Marka
Akyazı
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Dağınık faturalar, unutulan küçük notlar, önemli tarihler ve yoğun geçen günlerde akıldan uçup giden birçok nokta ofiste, okulda büyük sorunlar çıkarabilmektedir. Göz önünde bulunması gereken ama masada yerim yok diyenlerin yardımcısı pano çeşitlerini İnter gibi markaların farkıyla en ucuz fiyatlarda Cimri’de bulabilirsiniz.

Pano Nedir?

Sıkıştırılmış küçük şişe mantarı parçalarının düzlem haline getirilmesi ile oluşturulan ve bu düzlemin bir çerçeve içine yerleştirilmesi ile son halini alan ofis gerecidir. Sadece ofislerde değil, evlerde, okullarda, resmi dairelerde de kullanılır.

Pano Çeşitleri Nelerdir?

Kullanım şekline göre iki tipte imal edilirler. Duvara monte yapışkanlı pano arkasındaki yapışkan bant sayesinde duvara rahatça asılabilir. Panoyu duvara yapıştırmak istemeyen kullanıcılar, hafifliği sayesinde mantar panoyu bir çivi yardımıyla sorunsuz bir şekilde duvara monte edebilirler. Diğer bir model ise kullanımı oldukça pratik olan ayaklı panodur. Bu çeşit tekerlekli veya tekerleksiz olarak üretilir. Tekerlekli modeller panoyu başka yere taşıma esnasında büyük kolaylık sağlar. Özel bir çeşit olan statik panolar; üzerine kâğıtların kendiliğinden yapışma özelliğine sahiptir.

Çok geniş kullanım alanı olan panolarda kullanılan çerçeve çeşitleri de farklı olabilmektedir. Flex ahşap çerçeve bunlardan biridir.

Pano Nerelerde Kullanılır?

Şirketlerde, okullarda ya da evlerde çok fazla şekilde kullanılan panolar; kullanım alanı çok geniş olan bir üründür. Ofislerde hatırlatma yazısı veya kişiye özel notların asılabileceği, fatura, takvim gibi göz önünde olsun istenen birçok belgenin kişiye yakın yerde durmasını sağlar. Okullarda ve şirketlerde başka bir kullanım alanı ise üzerine duyuru, liste, uyulması gereken kurallar gibi farklı yazıların yani bilgi içeren notların asılmasıdır.

Pano seçimi yaparken özellikle boyut önemlidir. Öğrenciler için küçük boy panolar yeterli iken, şirket, ofis, okul gibi yoğunluğun çok olduğu yerlerde büyük boy panolar tercih edilir. Ahşap ve metal çerçeveden imal edilen panolar genelde 60*90 cm, 90*120 cm veya 90*180 ölçülerinde üretilmektedir.

Evlerde de genel kullanımı yaygın olan panolar; ödenecek fatura, acil arama listesi, aile fotoğrafları gibi kaybolmaması gereken kâğıtları muhafaza etmektedir. Cimri.com’dan en ucuz panoları dilediğiniz boyutta seçebilir, evinizde işyerinizde veya ofisinizde severek kullanabilirsiniz.