track source

Oto Cırt Kelepçe

Oto Cırt Kelepçe Fiyatları

169 Ürün gösteriliyor.
Oto Cırt Kelepçe fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Oto Cırt Kelepçe modelleri ve Oto Cırt Kelepçe fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Oto Cırt Kelepçe kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Powermaster, Modacar, ABB, Wert, SGS. 169 adet Oto Cırt Kelepçe fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Oto Cırt Kelepçe Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Oto Cırt Kelepçe markası:

2021 yılı Oto Cırt Kelepçe Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
19 Ekim 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 169 Oto Cırt Kelepçe modeli içerisinde en ucuz Oto Cırt Kelepçe fiyatı 0.16 TL iken, en yüksek Oto Cırt Kelepçe fiyatı 1445.49 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Oto Cırt Kelepçe fiyatlarının ortalaması alındığında ise 19 Ekim 2021 tarihinde ortalama Oto Cırt Kelepçe fiyatı ise 13.11 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Oto Cırt Kelepçe Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Michelin MC12260 12Volt 120 PSI Dijital Basınç Göstergeli Hava Pompası
Michelin MC12260 12Volt 120 PSI Dijital Basınç Göstergeli Hava Pompası
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Lassa 175/65 R14 82T Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
Lassa 175/65 R14 82T Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Oto Cırt Kelepçe

Oto cırt kelepçe bir elektrik şirketi tarafından üretilmiş ve kullanım alanı oldukça yaygın olan bir kelepçe türüdür. Kelepçe denildiğinde akla polis kelepçelerinin gelmemesi gerekir. Bu cırt kelepçeler plastik kelepçe olarak da anılır ve birçok kabloyu bir arada tutmaya yaramak gibi işlevleri vardır. İlk üretildiği dönemlerde başka materyallerde kullanılan bu kelepçeler günümüzde genellikle plastik malzemeden üretilir. Ancak kullanıldığı ortamdaki bazı koşullar gereği metal cırt kelepçeleri de piyasada bulmak mümkün olur. Genellikle uzun bir çubuk halinde satılır. Bir ucunda ise kemeri tutturmak için bulunan bağ gibi delikli bir kısım bulunur. Birbirine geçirip sıkıştırıldığında bu kelepçeyi kesmeden açmak oldukça zordur. Bu nedenle oldukça güvenilir ve sağlam şekilde kullanılabilir. Sağlamlığı sayesinde birçok alanda kullanıma da uygun hale gelir. Kişiler günlük hayatlarında bile birçok alanda bu cırt kelepçeleri kullanır. Kabloları toparlamak, dağılması istenmeyen malzemeleri bir arada tutmak ve bazen çuval gibi malzemelerin ağzını bağlamak gibi çeşitli alanlar sayılabilir. Bu alanları artırmak da mümkündür. Günlük yaşantının haricinde ise oto sanayi, seracılık ve inşaat gibi alanlarda da aktif olarak kullanılan bir malzemedir.

Oto Cırt Kelepçe Çeşitleri

Oto cırt kelepçeler malzeme tipine göre ve kalınlıklarına göre çeşitlenir. Çok sayıda alanda kullanıma uygun olabilmelerinin altında bu çeşitlilik yatar. Mini plastik cırt kelepçe, metal cırt kelepçe, standart plastik cırt kelepçe gibi başlıklar altında ürünleri bulmak mümkün olur. Metal cırt kelepçelerin iç kısmında metal bulunurken dış kısmı plastik kaplama olabilir. Plastik kelepçelerin mantığına benzer şekilde kapatılır. Bazı türlerinde kendinden etiket bulunur. Böylelikle kişi metal cırt kelepçe kullanarak bir arada tuttuğu malzemelerin ayrımını etiketlerle yapabilir. Plastik cırt kelepçelerden farklı olarak cırt kısmı daha kısadır. Bu nedenle kelepçenin boyutunu ayarlamak bir yere kadar mümkün olur. Kullanıcıların satın alırken uygun boya sahip kelepçeyi tercih etmesi bu bakımdan önem taşır. Plastik cırt kelepçeler ise uzunluk, kalınlık ve renk açısından oldukça çeşitlidir. Farklı markalarda ham maddeleri değişebilmek ile beraber genellikle yüksek ısıya ve neme dayanıklı malzemelerden üretilir. Böylece sağlam şekilde kapatılmış bir cırt kelepçe kişinin isteği dışında dış faktörlerden minimum etkilenir. Plastik cırt kelepçeler genellikle kişinin kesmeden açamayacağı şekilde üretilir. Açmak için bazı teknikler bulunsa bile bu tip kelepçeleri açmak oldukça zordur. Kimileri için bu bir avantaj iken bazı kişiler kelepçeleri açarak bağladığı toplulukla alakalı değişiklik yapmak isteyebilir. Bu noktada açılabilen cırt kelepçeler devreye girer. Açılabilen cırt kelepçelerin kilit kısmında kilitin açılmasını sağlayan bir ayak bulunur. Böylelikle kişiler çok kez ürünü kullanabilir. Tüm plastik kelepçelerin birden fazla uzunluk seçeneği bulunur. Kişi ihtiyacı olan uzunluğu belirlemek için ürünün detaylarına bakmalıdır. Örneğin; plastik cırt kelepçe 50 cm uzunluğa sahip ise kişiye geniş bir çember sunabilir. Bunun haricinde yüksek kilolara dayanabilir. Renkli cırt kelepçeler kişilerin etikete ihtiyaç duymadan tutturulan şeyleri ayırt edebilmeye yarar. Bu plastik kelepçelerde de farklı kalınlık ve uzunluk değerleri bulunur. Siyah cırt kelepçe de sıklıkla tercih edilen renkli seçeneklerden birisidir. Cırt kelepçe fiyatları genellikle çok yüksek olmaz. Genele bakıldığında 100’lü paket gibi çoklu satış yapılması da kullanıcıyı birçok işini görme anlamında rahatlatır. Özellikle tek kullanımlık olan cırt kelepçeler için çoklu paket halinde satın almak mantıklı olur.

Oto Cırt Kelepçe Kullanımı

Birçok alanda kullanılan oto cırt kelepçeler oldukça kullanışlıdır. Doğru şekilde bağlandığı takdirde açması imkansıza yakın olur. Özellikle bu tip bir kelepçe ile bağlı olan şeyleri kesmeden açmak mümkün olmaz. Birçok farklı iş grubunda kullanılabilen bu kadar yaygın bir kelepçenin daha kompleks yapıda olması beklenir ancak mekanizması oldukça basittir. Dolayısıyla kullanımı da kolaydır. Plastik cırt kelepçeler farklı uzunluklarda şeritler şeklinde satılır. Bu şeritlerin bir ucunda kilit noktası bulunur. Diğer ucu bu kilit kısmından sokup sıkıştırmak kelepçenin kapanmasını sağlar. Çalışma mekanizmasına bakıldığında bu şeritin üzerinde sıralı tırtıklar olduğu görülür. Bu tırtıklar bir tarafı dik bir tarafı eğimli olacak şekilde yani dik üçgen şeklinde tasarlanır. Kilit üçgenin eğik kısmından geçtikten sonra dik kısmından geri dönemediği için ne kadar sıkıştırılırsa kelepçe o şekilde kalır. Kullanım esnasında bu detaya önem vermek gerekir. Özellikle tek kullanımlık olan plastik kelepçelerde bir kere haddinden fazla sıkıştırılırsa ürünü kesmek gerekebilir. 

Oto Cırt Kelepçe Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Birçok alana dahil olan her materyal gibi oto cırt kelepçe de kullanıldığı alana özgü çeşitlenir. Cırt kelepçelerin üretildiği malzemede çeşitlilik görüldüğü gibi ürün boyu gibi detayları da değişkenlik gösterir. Bu nedenle oto cırt kelepçe satın alırken bazı noktalar göz önünde bulundurulmalıdır. Bu noktalardan ilki kelepçenin hangi amaç için nerede kullanılacağı olur. Kişi eğer günlük yaşantısında yalnızca kablolar derli toplu dursun diye kelepçe kullanacaksa çok da uzun olmayan plastik cırt kelepçeler kullanışlı olur. Ancak bir sanayi merkezinde ve çok sıcak olan bir ortamda kullanılacak kelepçe plastik olursa yüksek sıcaklıklarda deforme olabilir. Bu noktada metal gibi başka malzemelerden üretilmiş cırt kelepçeleri değerlendirmek iyi bir seçenektir. Bu iki farklı ortamda iki farklı amaçla kullanılan kelepçelerin boyutları da farklılık gösterir. Cırt kelepçe satın alırken dikkat edilmesi gereken bir başka nokta ise kelepçenin ne kadar ağırlık taşımaya dayanıklı olduğudur. Bazı sektörlerde kullanılan kelepçelerin yüksek ağırlık taşımaya dayanıklı olması gerekir. Satın almadan önce bu durumlar değerlendirildiğinde olası kazaları minimuma indirmek mümkün olur. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery