biriyle uzaktan hedef alıp ateş açıyor, diğerinde ise yakından ölüm saçıyor. Uzaylıları küçültmeye yarayan bir silahınız da var; bununla düşmanı küçültip üzerine basıyorsunuz. Ayrıca makineli tüfek gibi toplu imha sağlayan ekipmanları da oyunda kullanabilmeniz mümkün. Düşmanları öldürürken bolca da konuşuyor kahramanımız Duke.

Oyunun oynanışında düşman zarar verdikçe azalan bir gösterge var. Azaldıkça bazı görevleri tamamlayarak bu bardaki canınızı yükseltebiliyorsunuz. Burayı ilginç şekillerde artırıyorsunuz; örneğin kızların olduğu dergilere bakmak, dürbünle gözetlemek gibi şeyler sizin toparlanmanızı sağlıyor. Oyunda bir de Steroid adlı haplar var. Bu haplardan alarak özel güç kazanıyor, düşmanları daha çabuk öldürebiliyorsunuz.

Oyun boyunca durmadan uzaylılarla karşılaşmıyorsunuz. Örneğin oyun salonlarına girerek çeşitli makinelerin karşısında zaman geçirebilirsiniz. Masa hokeyi, basketbol ve diğer ilginç arcade oyunlarını oynayabiliyor, bu sayede güç kazanıyorsunuz. Hem de oyun içinde farklı oyunları denemiş oluyorsunuz.

Oyunun grafiklerinin çizgi film türünde yapısında olduğunu belirtmiştik, çok detaylı çevre modellemeleri ile karşılaşmıyorsunuz. Hatta arka planlar oldukça kötü şekilde tasarlanmış. Karakter çizimleri de en fazla ‘vasatın biraz üzerinde’ başarılı. Yapay zeka daha iyi olabilirdi tabi ama oyunun genelde çok da zorlanmadan vakit geçirmek odaklı olmasının bir sonucu olarak beklentileri çok da yukarı da tutmamak en iyisi.

Domuza benzeyen uzaylıların, çamur görünce bir anda savaşı bırakıp kirli suyun içine atlamaları gibi çılgın sahnelerle de karşılabilmeniz olası. Bu ortamda silahınızı çıkarıp hepsini vurmaya başlıyorsunuz. Oyunda jetpack tipi fantastik araçlar yok, bu araç serinin önceki oyununda vardı. Karşınıza çıkan 4x4 tipinde araç ise kullanması keyifli türden. Yine de karakterinizin genelde yürümesi gerekiyor. Bunu bir eksi puan olarak haneye yazıyoruz. Tek kişilik modun yanı sıra multiplayer moduna dahip Duke Nukem Forever’ı arkadaşlarınızla oynayabiliyorsunuz.

Ferhat Verdi 24/02/2015
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
2K Games PlayStation 2 - 3 Oyunları