Marka
Sony
 • En Popüler Ürünler
 • En Ucuz Ürünler
 • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

  Oto elektroniği kategorisinde bulunan oto hoparlörleri ve SubWoofer, ses sisteminde derin baslar üretmekle görevli ve geniş hoparlörlerdir. Subwoofer’lar bu frekanstaki sesleri üretmek için geniş bir hava hacmine ve büyük bir sürücü ünitesine ihtiyaç duymaktadırlar. Subwoofer’lar ile sadece duymak ile kalmaz aynı zamanda hissedebileceğiniz sesleri de size iletirler. Cimri.com’da Pioneer, Goldmaster, Sony, Alpine ve Hertz gibi onlarca markanın içerisinden arabanıza en uygun SubWoofer modellerine ulaşabilir ve en ucuz fiyat seçenekleri ile kolayca sahip olabilirsiniz.

 • Subwoofer modelleri nelerdir?

  Subwoofer’lar aktif ve pasif olmak üzere iki ayrı kategoride bulunmaktayken günümüzde birçok subwoofer artık aktif yapıdadır. Pasif subwoofer’lar amfi içermediğinden sesi yükseltmemekte ve bu durum cihazınızdaki ses çıkışlarına bağlamanızı yeterli kılmaktadır. Ancak bas frekanslarının yükseltilmesi için güce ihtiyaç duyduklarından diğer hoparlörler ile birlikte kullanılması pasif subwoofer’lar için zor olabilmektedir. Aksine aktif subwoofer’lar içlerinde bir amfi bulundurmakta ve hatta kirli sesleri arıtan çipler gibi ekstra özellikler de içermektedirler. Aktif subwoofer’ların üzerinde genellikle kesim frekansı ve ses seviyesi ayarı için düğmeler de bulunmaktadır. Subwoofer’lardaki kesim frekansı ile hangi frekans aralığındaki sesleri üreteceğini belirleyebilirsiniz. Ses seviyesi ayarından ise subwoofer’ın sesini dilediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz.

 • Subwoofer için uygun yerleşim neresidir?

  Subwoofer’lar hava hareketlerine bağlı oldukları için hacim önemli bir kriterdir. Subwoofer’ların içerisindeki havanın maksimum hareket kabiliyetinden faydalanabilmesi için, doğru orantılı bir şekilde hacim ve sürücü çapının seçilmesi gerekmektedir. Subwoofer’ların ön hoparlörlerin yanında yer alması daha ideal bir sonuç almanızı sağlayacaktır. Yanlış yerleştirilen subwoofer’lar belirli frekansları yükseltip, aracınızdaki ses dengesini bozabilir. Bu nedenle, subwoofer’ların yerleşimi dikkatli bir şekilde yapılmalı ve özen ile seçilmelidir. Subwoofer yerleşiminde unutulmaması gereken en önemli nokta; en iyi yerleşim yerinin en yüksek bası duyduğunuz bölge değil en yumuşak bası duyduğunuz yer olması gerektiğidir.

 • Subwoofer koruması nasıl olmalıdır?

  Subwoofer’larınızı kötü etkileyecek en önemli unsur tozdur. Subwoofer’lar dışarıya hava verdikleri gibi içeriye de havayı yani bu durumda tozları içerisine alabilmektedir. Bu nedenle minimum toz alabilecekleri yerlerde bulundurmak Subwoofer’ların kullanımı açısından oldukça önemlidir.

  Siz de aracınıza en uygun Subwoofer modellerine Cimri.com’dan ulaşabilir ve en ucuz fiyat seçenekleri ile sahip olabilirsiniz.