Network ürünleri kategorisinde bulunan modemler, gelişen teknoloji ile interneti hayatımızın her alanında kullanabilmemizi sağlamaktadır. Herhangi bir kabloya ihtiyaç duymadan çalışan modemler dizüstü bilgisayar kullanımının artması ile de en çok tercih edilen internete bağlanma cihazları arasında yerini almıştır. Cimri.com’da TP-Link, Asus, Airties, Zyxel ve Everest gibi onlarca markanın içerisinden ihtiyaçlarınıza en uygun modemleri bulabilir ve en ucuz fiyat seçenekleri ile dilediğiniz modeme hemen sahip olabilirsiniz.

Modem Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Modemleri seçerken dikkat etmeniz gereken noktalar bulunmaktadır. Öncelikle modeminizi seçerken ihtiyacınızı doğru bir şekilde belirlemeniz gerekmektedir. Piyasada pek çok farklı modem bulunduğundan, kullanıcılara da farklı seçenekler sunmaktadır. Modemler bu noktada her zaman daha verimli ve kullanışlı çözümler sağlamaktadır. Modemler ile dizüstü bilgisayarlarınızla ve telefonunuzla da daha rahat bir şekilde internete bağlanacağınızdan tercihlerinizi mutlaka modemlerden yana yapmanız avantajlı olmanızı sağlayacaktır.Modemlerde port seçeneklerine özen göstermeniz gerekmektedir. Bir porttan altı porta kadar ev kullanıcıları seçenekler bulunmaktadır. Modem seçimlerinizde birden fazla cihaz ile de bağlanabilmeniz için en az iki port bulunmasına ve veri transfer hızının yüksek olmasına özen göstermeniz gerekmektedir. Modemlerinizi güvenilir bir markanın modellerinden seçtiğiniz takdirde de teknik destek alabilmeniz daha kolay olacaktır.

Modemlerde IP Nasıl Belirlenir?

Modeminizin IP adresini öğrenmek istiyorsanız belirli adımlar ile bu işlemi kolayca yapabilirsiniz. Modeminizin IP adresini öğrendikten sonra internet üzerinden modeminizin ara yüzüne girerek, modeminiz ile ilgili tüm ayarlarınızı da rahatlıkla yapabilirsiniz. Modeminizin IP adresini öğrenmek için öncelikle başlat menüsünden çalıştırı başlatmanız gerekmektedir. Çalıştır boş ekranına cmd komutunu yazdıktan ve tamam tuşuna bastıktan sonra modeminizin IP adresi öğrenme sürecini başlatabilirsiniz.

Modemin IP adresini öğrenmek için bir sonraki adımınız ise karşınıza gelen siyah dos ekranına inconfig komutunu yazarak tamam tuşuna basmaktır. Bir sonraki ekranınızda varsayılan ağ geçidi karşısından, modeminizin IP numarasını görebilirsiniz. Modeminizin bu IP adresine giriş yaptığınız anda modeminizin ara yüzüne girmiş olacaksınız ve modeminiz için gerekli tüm ayarları yapabileceksiniz. Siz de ihtiyaçlarınız doğrultusunda evinize veya ofisinize en uygun modemleri Cimri.com’dan bulabilir ve en ucuz fiyat seçenekleri ile dilediğiniz modeme hemen sahip olabilirsiniz.