track source
track source

Oto Siren

Oto Siren Fiyatları

27 Ürün gösteriliyor.
Oto Siren fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Oto Siren modelleri ve Oto Siren fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Oto Siren kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Lampa, Alfa, Q-Light, SPY, Lorex. 27 adet Oto Siren fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Oto Siren Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Oto Siren markası:

2021 yılı Oto Siren Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
17 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 27 Oto Siren modeli içerisinde en ucuz Oto Siren fiyatı 59.8 TL iken, en yüksek Oto Siren fiyatı 3447.49 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Oto Siren fiyatlarının ortalaması alındığında ise 17 Eylül 2021 tarihinde ortalama Oto Siren fiyatı ise 146.3 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Oto Siren Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Michelin MC12260 12Volt 120 PSI Dijital Basınç Göstergeli Hava Pompası
Michelin MC12260 12Volt 120 PSI Dijital Basınç Göstergeli Hava Pompası
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Lassa 175/65 R14 82T Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
Lassa 175/65 R14 82T Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Oto Siren

Siren sistemi daha çok ambulans, polis, jandarma ve itfaiye gibi araçlarda acil durumlarda trafikteki diğer araçlara uyarı vermek amacıyla kullanılır. Acil durumlarda bu gibi araçların trafikte geçiş önceliği elde edebilmesi için çıkardığı yüksek ses ile etraftaki diğer araçlar ikaz edilir ve yolun açılması hızlandırılır. Oto alarm sireni makam, özel hizmet, çekici, panzer ve tank gibi araç tiplerinde de koruma ve ikaz amacı ile kullanıma uygundur. Koruma görevi üstlenen bu araçların sesleri farklılık gösterebilir. Hususi aracınızda da bir hastayı hastaneye yetiştirmek gibi bir acil durumda oto sirenlerine başvurarak yaşanabilecek olumsuz bir duruma engel olabilirsiniz. Araç içi siren sistemleri arasında, dışarıya ikaz sesi veren hoparlörlü modellerin yanı sıra konuşmalarınızı iletebileceğiniz mikrofonlu modelleri de vardır. Araç üstü siren ise, araçların dış tavan kısmına monte edilen tepe lambalarıdır. Kullanım gerekliliğine göre farklı renklerde tepe lambaları bulunur. Oto siren aynı zamanda araçlarınızı korumak amacıyla da kullanılabilir. Örneğin; aracınıza kolaylıkla kurabileceğiniz alarm sireni herhangi bir hırsızlık durumunda devreye geçerek size uyarı verir. Alarm sireni ile aracınıza yönelik olumsuz bir durumdan kaçınmış olursunuz.

Oto Siren Çeşitleri

Güvenlik ve uyarı amacı ile kullanılan araç siren sistemi kullanımınıza göre çeşitlilik gösterebilir. Araçlar için kablolu veya kablosuz siren anons cihazları olduğu gibi, motosikletler için de kablolu veya kablosuz anons cihazları bulunur. Kablosuz siren cihazlarında bulunan mikrofonun kullanımı kolaylık sağlayabilir. Mikrofon tercihe göre hem cihaza bağlı olarak hem de kablosuz olarak kullanılabilir. Araçlarda kullanılan geri vites sireni en fazla kullanılan oto siren çeşitlerinden biridir. Geri vites sireni yüksek sese sahip, geri sürüş esnasında etraftaki araçlara veya kişilere uyarı veren güvenlik sirenidir. Geri viteste aracınızı park ederken size kolaylık ve güvenlik sağlar. Bunun yanı sıra kamyon, tır, kepçe gibi ağır vasıtalarda ve iş makinalarında da sık kullanılır. Farklı uyarı seslerine sahip panel tip elektronik siren de kullanıcıların tercih ettiği oto siren sistemlerinden biridir. Motosiklet gibi iki tekerlekli araçlarda kullanılan sirenlerle de sürücülere güvenlik sağlayabilir. Hem anons hem de siren özellikleri bulunan motor siren, binek araçlarda olduğu gibi kablolu ve kablosuz olarak motosiklet sürücülerine kullanım alternatifi sunar.  Kablosuz siren, kolay kurulumu ve kullanımı açısından kullanıcılara rahatlık sağlayabilir. Tercih ettiğiniz araç siren sisteminin kumandası ile duruma göre kolay bir şekilde tepe lambalarını ve siren sesini değiştirme seçeneğiniz bulunur. Siren sisteminin kumandasını dilerseniz cihaza ara kablo ile bağlayabilir ya da kablosuz olarak uzaktan kumanda şeklinde kullanabilirsiniz. Bu kumanda ile farklı modlarda kullanabileceğiniz tepe lambalarının ne sıklıkla yanıp söneceğini, ışığın seviyesini belirleyebilirsiniz. Örneğin; polis, itfaiye, zabıta ve cenaze gibi araçlarda led lambalarının rengi ve siren sesi farklılık gösterdiği için duruma uygun şekilde ayarlama yapabilirsiniz. Kumanda yardımı ile tercihe göre yalnızca ön ledleri ya da arka ledleri yakmayı da tercih edebilirsiniz. Yine oto siren sisteminin kumandası ile farklı tipte siren seslerini seçebildiğiniz gibi aynı zamanda seçtiğiniz sirenin ses ayarını da yapabilirsiniz. Örneğin; anons yaparken ya da sireni açtığınızda sesin yoğunluğunu arttırıp azaltabilirsiniz. Uzaktan kumanda aynı zamanda anons yapma özelliğine de sahip olduğu için gerekli durumlarda araç dışına sesinizi iletebilirsiniz.

Oto Siren Fiyatları

Elbette hemen hemen her üründe olduğu gibi siren sistemlerinde de kullanılan malzemenin kalitesi fiyat konusunda belirleyici bir unsurlardan biridir. Ürünün suya dayanıklı paslanmaz malzemeden oluşması, mevsim koşullarına uyum sağlayan sağlam bir malzemeden üretilmesi, led lambalarının darbelere karşı dayanıklı olması, led lambalarının farklı renk alternatifi sunması, kolay montaj imkânı gibi faktörler araç siren fiyatlarını belirleyen unsurlardan bazılarıdır. Araç siren fiyatları tercih edeceğiniz siren sisteminin çeşidine göre değişiklik gösterebilmektedir. Kullanıcılara sunulan özelliklerin çeşitliliğine bağlı olarak siren sisteminin fiyatı azalabilir ya da artabilir. Örneğin; daha fazla siren sesi özellikleri olan modeller, daha az siren sesi olan modellere göre yüksek fiyata sahip olabilir. Siren sistemini oluşturan parçaların sayısı ya da ekipmanın çeşitliliği de doğru orantılı olarak ürünün fiyatını belirleyen faktörler arasındadır. Örneğin; sadece ikaz özelliği olan siren sistemleri, mikrofon ve hoparlörlü olan modellere nazaran daha uygun fiyatlı olabilir. Ayrıca kablolu ve kablosuz siren sistemleri arasında da fiyat farkı olabilir.

Oto Siren Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Oto siren sistemlerini satın alırken bazı özelliklere dikkat edilmesi gerekir. Almaya karar verdiğiniz ürünün öncelikle kaliteli malzemeden üretilip üretilmediğine bakılması gerekir. Teknik konular olduğu için gerektiğinde uzman görüşüne başvurmak hem paranızı hem de zamanınızı boşuna harcamamak adına faydanıza olabilir. Yine teknik bir konu olduğu için siren sistemlerinin kurulumunun uzman bir kişi tarafından yapılması, ürünü sağlıklı bir şekilde kullanmanızı sağlar. Bu yüzden ürünü satın alacağınız firmanın teknik destek ve servis hizmeti sağlaması önemlidir. Siren sistemleri farklı teknik özelliklere sahip olduğu için almayı düşündüğünüz siren sisteminin kullandığınız araca uygun olup olmadığı da dikkat etmeniz gereken bir başka husustur. Sistemin montajlanacağı aracın özelliğine göre, doğru teknik özelliklere sahip olan siren sistemi tercih edilmelidir. Örneğin; kablolu siren sistemi kurulumuna imkân vermeyen bir araca, kablosuz siren sistemi kurulumu yapılmalıdır. Kurulum yapıldıktan sonra mutlaka deneme testleri yapılmalı, çalışma düzeninde problem varsa bunlar giderilmelidir.  

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery