iştirakidir.
24 - 25 TL (2 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER

Dragon Age Origins PS3 Oyunu

24,88 - 25,00 TL (2 Fiyat Seçeneği)
En Uygun Fiyatlar İçin n11.com'a Gelin!
 • 0(216) 633 10 30
  ayteknoloji
  1 fiyat seçeneği daha
  Seçili ürünlerde 150 TL üzeri alışverişe kargo bedava!
  + Kargo Ücreti
  Aynı Gün Kargo
  24 , 88 TL
  24 Ay x 23.55 TL
  1 Saat Önce Güncellendi.
  • 0(216) 633 10 30
   Sagentech
   Seçili ürünlerde 150 TL üzeri alışverişe kargo bedava!
   + Kargo Ücreti
   Aynı Gün Kargo
   25 , 00 TL
   24 Ay x 23.55 TL
   1 Saat Önce Güncellendi.
 • Daha Fazla Göster (-29) Gizle
ÖZELLİKLER
 • Ana Özellikler

 • Oyun Türü RPG
 • Platform PS3
 • Yaş Grubu 18+
 • Yayıncı Firma EA Games
 • Diğer Özellikler

 • Maksimum Oyuncu Sayısı 1 Kişi
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Dragon Age: Origins RPG türünün öne çıkan oyunlarından Dragon Age Origins; fantastik kurgusu, size oyun içinde farklı seçimler sunabilmesi, strateji yönü ve güçlü senaryosuyla dikkat çekiyor.
Yazar: Ferhat Verdi 18/12/2014

Oyunda Tanrı tarafından lanetlenen ve Darkspawn adını alan büyücülere karşı vereceğiniz savaşı, bir takımın üyesi olarak gerçekleştiriyorsunuz. Oyun, en temel özetiyle düşmanlarınızı alt etmeniz ve aşamaları atlayıp ilerlemeniz temasına dayanıyor.

Oyunun başında ırk seçimi var; insan, elf gibi türler arasından seçiminizi yapıyorsunuz. Savaşlar, kalabalık düşmanlara karşı gerçekleşiyor. Oyunda yapay zeka her yönüyle iyi. Okçular, kılıçlar derken oldukça karışık bir ortamda düşmanlarınızı yenmeniz gerekli. Takım arkadaşlarınızın önemi ise bu noktada çok büyük. Her bir savaşçı, altın değerinde ve oyunda kazanmanın tarifi neredeyse olanaksız. Oyun, gerçekten zor ve belirleyeceğiniz stratejiler ve yürüteceğiniz fikirler, gidişatı kesinlikle etkiliyor. Savaşlar sırasında hasar alıyorsunuz ve toplayacağınız sağlık paketleri sayesinde kendinizi iyileştiriyorsunuz.

Türünün diğer örneklerinden hamlelerdeki çokyönlülüğü ile ayrılan Dragon Age Origins’te vuruş sırasında özel yeteneklerinizi seçebiliyor ve düşmanlarınıza karşı uygulayabiliyorsunuz. Bu yönüyle zaman zaman karışık ışıklara, ilginç sahnelere neden olabilen özellik, kimi anlarda can sıkabiliyor. Bu durumda bazen kime vurduğunuzu, ne yaptığınızı dahi anlayamıyorsunuz.

Oyunun çevresel modellemeleri muhteşem kelimesine çok yakın. Grafikler harika ve çizimlerin her noktası çok başarılı şekilde tasarlanmış. Dokular çok detaylı ve oyun, size güçlü bir atmosferin içinde düşmanları alt etme deneyimi gayet güzel şekilde yaşatıyor. Işıklandırmalar, parlamalar oldukça iyi. Oyunun grafik açıdan iyi oluşunu gölgeleyen tek şey ise konuşmalar sırasında yüzlerin aldığı şekillerin görsel açıdan çok da iyi olmaması. Bir de daha önce öldürdüğünüz karakterlerin ilerleyen safhalarda yeniden karşınıza çıkması eksi puan alan az sayıdaki kısım arasında. Bu ayrıntının haricinde oyundaki karakterler ilginç tasarımlarıyla sizi şaşırtıyor. Sadece savaşçılar değil, örneğin şarlatanlar da oyunda yer edininiyor. Yine Dragon Age Origins’de zaman zaman karşılaşacağınız ilginç sürprizler de söz konusu.

Fantastik öğelerin en yoğun olduğu nokta karakter modellemeleri. Yüzleri, giysileri, vücutlarıyla tıpkı çevre modellemesinde olduğu gibi övgüyü hak eden bu tasarım özelliği oyunun en güzel yanları arasında. Genel olarak grafikler başarılı. Oyun eğer PC’de oynanacaksa en az ‘orta-seviyelerde’ donanım özelliklerine sahip olunması ise bu noktada önerimiz.

Dragon Age Origins, türünün en iyi örneklerinden biri. Macera, aksiyon, fantastik türde oyunlar ve genel olarak RPG türünü seven kimselerin büyük keyif alacağı oyunlardan biri aynı zamanda. Görsel bir şölen sunuyor, ayrıca zorluk seviyesi de en profesyonel seviye oyuncu için dahi azımsanmayacak düzeyde yüksek. Geriye Dragon Age Origins’I satın alıp oynamak kalıyor.

Ferhat Verdi 18/12/2014
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
EA Games PlayStation 2 - 3 Oyunları