track source
track source

Pusula

Pusula Fiyatları

20 Ürün gösteriliyor.
Pusula fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Pusula modelleri ve Pusula fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Pusula kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Wildlebend, Freecamp, Celestron, Coghlans, TFA. 20 adet Pusula fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Pusula Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Pusula markası:

En Çok İncelenen Pusula Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Pusula Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
17 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 20 Pusula modeli içerisinde en ucuz Pusula fiyatı 9.85 TL iken, en yüksek Pusula fiyatı 743.23 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Pusula fiyatlarının ortalaması alındığında ise 17 Eylül 2021 tarihinde ortalama Pusula fiyatı ise 146.81 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Pusula Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Korkmaz A638 Freedom Colours Termos Bardak
Korkmaz A638 Freedom Colours Termos Bardak
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Pusula

Harita ve pusula kullanabilme yeteneği, kelimenin tam anlamıyla hayatınızı kurtarabilecek çok önemli bir beceridir. Pusulanız ve haritanız, size nerede olduğunuzu, etrafınızda neler olduğunu ve gitmek istediğiniz yere ulaşmanın en iyi yolunu söylemek gibi yararlar sunabilir. Özellikle oryantiring, doğa yürüyüşü, dağcılık, mağaracılık ve diğer doğa sporlarında sıklıkla başvurulan pusulalar, şarjlarının asla bitmemesi ile de GPS programlarından ayrılır. Her an cebinizde ya da sırt çantanızda bulundurabileceğiniz, sizi asla yarı yolda bırakmayacak pusulalar, gerçekleştireceğiniz aktiviteye göre seçildiği takdirde son derece kullanışlıdır. Tüm pusulalar belirlenmiş yönlerini gösterirken, aynı zamanda çok çeşitli ek özelliklere sahip olabilir. Bu ek özellikler pusulanın kullanım alanlarına göre tercih edilebilir ya da sade bir pusula ile yola çıkılabilir. Nitekim farklı aktiviteler için özel olarak üretilmiş farklı pusula modelleri bulabilmek mümkündür. En önemli detayı pusulanın manyetik iğnesinin duraksamaksızın ve sürekli olarak kuzeyi göstermesidir. Bu sayede çeşitli spor faaliyetlerine katılabilir, yönünüzü kolaylıkla bulabilir ve yürüyüşünüzün tadını çıkarabilirsiniz. 

Pusula Çeşitleri

Farklı kullanım alanlarına göre düzenlenerek imal edilmiş farklı pusula çeşitleri bulunur. En revaçta olan çeşitler; harita pusulası, askeri pusula, multi-fonksiyonel pusula ve yürüyüş pusulasıdır. Harita pusulası en, yaygın kullanıma sahip pusula çeşitleri arasındadır. Kuzey, kuzeydoğu, doğu, güneydoğu, güney, güneybatı, batı, kuzey batı olmak üzere yönleri tayin etmeye yarar. Harita pusulası üzerindeki çentik sayısı ve dereceler sayesinde harita üzerinde belirlediğiniz bir yere ulaşmak için kaç derecelik açı ile yol almanız gerektiğini kolaylıkla saptayabilirsiniz. Böylelikle varış noktasına ulaşmanız son derece kolay olur. Bunlara ek olarak askeri pusula, askeri operasyonların ve tatbikatların sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilmesi için en büyük yol göstericilerden biridir. Doğru noktaların ve bölgelerin belirlenmesinde askeri pusulalar son derece hassas ayarlara sahip olması ile öne çıkar. Aynı zamanda askeri pusulalarda en çok kullanılan özelliklerden biri ayna detayıdır. Aynalı pusula genellikle pusulanın kapağına yerleştirilen ayna ile diğerlerinden ayrılır. Kapaktaki ayna yardımı ile de hedefi hizalamaya yardımcı olur. Bazı pusulalar teknolojik donanımlar sayesinde birden çok fonksiyonu gerçekleştirecek şekilde düzenlenmiştir. Multifonksiyonel pusula, bu amaçla kullanıcıların beğenisine çıkarılan pusula çeşitleri arasındadır. Multifonksiyonel pusulalar yönlerin belirlenmesine ek olarak hava tahmini fonksiyonları sayesinde; havanın, havadaki nemin, hava basıncının, rakımın belirlenmesinde de kullanılabilir. Aynı zamanda saat ve takvim özellikleri de bulunabilir. Bu pusulalar aynı zamanda LEDli pusula olma özelliği de gösterir. LED gösterge pek çok veriyi aynı anda görme ve karar alma konusunda avantaj sağlar. Karanlıkta yönü bulma konusunda kolaylık sağlayan LED’li pusulalara ek olarak simgelerin karanlıkta parladığı fosforlu pusulalar da bulunabilir. LED’li ve fosforlu pusulalara ek olarak fener özelliği kullanılabilen ışıklı pusula da pusula çeşitleri arasında yerini alır. Aydınlık göstergeler, simgeler ve teknolojik donanımlara ek olarak sürekli yere paralel olarak ilerlemediğiniz bir yolculukta iseniz size yardımcı olması için vantuzlu pusula son derece kullanışlıdır. Sonuç olarak, farklı kullanım alanlarına göre dizayn edilmiş pusula çeşitleri yönünüzü belirlemenin yanında sizi yolda bırakmayacak bir alete sahip olmanın avantajlarını da fazlasıyla sunar.  

Pusula Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Pusula satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı özellikler vardır. Bu özelliklerin başında pusulanın kullanım alanının ne olacağı gelir. Hafta sonu kamplarınızda ve doğa yürüyüşlerinizde size eşlik etmesi için bir pusula arıyor iseniz yürüyüş pusulası tam size göredir. Yönleri bulmanın yanında hava ve nemin durumu hakkında bilgi sahibi olmak, takvimi ve saati öğrenmek ve rakımı belirlemek istediğiniz takdirde multifonksiyonel pusulalar son derece kullanışlı olabilir. Gündüz olduğu kadar karanlıkta da yönünüzü tayin etmek istediğiniz durumlarda LED aydınlatmalı, ışıklı ya da fosforlu pusulalar son derece uygundur. Mağaracılık ya da dağcılık gibi sporlar ile uğraşıyor iseniz vantuzlu pusula birçok kolaylık sunabilir. Pusula boyutları da pusula satın alırken dikkat etmeniz gereken bir husus olabilir. Nitekim anahtarlık boyutunda olan pusulalar olduğu gibi ortalama bir el büyüklüğünde pusulalar bulmak da mümkündür. Satın alırken çentiklerin doğru ayarlandığından ve göstergelerin yerinde olduğundan emin olduğunuz takdirde pusulanızın manyetik ucu daima kuzeyi göstermek üzere yanınızda bulunacaktır. Eğer çok soğuk hava koşullarında kullanmak üzere bir pusula arıyor iseniz pusulanın soğuk hava derecelerinde kullanılabileceğinden emin olmanızda yarar vardır. 

Pusula Fiyatları

Pusulaların farkı kullanım alanlarına göre pek çok çeşidi bulunur. Tüm bu çeşitler farklı fiyat aralıklarından satışa çıkarılır. Bu fiyat aralıklarının belirlenmesinde dikkate alınan bazı hususlar vardır. Bu hususların başında genel olarak daha üstün özelliklere sahip olan pusula fiyatları daha yüksektir. Ancak yapım kalitesi, yani hassasiyet ve dayanıklılık özellikleri de ödediğiniz fiyatı etkiler. Uzun süreli kullanımı etkileyen dayanıklılık, özellikle fiyatı etkileyen detaylar arasındadır. Darbelere olduğu kadar sıcak ve soğuk havalara da dayanıklı bir pusulanın fiyatının daha yüksek olması beklenen bir durumdur. Teknolojik özelliklere sahip pusulalar da standart pusulalara göre daha yüksek fiyatlardan satışa çıkarılır. Fonksiyonel özelliklere sahip modeller kullanım kolaylığı sağlar ve bu da fiyata etki eder. Dilerseniz cimri.com aracılığı ile pusulalar arasında karşılaştırmalar yapabilir, teknik özelliklerini ve yorumları okuyabilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery