PİLATES TOPU NEDİR?

Fizyoterapi temelli bir iyileştirme yöntemi de denen pilates egzersizlerinde kullanılan aletlerden birine pilates topu denir. İsmini Joseph Pilates’den alan pilates egzersizleri aynı zamanda kontroloji olarak da bilinir. Pilates egzersizler vücudu kontrol etmek prensibini temel alarak yapılır. Düzenli yapıldığında, vücudun ve omurganın daha sağlıklı olmasını sağlayan pilates, ayrıca tüm vücudun esnetmekte etkilidir. Kasların uzamasını sağlamanın yanı sıra, vücuttaki güçlendirilmesi zor olan kasları güçlendirir. Duruş ve postür bozuklukları denince ilk akla gelen iyileştirme yöntemi olan pilates egzersizlerinde, bu topun vazgeçilmez bir yeri vardır.

ÜRÜN ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Bu toplar, değişken çaplara sahiptir. Hareketin akışına göre bu topların boyutları değişir. 20 cm’lik toplar genelde bacak egzersizleri ve karın egzersizlerinde kullanılır. Bacak egzersizlerinde egzersiz topu kullanmaya çalışırken, dengede durmak için tüm bacak kaslarını çalıştırabilir, ayrıca vücudunuzu kontrol etmeyi öğrenmeye başlayabilirsiniz. Bunun yanında, spor sonrası esnemelerinizde de kullanabilirsiniz.

Bunu yanında büyük pilates egzersiz topu ölçüleri değişkenlik gösterir. Bu değişkenlik, egzersizi yapanın boy uzunluğuna göre değişir. Örneğin; pilates topu 55 cm’i 1,50 cm ile 1,60 cm arası boya sahip olanlar için, pilates egzersiz topu 65 cm’i 1,60 cm ile 1,70 cm arası boya sahip olanlar için, pilates topu 75 cm’i 1,70 cm ile 1,80 cm arası boya sahip olanlar için, 85 cm çaplı pilates topu ise 1,80 cm ile 1,90 cm boya sahip olan insanların kullanmaları için üretilmiş seçeneklerdir.

Büyük pilates topları ile; karın, bacak egzersizleri yapabilir, aynı zamanda özellikle karın kaslarını esnetmek için kullanabilirsiniz. Ayrıca egzersiz topu ile sadece pilates egzersizleri değil, standart fitness hareketlerini de gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz. Fitness ve pilates egzersizlerinizin zamanla vazgeçilmezi olarak kullanacağınız egzersiz topunu en uygun fiyata cimri.com’dan bulabilirsiniz.,

Altis, Ebruli, Delta, Sportica, Dynamic, Avessa, Reebok, Adidas, Busso, Voit, Sportive, Selex, Spor724, Remax, Wollex gibi geniş marka ve ürün yelpazesi ile, en kaliteli pilates topu setlerini bulabileceğiniz cimri.com, tüm ihtiyaçlarınız gibi spor malzeme ve ekipman arayışlarınızda da sizlerin hizmetinde.

https://www.cimri.com/pilates-topu