Antor Motopomp

En Ucuz Antor Motopomp Fiyatları

0 ürün gösteriliyor.
Fiyat Aralığı
  -  
  Marka
  Antor
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler

   Motopomp motorlu tulumbalar için verilen isimdir. En temel çalışma prensibine şöyle bir göz atarsak, sıvıları alçak yerlerden çekmeye ya da tam aksi yüksek yerlere çıkarmaya yarayan araçtır. Gündelik yaşamda motopomp ne işe yarar diye merak ettiğimizde sel baskınlarında çok faydalı bir kullanımı olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü sel baskınlarında itfaiye teşkilatları tarafından ya da özel şahıs kullanımıyla su tahliyesi görevi görür. Bir örnek daha vermek gerekirse yangınlarda da deniz, göl, gölet, sarnıç, ve havuz gibi su kaynaklarından su sağlamak koşulu ile etkin bir şekilde kullanılırlar. Motopomplar herhangi bir nedenden ötürü elektrik enerjisinin olmadığı yerlerde kullanımı oldukça yaygındır. Mesela tarımda, kanal kenarında bulunan tarlalarda sulama işleminde motopomp çeşitleri kullanılmaktadır. Bu tarlanın verimli bir hasat alabilmesi için çok önemlidir. Kama By Reis, Antor, Palmera, Kipor, Honda, Max Extra ve Solax gibi önde gelen motopomp markalarının en uygun modellerini en ucuz fiyat avantajları ile Cimri.com'da kolayca bulabilirsiniz.

  • Motopomp Almadan Önce Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

  • Motopomp seçimini verimli ve doğru şekilde yapılabilmesi için başta ne kadar yani kaç ton su ihtiyacının olduğu belirlenmelidir. Bunun kadar önemli bir başka nokta ise boru ya da hortum düzeneği önceden hazırlanmış ise ne kadar genişlikte su atan bir makinaya ihtiyaç olduğu belirlenmelidir. Motopomp emiş hortumu ağız genişlikleri düşürülebilmektedir fakat yükseltilememektedir. Bu durumu daha iyi anlatmak için bir örnek vermek gerekirse şöyle bahsedebiliriz; elinizde 4'lük su motoru varsa 3'lük emişe ve çıkışa düşürülebilir. Fakat aynı su motoru 5'lik emişe ve çıkışa yükseltilemez. Bu nedenle ileriki zamanlara ait kullanım artışlarını doğru tahmin edip ona göre bir plan yapmak en iyisi olacaktır. Bir pompa çeşidi olan motopompu almadan önce su seviyesini bilmek yararlı olacaktır. Çünkü bu makinalarla en fazla 8 metre derinlikten su çekilebilir.

  • Motopompu Çalıştırmadan Önce Neler Yapmak Gerekir?

  • Pistonlu emme tulumbasının yağ seviyesi kontrol edilmelidir. İstenilen düzeyde olup olmadığına bakılmalıdır. Emme kolunun yani vitesin boşta olduğunu da kontrol edin. Bnzin musluğunu açık, boşaltma musluğunu ise kapalı konuma getirin. Emiş ağzının konulduğu yerin temiz olması işlem için önemlidir. Eğer işlem kirli sularda gerçekleşmesi gerekiyorsa emiş ağzının akış yönünde olmasını sağlamak gerekir.