• Elektrikli mutfak aletleri kategorisinde bulunan mikserler, mutfaktaki önemli yardımcılardan biridir. Mikserler karıştırıcı olarak bilinmekle birlikte; hamur yoğururken, yumurta çırparken, pasta kreması hazırlarken vb. durumlarda oldukça kolaylık sağlamaktadır. Cimri.com’da; Arzum, Arçelik, Siemens, Bosch ve Beko gibi onlarca markanın içerisinden size ve mutfağınıza en uygun mikser modellerini kolayca bulabilir; farklı güç ve hız ayarı olan mikser modellerine en ucuz şekilde hızlıca sahip olabilirsiniz.

  • Mikser alırken nelere dikkat edilmelidir?

    Çırpma işlemini hızlandırdığı ve kolaylaştırdığı için tercih edilen mikserlerin günümüzde pek çok farklı modeli de bulunmaktadır. Ancak, mikserleri seçerken dikkat edilmesi gerekilen bazı önemli noktalar vardır ve bunlara dikkat etmek seçim sürenizi kısaltmak ile birlikte doğru ürünü almanıza da yardımcı olmaktadır. Mikser seçimlerinden önce dikkat edilmesi gerekilen en önemli nokta makinenin motor gücüdür. Kullanacağınız işleve göre bu tercihi yapmanız gerekmektedir. Örneğin, mikserinizi sıkça hamur yoğurmak için kullanacaksanız daha güçlü motora sahip bir mikser tercih etmeniz gerekmektedir. Aksi taktirde 1000-1200 watt arasındaki mikserler yeterli olacaktır. İkinci bir önemli nokta ise mikserinizin malzeme kalitesidir. Malzeme kalitesi aynı zamanda mikserin fiyatını da doğrudan etkileyen bir durumdur. Plastik, alüminyum ve çelik olarak farklı modeller bulunmaktadır. Ev kullanıcısıysanız, plastik kasaya sahip bir mikseri hafifliğinden dolayı tercih edebilirsiniz. Ancak mikserinizi her gün kullanacaksanız çelik kasayı tercih etmenizde fayda olacaktır. Seçtiğiniz mikser tipi el mikseri değilse, yoğurma haznesi de önemli bir unsurdur. Burada dikkat etmeniz gereken nokta, taşma sınırıdır. İhtiyaçlarınızı düşünerek hazne kapasitesine karar vermeniz gerekmektedir. Son olarak ise; aparat çeşitlerine dikkat etmeniz gerekmektedir. Hamur yoğurma aparatı, çırpma ve karıştırma aparatı olarak üç farklı aparat çeşidi bulunmaktadır.

  • Mikser nasıl temizlenir?

    Mikserinizi temizlemek için, mikserin içerisine bulaşık deterjanı koyduktan sonra mikserinizin yarısına kadar sıcak su ile doldurarak çalıştırabilirsiniz. Mikseriniz bu sayede tertemiz olacaktır. Mikserinizi daha kolay temizlemek istiyorsanız, çırpıcılarını sebze yağı ile yağlayabilirsiniz.

    Siz de bu doğrultularda mutfağınıza ve ihtiyaçlarınıza en uygun mikser modellerine Cimri’den kolayca ve en ucuz şekilde sahip olabilirsiniz!