Oto İç Güneşlik

Oto İç Güneşlik Fiyatları

33 Ürün gösteriliyor.
Oto İç Güneşlik fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Oto İç Güneşlik modelleri ve Oto İç Güneşlik fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Oto İç Güneşlik kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Babyjem, Piranha, TveT, Nettedarikçisi. 33 adet Oto İç Güneşlik fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Oto İç Güneşlik Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Oto İç Güneşlik markası:

2021 yılı Oto İç Güneşlik Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
25 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 33 Oto İç Güneşlik modeli içerisinde en ucuz Oto İç Güneşlik fiyatı 12.15 TL iken, en yüksek Oto İç Güneşlik fiyatı 87.41 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Oto İç Güneşlik fiyatlarının ortalaması alındığında ise 25 Eylül 2021 tarihinde ortalama Oto İç Güneşlik fiyatı ise 34.79 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Oto İç Güneşlik Ürünleri Hangileridir?

Cimri.com
Cimri'nin Seçimi
Michelin MC12260 12Volt 120 PSI Dijital Basınç Göstergeli Hava Pompası
Michelin MC12260 12Volt 120 PSI Dijital Basınç Göstergeli Hava Pompası
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Lassa 175/65 R14 82T Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
Lassa 175/65 R14 82T Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Oto İç Güneşlik

Araç içinin güneş ışınlarından korunması için tasarlanan oto güneşlikleri, ışınların araç içerisine girmemesi için kullanılır. Araçların maruz kaldıkları güneş ışınları; araç iç dekorunda bulunan koltuk, direksiyon, torpido gibi eşyalara zarar verir. Araçlardaki camlar, sürüş sırasında görüş alanını koruyabilmek için eğimli olarak kullanılır. Bu nedenle güneş ışınlarına karşı koruma sağlayamayan bir yapısı vardır. Güneşin zararlı etkilerinden korunmak ve araç için aşırı ısınmayı önlemek için oto iç güneşlik kullanılır. İç güneşlik modellerinin kullanımı, montaj sorunu olmadığı için oldukça kolay olur. Tüm oto güneşlik modelleri, sürüş için seyir halinde kullanılır. Arka ve ön oto güneşlik modelleri ise sadece araç sürüş seyri yapmadığı bekleme zamanlarında kullanılır. Özellikle uzun süre seyir halinde olmayan araçlarda ön ve arka cam oto güneşlik kullanımı, araç içerisindeki bütün aksamlarda çatlama oluşumunu önler. Ayrıca araç içi koltuk kumaşlarında solma oluşumunu da önler.

Oto İç Güneşlik Modelleri

Gün içerisinde araçların içindeki; koltuk kumaşları, emniyet kemeri, direksiyon, torpido kapaklar, koltuk başlıkları güneşin zararlı ışınlarından kaynaklı zarar görebilir.  Işınlara maruz kaldıkça araç içi mobilyalarda; çatlama, solma ve şekil bozuklukları yaşanmasına neden olur. Bu güneş ışınlarının zararlı etkilerden korunmak için oto güneşlik kullanılması gerekir. Otomobillerin araç cam ölçüleri, her araç modeli için farklılık gösterir. Cam ölçülerine en yakın olan oto güneşlik modelini tercih etmek faydalı olur. Oto iç güneşlik modelleri; araçların modellerine, cam ölçülerine ve malzeme kalitelerine, koruyuculuk dayanıklılıklarına göre çeşitlilik gösterir. Metalize güneşlik modelleri; ışığı yansıtma ve hapsetme özellikleri nedeni ile araç içerisine ısı geçişini en iyi engelleyen modellerden biridir. Vantuz özelliği olan metalize oto güneşlik modellerinin kullanım ömrü uzun olur. Bu oto güneşlik modellerinin montajı da oldukça pratik bir şekilde yapılır. Ölçüleri nedeniyle genelde küçük araç tipleri için kullanıma uygun bir modeldir. Metalize; yüzey ışığını yansıtarak uzaklaştıran ve yüksek izole sağlayan malzeme türlerinden yapılan oluşumlara denir. Bu nedenle metalize yüzeye ya da katmana sahip pek çok oto güneşlik modeli tasarımı yapılır. Her oto güneşlik modelinde metalize bir yüzey, az da olsa bulunur. Çünkü ısı yalıtımı ve güneşin zararlı ışınlarını uzaklaştırılan en ideal yöntem türüdür. Karton malzemeden yapılarak ısı yalıtımına elverişli hale getirilen araç karton güneşlik modelidir. Bunun dışında hafif, kolay katlanabilir, ergonomik oluşu nedeniyle kullanım kolaylığı sağlar. Ayrıca bu oto güneşlik modellerine; istenilen desen, renk ve fotoğraf basılarak, oldukça çeşitli ve kişisel oto güneşlik modelleri elde edilir. Balonlu güneşlik modeli; hafif yapısı ve kolay montaj özellikleri nedeniyle ön cam ölçüsü büyük olan araçların, kullanımı için ideal bir seçenektir. İçerisindeki balonlu malzeme yapısı, yumuşak dokusu ve hafifliği nedeniyle kolay montaj yapılır. Ergonomik yapısı nedeniyle kullanılmadığında saklaması kolaydır. Balonlu oto güneşlik modelleri; van tipi araçların ön ya da arka camında kullanılması için uygundur. Balonlu oto iç güneşlik modellerinin kullanım süreleri oldukça uzun ömürlüdür. Oto güneşlik modelleri, zaman içerisinde deforme olabilir. Bu sebeple herhangi bir sorun yaşandığında oto iç güneşlik tamiri yapılır. 

Oto İç Güneşlik Fiyatları

Oto iç güneşlik fiyatları; üretiminde kullanılan malzeme türüne, kalitesine ve miktarına bağlı olarak değişkenlik gösterir. Oto güneşlikler, UV ışınlarına karşı dayanıklı malzeme ve kumaş türlerinden yapılır. Oto güneşlikleri, UV ışınlarını ısı izolasyonu sağlayarak araç içine geçirmeyen tasarımlar ile üretilir. Pek çok markanın farklı özelliklerde ve farklı malzemeler ile ürettikleri oto güneşlik modelleri, farklı fiyat aralıklarında kullanıcılara sunulur. Oto güneşlik modelleri ön cam, yan cam ve arka cam olmak üzere farklı boyutlara sahip olarak tasarlanır. Oto güneşlik modellerinin ölçülerinin arasındaki farklar, fiyatlarının da farklı olmasına neden olur. Daha ekonomik bütçelerle tüm camlar için oto güneşlik satın almak istenirse oto güneşlik setleri tercih edilir. Set halinde satışa sunulan oto güneşlik modelleri, tekli alımlara göre daha uygun seçeneklerde sunulur. Araç içi ısınmasını önlemek ya da UV ışınlarının zararlı etkilerine engel olmak amacı ile oto güneşlik modelleri kullanılır. Kullanım ihtiyacını karşılayabilecek, herkesin bütçesine uygun bir oto güneşlik modeli mevcuttur.

Oto İç Güneşlik Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Oto güneşlik satın almadan önce araç camlarının ölçülerinin bilinmesi gerekir. Çünkü araçların, güneşin zararlı ışınlarından korunması oldukça önemlidir. Aracı güneş ısısına maruz bırakmamak için araç camlarının tam ölçülerine uygun olan oto güneşlik modellerinin kullanımı tercih edilir. Otomobil güneşlik alırken; dikkat edilmesi gereken önemli unsurlar güneşliğin yapımında kullanılan malzeme türü, miktarı ve özellikleridir. Oto güneşlik modellerinin yapımında kullanılan malzemelerin; yüksek ısıyı araç içerisine geçirmeyecek yapıda, ısı izolasyonu sağlayan türden olması gerekir. Ayrıca oto güneşlik modellerinin, UV ışınlarına karşı koruma sağlayabilmek için yansıtma özelliği olan malzeme türünden yapılır. Araç içinin korunması için UV ışınlarının zararlı etkisinden koruyabilen güneşlik modelleri tercih edilir. Oto güneşlik satın alırken; güneşliğin dayanıklı yapıda ve dizayn olarak araç modeli ile uyumlu olmasına dikkat edilir. Dayanıklı malzemeler ile yapılan oto güneşlik modelleri, uzun süreli ve güvenli kullanım sunar. Ayrıca oto güneşlik modellerinin; kolay monte edilen ve kullanılmadığında kolay saklanabilecek özelliklere sahip olması, kullanım kolaylığı sağlar.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery