track source
track source

Planya

Planya Fiyatları

74 Ürün gösteriliyor.
Planya fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Planya modelleri ve Planya fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Planya kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Bosch, Makita, Stanley, Einhell, Dewalt. 74 adet Planya fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Planya Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Planya markası:

En Çok İncelenen Planya Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Planya Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
23 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 74 Planya modeli içerisinde en ucuz Planya fiyatı 39.99 TL iken, en yüksek Planya fiyatı 19065.02 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Planya fiyatlarının ortalaması alındığında ise 23 Nisan 2021 tarihinde ortalama Planya fiyatı ise 2209.31 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Planya Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Planya

Planya kesim işleri için kullanılan önemli bir makinedir ve farklı malzemelerde ve boyutlarda üretilir. Planya makinesi, şekillendirici veya planya makinesine benzer pistonlu bir takım tezgahıdır. İçerisinde birçok şekil verici ve kesici aletler yer alır. Dikey bir şekillendirici olarak düşünülebilir. Bir kesme ve şekillendirici makine arasındaki temel fark kesme işleminin yönüdür. Kanal açma makinesi, şekillendiriciye benzer bir şekilde çalışır. Bununla birlikte, kesici alet yatay yönde değil dikey yönde hareket eder. Kesilecek parça sabit tutulur. Yerleştirme makinesinde manuel veya güçle çalışan bir döner tabla bulunur. Kesim masasının üstü, çalışma tezgahının enine yatay yollarla sürülür. Çapraz slayt ise diğer bir parçasıdır. Çapraz slayt, sütun yüzüne paralel olarak hareket ettirilebilir. Dairesel çalışma tezgahı çapraz sürgünün üstüne monte edilebilir. Çarklar ise bu mekanizmanın önemli bir parçasıdır. Uzunlamasına ve çapraz travers için tablayı döndürmek için el çarkları sağlanır. 

Planya Çeşitleri

Kolonlar ise dikey olarak uzanır. Dökme demirden yapılmıştır ve kesme mekanizmasına sahiptir. Bu hareket etme kısmı manuel olarak gerçekleşirse bu planyalara el planyası denir. Ram kısmı ileri geri hareket etmesini sağlar ve daha kullanışlı bir özelliklik kazandırır. Tablo kısmı ise kesilecek tahtanın veya cismin sabit durmasını sağlar. Tablo iş parçasını tutar ve uzunlamasına ve çapraz yönde ayarlanabilir. Masa, merkezi etrafında döndürülebilir. Bir planya makinesi, birçok kesme ve şekillendirme işleminde kullanılır ve bu nedenle ekonomik ve kullanışlı bir iş takım tezgahıdır. Yerleştirme makinesi, yuvaları kesmek için kullanılabilir, iç ve dış dişlilerin işlenmesi gibi iç ve dış işler için keskin bıçakları vardır. İç ve dış formları veya profilleri şekillendirmek için kullanılabilir. İçbükey, dairesel, yarı dairesel ve dışbükey yüzeylerin işlenmesi için kullanılabilir. Dikey yüzeylerin işlenmesi, açısal veya eğimli yüzeylerin işlenmesi, şekillendirici bir makinede üretilmesi zor şekillerin işlenmesi ve kalıpların ve zımbaların işlenmesi için kullanılabilir. Planya makinesi çeşitleri genellikle masa üzerinde çalışmaya uygun kalınlık makineleri sunar ve bu makineler kalınlıklarına göre ahşap ürünleri kesmek için kullanılır. Farklı markaların farklı malzemelerle yapılmış birçok ürünü bulunur. Bu farklı modellerin ayrılan özellikleri arasında kesme mekanizmasının uzunluğu, kesilecek cisimlerin konulduğu tablanın uzunluk ölçüleri, mekanizmanın dikey ayarları, metrekare olarak kullanılan taban alanı, tablanın maksimum uzunlamasına düşen alan ve çapraz hareket ayarlarıdır. Planya kalınlık makinesi olduğu için kesilen cisimlere farklı uzunluk ve kalınlık veren bir mekanizmadır. Elektrikli planya genellikle duvarda delik açma işlemleri için kullanılan planyalardır. 4 fonksiyonlu  planyalar bu nedenle çok fonksiyonlu olarak adlandırılır. Bir planya makinesinin ana işlevi, gerekli şekil ve boyuta getirmek için bir iş parçasındaki metali çıkarmaktır. Bu, işin makine üzerinde sıkıca tutulması ve alet kafasına monte edilen pistonlu tek noktalı bir aletle gerçekleştirilir. Kullanımı kolaydır ve tezgah üstü planyalar sabit olarak durur. Farklı renk seçeneklerinde üretilir. Güçlü motora sahip olan planyalar daha ağır işlerde kullanıma uygundur ve hafif olan planlayanlar daha çok hassas kesim yapmak isteyenler tarafından kullanılır. Takım odası denilen planyalar hassas tiptedir ve tam olarak istenilen milimde işlem yapmak için kullanılır. Hafif bir makinedir ve yüksek hızlarda çalışır. Özel jigler kullanarak üretim esasına göre bir dizi eşit işi halledebilir. Puncher denilen planyalar, ağır makinelerdir ve güçlü motorla çalışır. Büyük döküm veya dövülerek büyük miktarda metalle çalışanlar için önerilmektedir. Tablanın uzunluğunun büyük olması sizlere çalışacak daha çok alan demek anlamına gelir.

Planya Fiyatları

Planya fiyatları alacağınız planyanın mekanizmasına göre değişir ve genellikle elektrikli plan planyalar manuel olaranlar göre fiyat artışı gösterir. Planya makinesi birçok önemli kesim parçasının tek bir makinada birleştirilmesi sonucu oluşur.  Yatak veya kasası vardır. Yatak veya kasa kısımları genellikle dayanıklı malzemelerden ve dökme demirden yapılır. Sütun, masalar, kesme mekanizması gibi parçalarla desteklenir. Masaya sabitlenen planyalar daha çok yer alsa da bu tercih kesim ihtiyaçlarınıza göre değişir. Daha güçlü bir motora sahip olan ve kaliteli paslanmaz çelikten yapılan planyalar daha uzun ömürlüdür. Sizlere de daha uzun vadede kolay kullanım sunar. En ucuz planya makinesini bulmak için internet üzerinden fiyat ve ürün karşılaştırması yapacağınız cimri.com’a göz atabilirsiniz. Birçok modelde ve farklı kesim özelliklerine sahip olan planyalara ulaşabilirsiniz.

Planya Satın Almadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

Planya makinesi satın almadan önce planya makinasını manuel mi ya da elektrikli olarak kullanmayı tercih ettiğinize karar vermelisiniz. Arasında belirli bir güç farkı bulunsa da ne kadar bir güçle çalışmanız gerektiği ise planyayı kullanacağınız kesim işlemine göre değişiklik gösterir. Ağır işlerde kullanacak olanların elektrikli ve güçlü bir planya kullanması tavsiye edilir. Bu güçlü makinalar iş yükünüzü hafifletir ve daha kolay kesim işlemi yapmanızı sağlar. Dikey ve yatay şekillendirici özellikleri de önemlidir. Dikey şekillendirici, iç yüzeyleri veya olukları işlemek için çok uygundur. Üzerinde çalıştığınız iş parçası, çapraz, uzunlamasına veya döner hareketler gibi herhangi bir yönde hareket edebilir. Bu şekillendirici, iç yüzeyleri ve kama yuvalarını işlemek için uygundur. Kullandığınız iş parçası ahşap olduğu için hassas kesimlerde de çalışmak isteyebilirsiniz. Bunun için hassas kesim yapan hafif planyaları tercih etmek gerekebilir. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery