Müzik sistemlerinde sesin yükseltilmesini sağlayan bir sistem olan amlifikatör, kaynak cihazdan gelen sesin sinyallerinin güçlendirilmesini sağlar. Oto müzik sistemlerinin vazgeçilmez parçasıdır. Gold Master, Jameson, Denon, Sony, Piranha, Alpine ve Skytech gibi markalarının oto amplifikatör modelleri Cimri.com'da bulunmaktadır.

OTO AMPLİFİKATÖRÜ(AMFİ) NEDİR?

Araçların içinde olan müzik sistemlerinin ses gücünü arttıran ekipmandır. Kaynak cihazlardan çıkan ses sinyallerini güçlendirerek hoparlöre gönderilmesini sağlar. Amfiler 2,4,5 kanal çıkışına sahiptir. İleride doğabilecek ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak bazı ekstra özelliklere uyumlu bir amfi tercih etmenizde fayda var. Bu ekstra özellikler arasında crossover bas ve tiz ayarı mono çıkış yer alıyor. Cimri.com da 4kanallı amfilerden bulabilirsiniz. Amplifikatör tipi olarak da çoklu kanal modeli mevcuttur. Bu alet aracın bagaj kısmına monte edilir. Bunu uygun olmayan araçlar da ise amfiler koltukların altına takılır.

OTO AMPLİFİKATÖR(AMFİ) ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Amfi alırken dikkat edilmesi önemli noktalar vardır. Bunlardan ilki amfi gücüdür. Amfi gücü, amfinin gerçek watt değeridir. Bundan kaynaklı da yüksek wattlı bir amfiden yüksek kaliteli ses çıkar. Arabanıza amfiyi bağlarken, radyo teyibinin çıkışı amfi bağlanmaya uyumlu olmalıdır. Buna bağlı olarak da amfi çıkışınızı zorlayacak yüksek watta sahip hoparlör takılmamalıdır.

Aracınıza en uygun oto amplifikatör modellerini Cimri.com da bulabilirsiniz.