Oto Cam Aksesuarları

En Ucuz Oto Cam Aksesuarları Fiyatları

53 ürün gösteriliyor.
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Oto Cam Aksesuarları Nelerdir?

Oto cam aksesuarları olarak bilinen ve en çok değiştirilen oto cam filmi ürünüdür. Oto cam filmleri aracınızın içinin gözükmesini engelleyen bir malzemedir. Bu ürünlerin açıktan koyuya çeşitleri bulunmaktadır. Seçeceğiniz filmlerin koyuluk derecesini kendiniz belirleyerek arabanızın içinin ne kadar gözükmesini istediğinize karar verebilirsiniz. Ayrıca bu cam filmlerinin UV özelliği bulunan çeşitleri bulunmaktadır ve bu özellikteki cam filmleri sayesinde aracınızın içerisine giren zararlı güneş ışınlarından korunabilirsiniz. Aracınızın içerisine giren güneş ışınlarını bile kontrol altına alan bu ürünler aynı zamanda camınızı sağlamlaştırır ve herhangi bir darbede camınızın dağılmasını engelleyerek daha dayanıklı olmasını sağlar. Son çıkan karara göre belli şartlar karşılığında bu ürünleri arabalarınıza taktırmanız serbest olmuştur. Belirlenen bu şartların başında AİTM onaylı firmalarca üretilen cam filmi çeşitlerini kullanmak gelmektedir. Onaylı firmalarca üretilen filmleri kullanarak aracınızın camlarını ve kendinizi korurken aynı zamanda aracınızın havasını da değiştirebilirsiniz. Oto cam aksesuarı bayraklar kategorisinde ise aracınıza sabitleyebileceğiniz bayraklar yer almaktadır. Oto cam uyarı levhaları ile birlikte aracınızın camlarına uyarı nitelikte stickerlar sabitleyebilirsiniz. Ayrıca oto cam filmi ekipmanları olarak bilinen temizleme bıçağı ve oto cam fön makinesi gibi temizlik amacıyla ürünleri inceleyebilirsiniz.

Oto Cam Filmi Uygulaması Nasıl Yapılır?

Oto cam filmi uygulaması oldukça basittir. Alacağınız filmlerle beraber zaten elinizin altında bulunan malzemeler sayesinde uygulamayı kendiniz bile yapabilirsiniz. Öncelikle gerekli malzemeleri edinmelisiniz ve arabanızın iç kısmından ölçüp kenarlardan ikişer cm ekleyerek belirlediğiniz cam ölçülerinize uygun bir oto cam filmi, maket bıçağı, spatula ve sabunlu su bulundurmanız gerekmektedir. Malzemeler dışında bu uygulama tek kişinin yapması için zor olacağından dolayı size yardım edecek birine ihtiyaç duyabilirsiniz. Malzemeleri ve yardımcı birini bulduktan sonra işleme başlayabilirsiniz. Öncelikle camınızı iç kısımdan iyice temizlemelisiniz. Sonrasında filmin koruyucu kısmını kaldırarak yapışkanlı kısma ve cama sabunlu sudan bolca sıkmalısınız. Her noktasını ıslattığınızdan emin olduğunuz cam filmini yardımcı bir arkadaş ile kırılmamasına dikkat ederek kaldırıp cama yerleştirin. Dikkatli bir şekilde doğru bir şekilde yerleştirdiğinizden emin olduktan sonra spatula yardımı ile filmi cama iyice yapıştırmaya başlayabilirsiniz. Bu aşamadan sonra filminizin hareket etmesi çok zordur bu nedenle ürünün doğru bir şekilde yerleştiğinden emin olmadan bu adıma geçmemelisiniz. Sonrasında ise spatula yardımıyla filmi cama iyice yapıştırın. Bu adımda aynı zamanda arada kalan fazla suyu da dışarı atmış olacaksınız. İşlem tamamen bittikten sonra kenarlarda kalan fazlalıkları dikkatli ve nazik bir şekilde kesin. İşlem bittikten sonrasında takip eden birkaç gün belirli aralıklarla yine spatula yardımı ile filmin camı iyice tutmasını sağlayın. Arka cama uygulama yaparken ise arka camların daha oval yapıda olması nedeniyle işin içerisine bir de fön makinesi gibi ısıtıcı bir malzemenin girmesi gerekir. Fön makinesi sayesinde ısı uygulayarak filminizin daha kolay şekil almasını sağlar. Bu aşamayı filminizin jelatinini çıkarmadan filminiz camın şeklini alana kadar devam ettirmelisiniz. Sonrasında ise camınızın şeklini alan filmi yukarıda belirtilen adımlarla camınıza yapıştırabilirsiniz.

Oto Cam Aksesuarlarının Fiyat Aralıkları Nedir?

Oto cam aksesuarları ürünlerinin fiyat aralıkları markaya, modele ve ürün özelliğine göre farklılık göstermektedir. Sizde ihtiyacınıza göre olan ürünleri listeleyebilir ve bütçenize en uygun fiyatları karşılaştırabilirsiniz.