Balık avına çıkmak ya da balığa gitmek, en dinlendirici doğa aktivitelerinden biridir. Ayrıca lisanslı bir spor dalı olarak da görülen balık avı, kullanılan olta türlerine göre sınıflara ayrılır.

Olta Jig İğnesi Nedir?

Öncelikle olta iğnesi genellikle çengel şeklindedir ve metal malzemeden üretilir. Jig iğnesi de bu tasarıma sahiptir. Oltalar için kullanılan jig iğnesi adını jig avcılık tekniğinden alır. Jigging adı verilen bu avlanma biçimi daha çok derin sulardaki iri balıkları avlama esasına dayanır. Uzun süren bekleme sonucunda az ama iri balık türlerini avlamayı hedefler. Jig ile seyirtme yaparak avlanan balıklar genellikle avcı balıklardır. Eti lezzetli olan ve nispeten iri olan bu balıklar jig iğnesine takılırlar. Sonrasında yorularak kendini bırakan balık çekilir.

Olta ile balık avcılığında çok popüler olan jig iğnesi ile siz de keyifli bir gün geçirebilirsiniz. Profesyonel bir avcı değilseniz bile, derin sularda uzun süre bekleyerek balığın oltaya takılma anına şahit olmak, müthiş bir keyif yaşatacaktır. Tek yapmanız gereken bir olta takımı almak ve keyifle avlanacağınız bir yer bulmak. Çocuklarla vakit geçirmek için de balık avı çok iyi bir seçenektir. Onların başarma heyecanını yaşamalarını sağlamak, birlikte vakit geçirmek unutulmaz bir gün sunabilir.

Uygun Fiyatlı Balık Av Malzemeleri Nereden Alınır?

Genel olarak spor outdoor ürünleri için ve balık av malzemeleri için en uygun fiyatı cimri.com mağazalarında bulabilirsiniz. Cimri, farklı online satış kanallarından aldığı fiyat ve ürün bilgisini paylaşarak kolayca en ucuz balık oltası, en ucuz olta iğnesi gibi sonuçlara ulaşmanızı sağlar. Youvella, Sasame, Mariner, Balzer, Anaconda gibi markaların olta ve olta iğnelerine cimri.com ile ulaşabilirsiniz. Ürün bilgisi ve fiyat karşılaştırması özelliklerini bulabileceğiniz Cimri ile aradığınızı zahmetsizce görüntüleyebilirsiniz.