Oto Radyatör

Oto Radyatör Fiyatları

307 Ürün gösteriliyor.
Oto Radyatör fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Oto Radyatör modelleri ve Oto Radyatör fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Oto Radyatör kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Usta Parçacı, Honda, Kale, Sonax, Renault. 307 adet Oto Radyatör fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Lassa Snoways 3 205/55R16 91H Kış Lastiği
Lassa Snoways 3 205/55R16 91H Kış Lastiği
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Michelin MC12260 12Volt 120 PSI Dijital Basınç Göstergeli Hava Pompası
Michelin MC12260 12Volt 120 PSI Dijital Basınç Göstergeli Hava Pompası
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Pioneer DEH-X1950UB Oto Teyp
Pioneer DEH-X1950UB Oto Teyp
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Oto Radyatör

Motor içindeki ısıyı azaltan ve araçların en önemli parçalarından biri olan oto radyatörler motorun performansını artırır. Motorun çalışması gereken ısıyı dengeleyerek soğutucu görevi gören bu ürünler metal malzemelerden üretilir. Günümüzde Türkiye ve dünyanın birçok ülkesinde radyatör üretimi yapılır. Modern fabrikalarda üretilen radyatörler hızlı bir şekilde kullanıcılara ulaşır. Motorun hararet yapmasını engelleyen radyatörler genellikle motora yakın bir yerde bulunur. Araç motorlarında farklı türde radyatörler kullanılır. Aracın büyüklüğüne göre radyatör kapasiteleri değişir. Oto radyatör markaları her araç modeline göre farklı radyatör tasarımı yaparlar. Böylelikle en uygun radyatörler üretilerek araçlarda kullanılır. Yapı olarak radyatörlerin içinde metal ya da sert plastikten üretilen borular mevcuttur. Su dolaşımını sağlayan bu borular aracılığı ile motorun ısınması önlenir. Araç içinde su sirkülasyonunu sağlayan radyatörler, suyu belirli bir sıcaklıkta tutar ve kaynama noktasına ulaşmasını engeller. Böylelikle motor ısısı yükselmez ve motorun daha kontrollü bir şekilde çalışması sağlanır. Bazı radyatörlerde yer alan soğutma fanları suyun ısısını ayarlar ve motoru daha verimli bir hale getirir.

Oto Radyatör Modelleri

Araç içinde en önemli parçadan biri olan oto radyatörler, su sıcaklığının kontrol altına alınmasını sağlar. Ergonomik boyutta üretilen bu ürünler, değiştirilebilir niteliktedir. Kullanıcı tarafından oto radyatör modelleri hızlı ve pratik bir şekilde sökülüp tekrar takılabilir. Radyatör içinde su petekleri bulunur ve kanallar aracılığı ile bu peteklere su iletilir. Temel çalışma prensibi olarak oto radyatörler, az miktarda bir suyu eşit şekilde radyatöre yayarak suyun ısınmasını engeller. Özellikle sıcak yaz günlerinde araç üzerinde radyatörlerin büyük bir işlevi vardır. Dışarıdan doğrudan gelen güneş ışığı motoru ısıtabilir. Bu nedenle radyatörler aracın çalıştırıldığı andan itibaren aktif hale gelirler. Oto radyatörlerde genellikle yukarıdan aşağıya bir su sirkülasyonu vardır. Bu sayede motorun soğutulması işlemi daha hızlı gerçekleşir. Bazı oto radyatör motorları pirinç tanklı ve alüminyum malzemelerden üretilir. İletkenliği yüksek olan bu radyatörler suyu hızlı bir şekilde soğutur. Suyu devir daim eden radyatörlerin bakımı pratik ve kolaydır. Azalan su takviye edilebilir ve aracın çalıştırılması ile beraber sistem devreye girer. Oto radyatör ölçüleri genellikle aracın büyüklüğüne göre değişir. Büyük vasıta araçlarda yer alan oto radyatörlerin boyutu daha büyüktür. Bu araçlardaki radyatörlerin su kapasitesi diğer binek araçlarda bulunan radyatörlere göre fazladır. Oto radyatörlerin içinde yer alan kanallar da radyatörün büyüklüğüne göre değişiklik gösterir. Genellikle birçok kanaldan meydana gelen bu ürünlerde ısı iletkenliği üst seviyededir. Radyatör kapakları oto radyatörlerde üst kısımda yer alır. Farklı modellerde bu kapakların yeri değişebilir. Radyatörlerin bakımı sırasında gözeneklerde toplanan toz ve birikintiler fırça yardımı ile temizlenebilir. Aynı şekilde bir bez yardımı ile radyatörün dış kısmı silinebilir. Radyatör bakımı yapılırken kapak açılır ve su tahliye edilebilir. Bu sayede oto radyatör içindeki suyun miktarı pratik bir şekilde ayarlanabilir. Radyatör kapağı tekrar yerine takılarak radyatör bakımı işlemi tamamlanır. Oto radyatörlerin içine soğutma suyu olarak antifiriz karışımı koyulabilir. Böylelikle suyun ısısı kontrol altına alınır ve araç motorunun sıcaklığı dengelenir. Oto radyatörler hafif ve ergonomik ürünlerdir. İstenildiği zaman araç içinde çıkarılır ve farklı bir yere taşınabilir.

Oto Radyatör Fiyatları

Araç içinde yer alan ve soğutma sisteminin en önemli parçası olan oto radyatörler, ucuz ve ekonomik ürünlerdir. Genel olarak oto radyatör fiyatları her bütçeye hitap eder ve markaya göre bu fiyatlar farklılık gösterir. Oto radyatörlerin fiyatını etkileyen unsurlardan biri olan tasarım farklılığı önemlidir. Farklı metal malzemelerden üretilen oto radyatörlerin su kapasitesi fiyatı etkiler. Büyük hacimli oto radyatörler ile daha az hacme sahip ürünler arasında fiyat farkı vardır. Bu ürünler araç içinde ekstra yakıt harcamaz ve antifiriz ile performansı artırılabilir. Oto radyatörler ergonomic tasarıma sahiptir ve motor bölmesinde fazla bir yer kaplamaz. Kolay değiştirilebilir özelliği ile oto radyatör bakımı ayda bir kez ya da daha uzun periyotlar ile yapılabilir. Aynı zamanda motorun performansını artıran bu ürünler, kullanıcılara yakıt tasarrufu sağlar. Harareti engelledikleri için motorun gücünü artıran oto radyatörler fiyat ve performans olarak ucuzdur. Oto radyatör modelleri en yakın satış noktalarından ya da otomobil parçası satan yerlerden satın alınabilir. Aynı zamanda oto radyatörleri internet üzerinden de temin edilebilir.

Oto Radyatör Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Kendi bütçenize göre aracınıza en uygun oto radyatör modellerini satın alabilirsiniz. Bu ürünler ile araç motorunun performansını artırabilir ve aracın aşırı derecede ısınmasını önleyebilirsiniz. Bu ürünlerin dilerseniz farklı tasarımlarda üretilen modellerini seçebilirsiniz ve aracınızda kullanabilirsiniz. Aynı zamanda oto radyatörleri hızlı bir şekilde temizleyebilir ve tekrar kullanabilirsiniz. Oto radyatör temizleyici fiyatları markaya göre değişkenlik gösterebilir. Aracınız için en uygun oto radyatör temizleyici ürünlerini seçebilir ve doğrudan kullanabilirsiniz. Oto radyatörlerin su değişimini istediğiniz zaman yapabilirsiniz. Antifiriz karışımları ve farklı temizleyiciler ile oto radyatörün bakımını gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca bir bez yardımı ile radyatör üzerinde biriken kalıntıları ya da tozu silebilirsiniz. Oto radyatörlerin kapaklarını kolay bir şekilde sökebilir ve tekrar takabilirsiniz. Satın aldığınız oto radyatörleri boyutları itibari ile uygun koşullarda saklayıp muhafaza edebilirsiniz. Oto radyatör siparişini internet üzerinden verebilirsiniz. Sayfamızda yer alan oto radyatör ile ilgili yorumları inceleyebilir ve fikir edinebilirsiniz.