• Beyaz eşya kategorisinde yer alan mikrodalga fırınlar günümüzde sıkça karşımıza yemekleri ısıtırken hatta bazen yemek yapmak için bile ihtiyaç duyduğumuz bir ev aleti halini aldı. Hazır gıdaları ya da ızgara yemekleri hızlı şekilde ısıtmak için Arçelik, Samsung, Siemens, Bosch ve Beko gibi onlarca markanın birçok farklı mikrodalga fırın modeline en ucuz şekilde sahip olmak cimri.com ile çok kolay!

  • Mikrodalga Fırın Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

    İhtiyaçlarınız doğrultusunda size en uygun mikrodalga fırınlarını seçerek evinizde büyük ölçüde enerji tasarrufunu da sağlamış olursunuz. Mikrodalga fırınınızı almadan önce karar vermeniz gereken ilk nokta, mikrodalga fırınınızı donmuş gıdaları çözmek için mi yoksa yemek pişirme veya ızgara yapmak için de kullanıp kullanmayacağınızdır.

    Mikrodalga fırınların geneli 20-25 litre hacme sahiptir, bunun üstündeki seçimlerinizde, ızgaraların genişliğine ve sayısına dikkat edilmelidir. Mikrodalga fırınların gelişen teknoloji ile pek çok modeli bulunur ve bu modellere göre de tükettiği elektrik miktarı değişiklik gösterir. İhtiyaçlarınızı bu noktada doğru belirlemeniz, enerji tasarrufu sağlamanız açısından önemli olacaktır. Mikrodalga fırınlarını seçerken mutlaka kapağına yerleştirilen filtrenin metal olmasına özen göstermelisiniz. Böylece elektromanyetik dalgaların dışarı sızması engellenir ve kafanızda zarara yönelik soru işaretleri kalmaz. Zaman ayarı bulunan mikrodalga fırınlar ise başında beklemenize gerek kalmaksızın size büyük kolaylık sağlayacaktır.

  • Mikrodalga Fırınlarınızı Nasıl Kullanmalısınız?

    Mikrodalga fırınlar az zaman harcayarak lezzetli yemekler yaratmanızı sağlayan ürünlerden biridir. Eğer nem oranının yüksek olması gereken bir yemeği yapacak ya da ısıtacaksanız içine su dolu bir bardak koyabilirsiniz. Yemeklerinizin lezzetini korumak için yiyeceklerinizin ağızlarını kapalı tutmanız faydalı olacaktır. Mikrodalga fırınınızı doğru bir şekilde kullanmak ve en efektif şekilde faydalanmak için doğru kap seçimi de önemlidir. Kullanacağınız kabın uygun olup olmadığını, mikrodalga fırınınızda kullanmayı düşündüğünüz kabın ortasına soğuk bir bardak su yerleştirmeli ve fırını da en yüksek dereceye ayarlamalısınız. İki dakikanın sonunda su kaynadığında, bardak ılık ve kap soğuksa doğru kap demektir. Ancak kap ısınmış ise, o kabın mikrodalga fırınınız için doğru bir tercih olmadığını bilmelisiniz.

    Fırınınızın kapasitesini arttırmak için özel yükselticiler ile birden fazla yemeği aynı anda mikrodalga fırınınızda ısıtabilirsiniz. Size en uygun mikrodalga fırın modellerine, en ucuz fiyatlarla Cimri ayrıcalığı ile kolayca ulaşabilirsiniz!