• Ev dekorasyon eşyaları arasında günlük hayatı kolaylaştıran mutfakta da farklı alanlarında kullanılan şık tasarımlı ve işlevsel olarak kullanılan elektrikli mutfak aletleri bulunuyor. Mısır patlatma makinesi de mutfakta işlerin pratik şekilde yapılmasını sağlayan aletlerden biridir. Mısır patlatma makineleri, lezzetli atıştırmalık olan mısırları, kısa sürede hazırlamanızı sağlamaktadır. Cimri’de de Arnica, Premier, Bluehouse ve Arzum gibi onlarca markanın farklı mısır patlatma makineleri modellerini, en ucuz fiyat seçenekleri ile temin edebilirsiniz!

 • Mısır Patlatma Makineleri Nasıl Çalışır?

  Mısır patlatma makineleri mısır tanelerini ısıtarak patlamasını sağlar. Mısır tanelerinin patlaması için, mısır patlatma makinelerinde başlıca iki yöntem bulunmaktadır. Bunlardan ilki makineden sıcak hava üfleyip mısır tanelerini ısıtmasını sağlarken, mısır patlatma makinelerinin içinde bulunan hazne içerisinde dönmesi ile bir ısıtma sağlanır. Bu döngü sonucunda patlayan mısırlar, bu hazneden kaba aktarılır. Bir diğer yöntem ise mısır tanelerinin elektrikli bir rezistans üzerine yerleştirilen ısı plakası ile ısıtılmasıdır. Mısırların alttan ısıtılması ve yanmaması için bir çubuk ile karıştırılması, mısır patladıktan sonra hazne içine birikir. Her iki yöntemin sonunda da lezzet şöleni başlamış olur. Mısır patlatma makinelerinin kullanımı teknolojinin gelişmesi ile oldukça basitleşmiştir.

 • Mısır Patlatma Makineleri Çeşitleri Nelerdir Ve Nasıl Kullanılır?

  Öncelikle mısır patlatma makinenizin hangi yöntemle mısırları patlatmasını istediğinize karar vermelisiniz. Sıcak hava üfleyen makinelerde hazneye sadece mısırlar eklenir. Mısır patlatma makinenize koyacağınız mısırın miktarına kullanım kılavuzundaki önerileri dikkate alarak eklemelisiniz. Mısırlarınızı koyduktan sonra makinenin kapağını kapatarak, patlamış mısırların çıkacağı haznenin altına bir kap yerleştirebilir ve keyfini çıkarabilirsiniz.

  Isı plakalı mısır patlatma makinelerinde ise mısırlar ısıtma tablasının üzerine yerleştirilir, ek olarak sıvı yağ ve tuz eklenebilir. Kapağını kapattığınız makinenin yine patlattığı mısırları, çıktığı hazneden bir kaba alarak lezzetli anlarınızı başlatabilirsiniz.

 • Mısır Patlatma Makinelerinin Fiyatları Nelerdir?

  Fiyatlar, mısır patlatma makinesinin özelliklerine göre farklılık gösterebilir. İhtiyaçlarınız doğrultusunda, ürün tercihini yapmadan önce, mısır patlatma makinesinde kullanılan teknoloji dikkate alınmalı ve seçim bu durum doğrultusunda yapılmalıdır. Cimri.com ile size en uygun mısır patlatma makinesi modellerine en ucuz şekilde sahip olabilirsiniz!