track source
track source

Murç

Murç Fiyatları

16 Ürün gösteriliyor.
Murç fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Murç modelleri ve Murç fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Murç kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Troy, Dewalt, Wert, Gison, KL. 16 adet Murç fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Bina Store NEYZ000691 Mavi Murç 30 Cm

Bina Store NEYZ000691 Mavi Murç 30 Cm

En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Knitex 8681190412822 Korumalı Murç

Knitex 8681190412822 Korumalı Murç

En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Murç Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Murç markası:

En Çok İncelenen Murç Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Murç Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
23 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 16 Murç modeli içerisinde en ucuz Murç fiyatı 9.5 TL iken, en yüksek Murç fiyatı 239.9 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Murç fiyatlarının ortalaması alındığında ise 23 Nisan 2021 tarihinde ortalama Murç fiyatı ise 103.41 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Murç Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Murç

Halk arasında “taşçı kalemi” olarak da bilinen bu alet beton ve taş gibi sert yüzeylere şekil vermek ve delmek için kullanılır. Kelime kulağa telaffuzu bakımından oldukça ilginç gelir. Bunun sebebi kelimenin Türkçeye Ermeniceden geçmesi olabilir. Ermeniler eski çağlardan beri taş ustalıkları ile bilinir. Murç taşçılık da yaygın olarak kullanılır. Bu aletler ile kaya, taş, granit ve duvar benzeri sert yüzeylere istenilen şekiller verilir ya da yüzeylerin düzleştirilmelerinde de yine bu aletler kullanılır. Bu alet elde kullanılır. Beton ve benzeri yüzeylerde çalışmak zor ve meşakkatli olur. Murç zor olan bu işlemi oldukça kolay hale getirir. Eğer bir taşa ya da duvar gibi sert yüzeylere şekil vermek isterseniz bu amaç için bu aleti kullanmanız daha iyi olur. Yapı işlerinde kullanılan diğer ekipmanlar ve araç gereçler için ve özellikle bu ekipman için Cimri’de bulunan ürün modellerine ve görsellerine bakabilirsiniz. Ödeme bilgileri dahil diğer özellikler için detaylı bilgi almak isterseniz alışveriş öncesinde bu bilgileri araştırmanız tavsiye edilir. 

Murç Modelleri ve Özellikleri

Murç kullanımı oldukça pratik ve kolay olması ile ön plana çıkar. Alet arkasına bir çekiç ya da benzeri ağır bir başka alet ile vurularak kullanılır. Çekiç ile ekipmanın arkasına vurulur ve kırılmak istenen yüzey üzerinde çalışılır. Aletin taşa değen ucu kesik burunlu ve sivri bir yapıya sahip olacak şekilde üretilir. Aletlerin tümü taşa verdiği darbeleri kaldırabilecek maddelerden yapılır. Bu metal genelde demir ya da çelik içinden seçilir. Bu ekipman keski olarak da bilinir. Adından da anlaşılacağı üzere kesme işlemi için kullanılan ekipmanlar elektrikli cihazlarla kullanılabildiği gibi çekiç ile manuel olarak da kullanılır. Ekipmanın birbirinden farklı çeşitleri bulunur. Çelik murç bu çeşitler arasında en bilinen ve klasikleşen modeller arasında yer alır. Ürün çelikten imal edilir. Çelik taş işlerinde en yaygın olarak kullanılan madenler arasında başta gelir. Eski çağlardan beri taş işçiliğinde çelik kullanılır. Bu çeşidin burnu kesik ve oval olan iki farklı modeli bulunur. İki uçta duvara birbirinden farklı şekil verir. Bu çeşit çekiç ve benzeri eşyalarla birlikte kullanılır. Murç keski de diğer ürünler aynı kullanım özelliklerine sahip. Özellikle klasikleşen bu iki çeşit el işçiliğinde en çok tercih edilen ürünler arasında bulunur.  Her ustanın çantasında bulunan bu alet oldukça işlevsel bir ürün olması ile ön plana çıkar. Hilti murç hilti denen büyük duvar delme makinesi ile birlikte kullanılır. Hilti oldukça güçlü ve şiddetli bir şekilde duvar ve benzeri yüzeyleri deler. Makinenin ucuna keski takılır. Takılan keski her işlemden sonra olmasa da bir süre sonra yıpranır ve değiştirilmesi gerekir. Bu gibi durumlarda makinenin ucuna yeni ürün takılır. Altıgen murçun ucu yani burnu altıgen biçimde üretilir. Yüzeylere altıgen şekli verilmek için kullanılan bu uç ile farklı desenler çalışabilirsiniz. Muhafazalı murç aleti koruyacak kılıfı yani kalıbı ile birlikte satışa çıkarılır. Yapı ekipmanları hakkında daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz işin ustalarından da tavsiyeler alabilirsiniz. 

Murç Fiyatları

Murç fiyatları genel olarak ürünün hangi madenden yapıldığına, ürünün korumalı satılmasına, makine ile kullanım özelliklerine ve burnunun hangi şekilde olduğuna göre değişir. Keskilerin burunları yani sert yüzeye değen uçları farklı şekillerde olur. Kimisi kesik, kimisi yuvarlak, kimisi altıgen olan bu uçlar fiyatın belirlenmesine etki eder. Kesik ve yuvarlak uç bu modeller arasında en basit olan modeller olduğu için altıgen ve benzeri olanlara göre daha uygun fiyata satışa sunulur. Altıgen ve benzeri şekiller dışında keskiler makineler ile birlikte de kullanılır. Hilti ile birlikte kullanılan bu aletler makinenin gücü ve şiddeti nedeniyle çabuk eskiyebilir. Bu gibi durumlarda makineler ile kullanım için ürünlerin toplu olarak satın alınması gerekir. Toplu satışlarda fiyat yükselmiş gibi dursa da aslında tek ürün fiyatına birden fazla ekipman satın alınır. Sitede yer alan fiyat filtreleme özelliği bütçenizi belirleyerek alışveriş yapabilirsiniz. Bunun dışında indirimleri takip ederek ekonomik bir alışveriş yapabilirsiniz.

Murç Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Yapı işleri için kullanılan alet edevatları satın alırken özellikle dikkat etmeniz gereken özellikler ver. Bunların en başında hangi iş için hangi ürünü satın aldığınız olabilir. Sert yüzeyler ile çalışan kullanıcılardan iseniz delici ve güçlü makinelerle çalışırsınız. Hilti bu makinelerin en bilinenleri arasında yer alır. Hilti makinesi keski ucu ile birlikte kullanılır. Birkaç işlemde bir değişen bu burnun yapıldığı çeliğin kalitesine dikkat etmeniz gerekir. Bunun içinde bilindik yapı malzemeleri üreten markaların ürünlerini tercih edebilirsiniz. Marka olan ürünler fiyat olarak daha yüksek fiyatlı olsalar da kalite açısından daha verimli olurlar.  Murç özellikleri içinde murcun ucunun şekline de dikkat etmeniz gerekir. Eğer ince işçilik için kullanmak istediğiniz bir ürün satın almak istiyorsanız altıgen modelleri tercih edebilirsiniz. İyi bir usta ya da usta adayları tüm modelleri edinirse çalışma açısından daha verimli bir çalışma geçirir. Alışveriş öncesinde özellikle tüm ürünleri incelemeniz tavsiye edilir. İndirim ve kampanya günlerinde alışveriş yaparak alışverişinizi uygun fiyatlara tamamlayabilirsiniz. Birçok kullanıcı değerlendirmeleri okuyarak alışveriş yapar. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery