En uygun fiyatlı Yeni Özel ve İlöz Plastik marka nipel tutucu seçeneklerini cimri.com sitesinde bulabilir, ürün fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz.

Nipel Nedir? Nipel Tutucu Nedir?

İki ucu ya da ağız kısmı da dıştan dişli ya da tek tarafı redüksiyon dişli olan bir boru aksesuarıdır. Metal borularda bağlantı sağlar. Nipel çeşitleri yapıldığı malzeme baz alınarak bakılırsa çelik, plastik paslanmaz çekil ve pirinç gibi sınıflandırılabilir. Çapı çok büyük olmayan borular üzerine vana ya da atıkların tutulmasını sağlayan aparatların bağlanmasını sağlar. Büyük çaplı borularda ise ölçüm cihazları, emniyet vanaları ya da branşman bağlantılarının yapılmasında kullanılır. Nipel ölçüleri genelde ½, ¾ ya da 1” olarak bulunur. Ayrıca uzunlukları da 4 cm ile 10 cm arasında değişmektedir. Farklı ihtiyaçlar için özellik karşılaştırmasını ve fiyat karşılaştırmasını cimri.com sitesinde yapabilirsiniz.

Nipel Suluk Sistemi Nasıl Çalışır?

Nipel suluk ya da nipel sulama sistemleri genelde plastik malzemeden yapılmıştır. Çiftliklerde tavuk ve diğer küçükbaş hayvanların su içmeleri için ya da tarlaların sulanmasında kullanılırlar. Merkezden gelen suyun bir boru yardımıyla, sabit bir doğrultuda ilerlemesi sağlanır. Bu düz ve ana boru sistemlerinin, belirli aralıklarla üzerlerinde minik vanalar vardır. Buralardan su daha küçük ve ana boruyu dik kesen borulara aktarılır. Sistem tarlada kullanılıyorsa uç kısmında suyu depolamak için bir şey bulunmaz ve belki bir fıskiye ya da bir püskürtme sistemi olabilir. Bu şekilde tarla etkin bir şekilde sulanmış olacaktır. Modern tarım sistemleri için oldukça önemlidir.

Küçükbaş hayvan çiftliklerinde ise durum yine benzerdir. Ana borudan gelen su, boruyu dikey kesen küçük borulara aktarılır. Bu küçük boruların ucunda da kovalar ya da hayvanların rahatlıkla ulaşabileceği suluklar vardır. Bu şekilde her zaman hazır su bulundurulmuş olur.

Nipel Tutucu Fiyatları Ne Kadardır?

Sağlam, uzun yıllar paslanmadan ve bir problem çıkarmadan kullanabileceğiniz en ucuz nipel seçeneklerini, cimri.com sitesinde, hırdavat & yapı market & bahçe kategorisi altında yer alan, boru işletme makineleri sekmesini tıklayarak, nipel tutucu başlığını seçerek; ürünleri listeleyebilir; fiyat ve özelliklerini kolaylıkla karşılaştırabilirsiniz.