track source
track source

Mum Boya

Mum Boya Fiyatları

164 Ürün gösteriliyor.
Mum Boya fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Mum Boya modelleri ve Mum Boya fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Mum Boya kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Faber Castell, Bigpoint, Cadence, Gıpta, Stabilo. 164 adet Mum Boya fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Mum Boya Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Mum Boya markası:

2021 yılı Mum Boya Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
18 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 164 Mum Boya modeli içerisinde en ucuz Mum Boya fiyatı 4.01 TL iken, en yüksek Mum Boya fiyatı 839.8 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Mum Boya fiyatlarının ortalaması alındığında ise 18 Eylül 2021 tarihinde ortalama Mum Boya fiyatı ise 34.52 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Mum Boya Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Viewsonic PX725HD Projeksiyon
Viewsonic PX725HD Projeksiyon
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Mum Boya

Mum boyalar, sanatsal çalışmalarda çocukların sık kullandığı resim araç gereçlerindendir. Birçok çeşitliliğe sahip mum boyaların yapımında kullanılan ana malzemeler parafin ve bal mumu içerir. Herhangi bir sağlık problemi oluşturmayan mum boyalar, çocuklar için kullanıma oldukça elverişli boya türleri arasında yer alır. Mum boya, kapatıcılığı yüksek olan ve canlı renkleri yansıtan pigmentler içerir. Mum boyaları, kuru boya ve pastel boya özellikleri taşıyan, okul öncesi ve okul dönemlerinde çocukların ilk boyama araç gereçleri ile tanıştığı, yetişkinlerin ise sanatsal boyamalara kadar geniş ürün yelpazesine sahip olabileceği boya çeşitlerinden biridir. Boyama sırasında hafif ve kolay kullanım sağlayan mum boyalar, kullanıcıların boyamalarını zevkli kılar ve hayal güçlerini kağıt üzerinde yansıtmalarını sağlar. Parlak renkleri, kaygan yapısı ve renkleri birbirini karıştırarak farklı tonların elde edilmesini sağlayan mum boyalar, oldukça kullanışlı boya türleri arasında yer alır. Ayrıca leke bırakmayan ve ellere bulaşmayan yapılarıyla temiz çalışmalar elde edilmesini sağlar. Mum boya özellikleri açısından sağlığı etkileyen herhangi zararlı ya da zehirli madde içermez.

Mum Boya Çeşitleri

Mum boyaların en önemli özelliklerinden biri, çocukların sağlıklı bir şekilde herhangi bir zararlı madde içermeyen ve gönül rahatlığı ile kullanabileceği boya çeşitlerinden biri olmasıdır. Çevirmeli mum boya, ince uçlu kalem özelliğine sahiptir. İnce uçlu mum boya kalemi, sahip olduğu özellikle, ince detaylarda bile çocukların güzel boyama işlemleri yapmalarını sağlar. Ayrıca, boyamaların yanında rahatça çizim yapılmasıda oldukça kolaydır. Köşeli yapısıyla rahat bir tutuş sağlayan üçgen mum boya, kalemtıraş yardımıyla açılabilme özelliğine sahiptir. Mum boyaların bir diğer çeşitleri arasında yer alan jel mum boya, sulandıra bilme özelliği ile daha kaygan ve akışkan bir yapıya sahiptir. Mum boya özellikleri açısından gövde bölümünün kağıt ile kaplı olması, kullanım sırasında rahat hareket edebilme özelliği taşır. Mum boyaların, çantalarda fazla yer kaplamaması için üretilen çift taraflı mum boya seçenekleri ve geometrik şekillerde tasarlanan modelleri de kullanıcılara sunulan mum boya çeşitleri arasında yer alır. Ayrıca silinebilir mum boya özelliği ise oldukça etkili tercih sebepleri arasında yer alır. 6 temel renk seçeneklerinden oluşan mum boya seti dışında, geniş renk seçeneklerine sahip olan setlerde tercih edilebilir. Mum boya kullanımı, okul öncesi ve okul dönemlerinde, çocukların renklerle tanıştığı ve el becerilerinin gelişiminde yardımcı olmasıyla bilinir. Mum boyalar keskin uçlu olmadıklarından dolayı, çocuklar için güvenli kullanım sağlar. Boyama sırasında oluşan hataları düzeltme imkanı sunma özelliği ile, çocuklar için boyama işlemini kolaylaştırır. Mum boya, boyama yapılan kağıdın arka yüzeyine boya geçirmediği için kolay ve rahat çalışmalar yapılabilir. Ayrıca mum boyalar su bazlı oldukları için, el, yüz, kıyafet gibi yüzeylerden kolayca temizlenebilir özelliklere de sahiptir. Mum boyaların esnekliği sayesinde, kırılmalara karşı dayanıklı bir yapısı vardır. Bu yüzden uygulama yapılacak alan üzerinde boya artığı bırakmaz. Mum boyalar el ısısından etkilenmedikleri için, boya yapımı sırasında oldukça temiz çalışmalar ortaya çıkar. Okul çağındaki çocuklar için hem çizim, hem de boyama yapabilecekleri resim araç gereçlerinden biri olan mum boyalar, rahatlıkla tercih edilebilir.

Mum Boya Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Mum boya satın alırken dikkat edilmesi gereken konulardan biri, çocukların yaş gruplarıdır. Küçük yaş gruplarındaki çocuklar için canlı renkler her zaman dikkat çekme özelliğine sahiptir. Oluşabilecek en ufak bir dikkatsizlikte, çocuk boyayı ağzına götürerek ısırabilir. Okul çağına yeni başlayan ve okul çağı öncesi hazırlık yapan ebeveynler için oldukça sağlıklı ve zararsız olsada, küçük yaş grubunda bir çocuğun mum boyayı ısırarak yutması kötü ve zararlı sonuçlar ortaya çıkarabilir. Bu yüzden mum boya setleri satın alırken, üzerinde belirtilen yaş gruplarına uygunluğu oldukça dikkat edilmesi gereken özellikler arasında yer alır. Yetişkin kullanıcılar için mum boya tercihleri sırasında dikkat edilmesi gereken konular ise, çalışma şekillerine göre değişkenlik gösterir. Mum boyalar çalışma şekillerine göre sayısız alternatif ve boya türleri sunar. Yetişkin bir kullanıcı, çalışma alanında rahat boyama yapabilmek için jumbo mum boya tercih edilebilir. Geniş bir renk yelpazesinden oluşan mum boya çeşitleri, aynı zamanda neon renklerden oluşan ekstra setlerle de oldukça dikkat çeker.

Mum Boya Fiyatları

Parlak renkleri ve kaygan yapılarıyla, farklı renk tonları içeren mum boyalar çocuklar kadar, yetişkinler içinde oldukça cezbedici boyama araç gereçleri arasında yer alır. Ayrıca leke bırakmayan ve ellere bulaşmayan yapısıyla mum boyalar, ekonomik boya fiyatlarıyla da dikkat çeker. Mum boya fiyatları setlerde yer alan geniş renk skalasına sahip, farklı sayılardaki setler ile oluşturulur. İhtiyaca göre satışa sunulan mum boya fiyatlarını etkileyen bir diğer sebep ise markalardır. Mum boya markaları farklı fiyat arlığının oluşmasını doğrudan etkiler. Markaların ürettiği mum boyaların hepsi kağıt ya da tuval üzerinde yapılan boyama görevini başarılı bir şekilde yansıtır. Fakat markalar yapısal olarak daha kullanışlı mum boya üreterek ya da piyasada bulunmayan renk tonlarını satışa sürerek fiyat aralığında farklılıklara yol açar. Mum boyaların çoklu set fiyatları, temel renkleri oluşturan set fiyatlarına göre, daha yüksek bütçelerde kullanıcılara sunulur. Ayrıca farklı yapılara sahip mum boya çeşitleri de farklı fiyat aralığına sahip olur. Her bütçeye uygun mum boya fiyatlarını cimri.com adresinden karşılaştırarak kolayca sahip olabilirsiniz. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery