Düzenli oto bakımı nasıl yapılır?

Otomobillerin düzenli olarak iç ve dış bakımlarının yapılması otomobilin sağlıklı çalışma ve kullanım süresini uzatırken, satışı sırasında da avantaj sağlar. Düzenli bakımı yapılmış bir aracın satış fiyatı, benzerlerine göre daha yüksek seviyelerde olabilmektedir. Aracın iç dış temizliği, motor ve klima bakımları özellikle önemlidir. Bazı kişiler sadece aracın dış temizliğine ve görüntüsüne önem verirler, ancak aracın performansını belirleyen etken esas olarak iç temizlik ve bakımdır. Araç temizliği ve bakımı, bazı uygulamalar için servislerde yapılır, ancak bazı uygulamaları araç sahipleri kendileri de yapabilirler. Örneğin, dönemsel klima kontrollerini serviste yaptırmak faydalıdır, ancak bunun haricinde de klima bakım spreylerini uygulayarak, klima içerisinde üreme ihtimali olan bakteri ve mikropları önleyebilirsiniz. Araçların bakımı ve yenilemesi için üretilen birçok farklı özellikte oto bakım ve yenileme ürünü vardır. En uygun fiyatlı oto bakım ve yenileme ürünlerini, cimri.com sitesinde bulabilir, ürünleri listeleyerek fiyat ve özelliklerini karşılaştırabilirsiniz.

Boya koruma nasıl yapılır? Su tutmayan boya koruyucu ne işe yarar?

Boya koruma yapılan aracın boyası koruma altına alınırken hem uzun vadeli çıkabilecek olası masraflar önlenmiş olur hem de aracın satışı esnasında benzerlerinden daha fazla fiyata satılabilir. Araçlarda çizik oluşmuşsa, nasıl giderileceği çiziğin derinliğine göre belirlenir. Çok sık yapılan çizik giderme işlemi aracın boyasına zarar verebilir. Boya koruma yapılması, kuş pislikleri, reçine izleri, demir tozu gibi dış etkenlerden aracın boyasının korunmasını sağlar. Su tutmayan boya koruyucu polimer wax ürünleri kullanarak, oto yüzeyinde yansıma efekti sağlamak da mümkün olabiliyor. Bu ürünler hem elle hem de makine ile uygulanabilecek şekilde üretilmişlerdir. Meguiars marka en ucuz polimer wax su tutmayan boya koruyucuları cimri.com sitesinde bulabilirsiniz.

Oto bakım ve yenileme ürünlerinin fiyatları ne kadardır?

Oto bakım ve yenileme ürünlerinin fiyatları, kullanılan ürünün içeriğine, markasına ve işlevine göre değişkenlik gösterir. Meguiars ve 3M marka en ucuz oto bakım ve yenileme ürünlerini, cimri.com sitesinde, oto bakım ve temizlik ürünleri kategorisi altında bulabilir, ürünleri karşılaştırabilirsiniz.