track source
track source
track source

Mısır Patlatma Makineleri

Mısır Patlatma Makineleri Fiyatları

27 Ürün gösteriliyor.
Doldurma Oluğu
Mısır Patlatma Makineleri fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Mısır Patlatma Makineleri modelleri ve Mısır Patlatma Makineleri fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Mısır Patlatma Makineleri kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Arçelik, Arzum, Arnica, Goldmaster, Sinbo. 27 adet Mısır Patlatma Makineleri fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Mısır Patlatma Makineleri Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Mısır Patlatma Makineleri markası:

En Çok İncelenen Mısır Patlatma Makineleri Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Mısır Patlatma Makineleri Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
19 Ekim 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 27 Mısır Patlatma Makineleri modeli içerisinde en ucuz Mısır Patlatma Makineleri fiyatı 11.9 TL iken, en yüksek Mısır Patlatma Makineleri fiyatı 1415.5 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Mısır Patlatma Makineleri fiyatlarının ortalaması alındığında ise 19 Ekim 2021 tarihinde ortalama Mısır Patlatma Makineleri fiyatı ise 366.94 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Mısır Patlatma Makineleri Ürünleri Hangileridir?

Cimri.com
Cimri'nin Seçimi
Vestel EKO NF480 A+ 480 Lt Çift Kapılı Buzdolabı
Vestel EKO NF480 A+ 480 Lt Çift Kapılı Buzdolabı
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Mısır Patlatma Makineleri

Başta sinema olmak üzere keyifli anlarda tüketilen patlamış mısır, günümüzde teknolojinin ilerlemesi ile artık makinelerle farklı patlatma seçenekleri ile artık daha kısa sürelerde patlatılır. Patlamış mısır makinesi 1885 yılında Amerika Birleşik Devleti’nde icat edildi. Böylece patlamış mısırın seyyar olarak satışının önü açılır. Makinenin icadıyla beraber patlamış mısır daha da geniş kitlelere ulaşarak dünya çapında tüketilen keyifli bir yiyecek halinde gelir. Sinema salonlarında oldukça tüketilen bir ürün olan patlamış mısır, patlamış mısır satıcılarının bu satışlardan yüksek karlar elde etmesinin görülmesiyle beraber artık sinema salonları tarafından film öncesi ve arasında satılır hale gelir. Mısırları yakmadan patlatan makineler sayesinde çok kısa bir süre içinde mısır patlatma işlemleri gerçekleştirilir ve zamandan tasarruf sağlanır. Pratik olması nedeniyle zamanla  sadece sinema salonlarında değil evlerde de yerini almaya başlar. Makinelerin evlere girmesi ile beraber patlamış mısırlar artık tencereler ile değil makine kullanılarak patlatılır. Sizde evinizde sevdiklerinizle beraber geçirdiğiniz güzel vakitleri mısır patlatma makineleri ile kısa sürede patlatılan patlamış mısırlar ile daha renkli hale getirebilirsiniz.

Mısır Patlatma Makinesi Çeşitleri

Mısır patlatma makinesi çeşitleri modellerine ve çalışma şekillerine göre 3’e ayrılır. İsimlendirilmesinde ise çalışma stillerinden yararlanılır. En çok bilinen ve en çok tercih edilen mısır patlatma makineleri; sıcak hava ile mısır patlatan makineler, mikrodalga özelliği olan fırınlar ile patlatma ve profesyonel mısır patlatma makineleridir. Sıcak hava kullanımı ile mısır patlatan makineler de cam bölmenin içerisinde havayı ısıtmak için fanlar bulunur. Bu fanların çalıştırılması ile beraber cam bölmenin içerisi belli bir sıcaklığa ulaşınca mısırlar patlamaya başlar. Hızlı, sağlıklı ve lezzetli patlamış mısır üretmek için kullanılan makinelerin başında gelir. Tercih edilmesinin en önemli nedenlerinden biri de kullanımının pratik olmasıdır. Genellikle evlerde eğer makine yoksa, patlamış mısır yapımında tencere ya da mikrodalga fırınlar kullanılır. Mikrodalga fırınlar bir nevi mısır patlatma makinesi ev tipi modelidir. Mikrodalga fırının büyüklüğüne göre mısır patlatma süresi de değişkenlik gösterir. Ebat olarak büyük olan mikrodalga fırınların ısınma süresi, ölçüleri küçük olan mikrodalga fırınlara göre daha uzun olduğundan patlamış mısırla daha uzun sürede patlayacaktır. Bu yüzden mikrodalga fırın ile mısır patlatmak istiyorsanız fırınınızın ölçülerini de göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Mikrodalga fırını mısırlar, fırın poşeti ile poşetin ağzı bağlanarak konur. Fırının ısısı en yüksek seviyede tutulmalıdır. Profesyonel mısır patlatma makineleri; bu ürünlerin içerisinde en pahalı olanlarıdır. Bu makineler, tek seferde fazla miktarda mısır patlatmak için tasarlanmıştır. Ölçüleri oldukça geniştir ve genellikle geniş bir yer kaplarlar. Genellikle sinema salonları gibi kalabalık kitlelere üretim yapılacak alanlarda kullanılır. Tek sefer fazla miktarda mısır patlattığından, aynı anda oluşan çokça talebi karşılar ve insanların uzun süre kuyrukta kalmasının önüne geçer. Patlamış mısır makinesi kullanılmadan önce kullanma talimatlarına uyulmalıdır. Sıcak hava ile çalışan makinelerde patlatma hazinesine mısırlar yerleştirilir. Sıcak hava ile çalışan mısır patlatma makinesi yağsız bir şekilde mısırları patlatmanızı sağlar. Makineye patlamış mısırlar konurken, kullanım kılavuzunda yazdığı ölçek miktarı dikkate alınmalıdır. Her makinenin çalışma prensibi birbirinden farklı olduğu için kullanım konusunda da farklılıklar olabilir. 

Mısır Patlatma Makinelerinin Fiyatları

Mısır patlatma makinesi modellerinin  fiyatlandırılması yapılırken firmalar daha çok; üretim maliyetlerini, üretim aşamasında gerçekleşen giderleri, üretim aşamasında kullanılan hammaddelerin maliyetleri göz önünde tutulur. Bu hammaddelerin işlenme sürecinde ortaya çıkan maliyetler ve dağıtıma kadar olan bütün aşamalar fiyat seçeneklerine dahi edilir. Mısır patlatma makineleri fiyatları ölçülerine göre değişkenlik gösterir. Büyük ebatlarda üretilen makinelerin maliyeti, daha küçük ebatlarda üretilen ev tipi makinelere göre daha fazla olduğundan, büyük ölçülere sahip makinelerin fiyatları daha pahalıdır. Bir başka fiyat farklılığı; patlamış mısır üreticisi firmaların kullandıkları makinelerin diğer makinelere göre daha pahalı olmasıdır. Bu fiyat farklılığı patlamış mısır üreten firmaların, üretim ölçeklerinin fazla olması ve bu makinelerin tek seferde diğer makinelerle kıyaslanamayacak kadar fazla ürün çıkarmasıdır. Bu makineler ebat olarak oldukça büyük makineler olup bir hayli fazla yer kaplarlar.

Mısır Patlatma Makinesi Satın Alınırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Mısır patlatma makinesi satın almadan önce ilk yapmanız gereken ihtiyacınız belirlemenizdir. Eğer mısır patlatma makinesini, sahibi olduğunuz işletmenizde patlamış mısır üretmek için kullanacaksanız, tek sefer oldukça fazla mısır patlatan ve  işyerleri için özel olarak üretilmiş olan mısır patlatma makinelerini satın almanız gerekir. Şayet mısır patlatma makinesini evinizde kullanmak için alacaksanız, tek seferde ne kadar mısır patlatma hacmine sahip olduğuna dikkat etmeniz gerekir. Eğer birey sayısı fazla olan geniş bir aileniz var ise; büyük hacimli bir makine alarak ihtiyaç karşılanabilir. Ayrıca mısır patlatma makinesinin mutfağınızın ölçüleriyle uyumlu olmaları gerekir. Patlamış mısır makinenizi satın almadan önce farklı markalara ait makinelerin kullanıcı yorumlarını okumanız ve bu markalar arasından sizin için patlamış mısırlarınızı büyük ve kaliteli bir şekilde patlatacak makineleri tercih etmeniz size fayda sağlayacaktır. Piyasada mısır patlatma makinesi üreten birçok marka bulunur. Bu markaların içerisinden talebe göre tercih yapılabilir. Mısır patlatma makinesi en ucuz fiyatlarla sayfamızda yer almaktadır. Satın alacağınız ürün modeline karar vermeden önce Cimri.com sayfasından fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Böylece bütçenize uygun ürünü tercih edebilirsiniz. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery