Yüzmek ve dalmak belki de en keyifli aktivitelerdir. Akvaryum gibi sularda balıkların, deniz canlılarının dünyasına dahil olmak gibisi yoktur. Bazıları için keyifli bir hobi olan dalmak ve yüzmek, bazıları için de profesyonel bir iştir. Keyifli bir dalış için gerekli olan aksesuarlardan biri de dalgıç paletleridir. Peki, palet seçimi nasıl olmalı, palet numarası olur mu, uygun fiyatlı palet nereden alınır...

Palet Nasıl Kullanılır ve Palet Seçimi Nasıl Olmalı?

Paletler lastikli ya da arkadan ayağa geçmeli olabilirler. Genellikle kolayca ayağa geçerler ve istenmedikçe çıkmazlar. Paletin bilek hareketi ile değil komple bacak hareketi ile kullanılması önerilir. Paletleri deniz suyundan arındırmak önemlidir. Genellikle çok hassas değildirler ama deniz suyu üzerinde kalırsa deformasyona neden olabilir. Paletler, yumuşak palet, sert palet, delikli palalı palet ve uzun palalı palet şeklinde üçe ayrılırlar. Sert palet, profesyonel kullanım içindir ve dalgıçın çok efor sarf etmesine neden olur. Paletler giyim şeklinde göre de sınıflandırılırlar. Arkası açık ve arkası kapalı şeklinde olan bu kategorizasyonda numara konusu önemlidir. Ayrıca tüplü dalışlarda genellikle arkası açık palet kullanılır. Palet seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı detaylar vardır. Bunlardan biri paletleri eğer soğuk sularda kullanılan neoplen çorapla giyecekseniz bir numara büyük almanız faydalı olabilir.

En Ucuz Palet Ürünleri Nereden Alınır?

Dolphin, Andouthdoor, Altis, Delta, TNT, Aqua, Avessa, Voit gibi markaların paletlerine uygun fiyatlarla cimri.com mağazalarından ulaşabilirsiniz. Cimri, birden fazla online satış kanalından aldığı ürün bilgisi ve fiyatları anlık olarak ekranınıza yansıtır. Böylece hem ürünleri hem de fiyatları karşılaştırarak kolayca seçim yapabilirsiniz. En uygun fiyatlı dalış malzemelerine, dalış kıyafetlerine ya da paletlere dakikalar içinde erişebilir, aradığınız ürünü zahmetsizce bulabilirsiniz.