track source

Oto Radyatör

En Ucuz Oto Radyatör Fiyatları

301 ürün gösteriliyor.
Oto Radyatör fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Oto Radyatör modelleri ve Oto Radyatör fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Oto Radyatör kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Automix, Citroen, Sonax, Kale, Volkswagen. 301 adet Oto Radyatör fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Pioneer DEH-X1950UB Oto Teyp
Pioneer DEH-X1950UB Oto Teyp
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Bir aracın en önemli parçalarından biri olan oto radyatör, araçlarda soğutma sisteminin parçası olarak görev yaparak motorun verimli çalışmasına yardımcı olur. Otomobil, kamyonet, otobüs, kamyon gibi içten yanmalı motora sahip bütün araçlarda bulunur. Aracınızda bulunan radyatör arızalanmışsa veya herhangi bir sebepten dolayı değiştirmek istiyorsanız; en ucuz oto radyatör çeşitlerini, uygun alışverişin adresi Cimri.com’da bulabilirsiniz. Cimri’de bulunan fiyat ve ürün karşılaştırma seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz.

Oto Radyatör Nedir?

Otomobillerdeki motorun verimli şekilde çalışabilmesi için gereken soğutmayı yapan ekipmanlara verilen genel isme radyatör denir. Sürüş esnasında aldığı rüzgârla motordan gelen sıcak suyu soğutarak motora geri gönderen soğutucu sistemi parçasıdır.

Oto Radyatör Ne İşe Yarar?

Araba sahiplerinin gündelik yaşantıda arabaları ile yaşamakta olduğu pek çok sorun bulunmaktadır. Arabaların arızalanmasındaki ya da sıkıntılar çıkarmasındaki temel sebeplerden birisi de bazı parçaların eksikliği olabilmektedir. Arabada en önemli görevlerden birine sahip parçaların başında ise oto radyatör gelmektedir. Oto radyatör, arabalarının motorunun soğumasındaki en büyük göreve sahip yani motor soğutucu parçadır. Soğutma sistemindeki önemli görevinden dolayı arabalarda oto radyatörün sağlam bir şekilde bulundurulması oldukça önemlidir. Arabaların sorun çıkarmadan yol alabilmesi için bu fazlasıyla önem taşımaktadır.

Oto Radyatör Neden Önemlidir?

Oto radyatörün önemli olmasındaki baş sebep motorun soğumasındaki en önemli parça olmasıdır. Motor, arabanın güç kaynağıdır ve düzgün çalışması arabanın da düzgün bir şekilde ilerleyebilmesi için fazlasıyla önemlidir. Bundan dolayı oto radyatörün sağlam olduğuna dikkat edilmelidir. Aksi takdirde yaşanabilecek bir sorunda motor aşırı ısınabilir ve yeterli güce ulaşamayabilir. Hatta motorun aşırı ısınmasından dolayı ciddi sorunlar bile yaşanabilir. Böylesine hayati tehlikeleri önleyen ve motorun aşırı ısınmasını engelleyen oto radyatör bunlardan dolayı büyük önem taşımaktadır.

Oto Radyatör Nasıl Çalışır?

Oto radyatörün arabadaki asıl ve tek önemli görevi motorun ısınmasını engellemektir. Bunun sağlayabilmek için ise belirli bir göreve sahiptir. Arabaların ön kısmında bulunan oto radyatör, motordan gelen sıcak suyu karşısına almış olduğu rüzgar ile soğutur. Sıcak suyun ısınması ile motor da ısı kaybederek en doğru şekilde çalışmaya devam eder ve arabaya gereken gücü sağlar. Arabanın sağlıklı bir şekilde ilerleyebilmesindeki ana sebeplerden birisi de budur.

Oto Radyatör Fiyatları Nedir?

Araba parçalarının pahalı olduğunu her araba sahibi bilmektedir. Oto radyatör de diğer araba parçaları gibi yüksek fiyatlı bir araba parçasıdır. Cimri.com aracılığıyla ulaşabileceğiniz oto radyatör fiyat aralığı 300 TL‘den başlayarak 5.000 TL bulabilmektedir. Eğer sağlam bir radyatöre parça arıyor iseniz yine cimri.com üzerinden ulaşabileceğiniz radyatör parçalarının fiyatları ise 8-9 TL‘den başlayarak 500-1000 TL‘ye kadar çıkabilmektedir. Cimri.com aracılığıyla ulaşabileceğiniz radyatörler oldukça kaliteli ve marka ürünler olmakla birlikte piyasa değerlerine kıyasla oldukça uygundur.