Marka
Microsoft
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Bir iş yerinin olmazsa olmazı şüphesiz; ofis yazılımlarıdır. Yazışmalar, sunumlar, hesaplamalar, ofis içi haberleşme tamamen ofis yazılımları sayesinde gerçekleştirilir. Siz de Microsoft markasına ait bilgisayar ofis yazılımlarına en ucuz fiyatlarla Cimri’den ulaşabilirsiniz.

Ofis Yazılımları Nedir?

Microsoft firması tarafından 1989 yılında tanıtılan, Windows ve Mac OS X işletim sistemlerine uyumlu olarak üretilmiş, farklı masaüstü uygulamalarını bünyesinde barındıran ticari bir yazılım paketidir. İlk yayınlandığı yıldan itibaren sürekli geliştirilerek ve yenilikler eklenerek piyasaya farklı ofis yazılım çeşitleri sunulmuştur. Ev ve iş yerleri için özel üretilmiş ofis yazılım paketleri vardır.

Ofis Yazılımları Ne İşe Yarar?

Microsoft ofis yazılımları birçok farklı uygulama içerir. Bunlardan en sık kullanılanı Word, Excel, Powerpoint ve Outlook programlarıdır.

Word; en basit açıklamasıyla metin editörüdür. Yazışmalar, anlaşmalar, kitap yazımı, cv oluşturma, tez yazımı gibi birçok farklı alanda kullanılabilir. Tablolar oluşturma, yazıda vurgu yapabilme, metin biçimlendirme, grafik oluşturma gibi birçok olanak sağlar.

Excel; hesaplama ve tablo yapılabilmesi sayesinde sıkça kullanılır. Temel matematik işlemleri yapılabildiği gibi barındırdığı formüller sayesinde ileri derecede hesaplamalar yapmaya da olanak tanır. Rutin yapılan işlemleri kaydedip kullanıcıya kolaylık sağlaması amacıyla makro eklentisinin çalışmasını sağlar. Kapsadığı birçok özellik ile işletmeler tarafından sıkça kullanılır. Kendi türünde dünyadaki en popüler yazılımdır.

PowerPoint; slayt programıdır. Sunu hazırlamak ve bunları sunmak amacıyla işyerleri tarafından çok tercih edilir. Oluşturulan sayfaların belirlenen şekilde slaytlar halinde kişilere sunulmasını sağlar. Son sürümlerine birçok gelişmiş özellik eklenmiştir.

Outlook; mail alışverişi ve randevu kontrolü için geliştirilmiştir. Kişisel bilgi yöneticisi olarak kullanılır. Genelde e-posta göndermek ve almak için kullanılsa da barındırdığı takvim, adres yöneticisi ve not alma uygulaması ile oldukça işlevseldir.

Microsoft Office programlarının içerisinde MS Access, MS Publisher, MS OneNote, MS Project, MS SharePoint, MS InfoPath gibi uygulamalar da mevcuttur.

Ofis yazılımları sadece iş yerlerinde kullanılır demek doğru değildir. Evlerde ve öğrencilerin bütün eğitim hayatında oldukça sık kullanılır. Ödev teslimi Word sayesinde, ödev sunumu PowerPoint sayesinde yapılır. Ofis yazılımları alırken, ihtiyacınız olan programları barındırmasına dikkat etmelisiniz. Bütün ofis yazılımları paketlerini ve çeşitlerini Cimri’den en ucuz fiyatlarla alabilirsiniz.