• En Popüler Ürünler
 • En Ucuz Ürünler
 • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.
 • Meyve sıkacakları, evde taze bir şekilde, meyvelerin suyunu çabucak sıkıp posalarına çıkararak doğal meyve suyu hazırlanmasını kolaylaştıran elektrikli mutfak aletleri kategorisinin başında gelir. Cimri’de Sinbo, Premier, Vestel, Beko gibi markaların, tercihlerinize en uygun meyve sıcakları modellerini, en ucuz fiyatlandırmaları ile sunuyoruz.

 • Meyve Sıkacağı Makineleri Nasıl Kullanılır?

  Meyve sıkacakları, katı meyvelerin posalarını çıkararak, suyunu kolayca elde etmenizi sağlar. Kullanmaya başlamadan önce tercih ettiğiniz ve satın aldığınız meyve sıkacağı makinesinin kullanım kılavuzunu mutlaka okumalısınız. Genel kullanımda ise; önce sıkılacak meyveleri yıkayıp temizledikten sonra kanala girebilecek büyüklükte parçalarına ayırmanız gerekmektedir. Motor ünitesinin üzerinde bulunan emniyet anahtarını açmanız ve çalıştırmaya başlamanız yeterli olacaktır.

 • Meyve Sıkacağı Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

  Meyve sıkacaklarının da gelişen teknoloji ile birbirinden farklı pek çok modeli çıkmıştır. Karar verme aşamasında, ilk olarak makinenin gücüne bakmanız gerekmektedir. Meyve sıkacağı makinenizin gücü ile meyvenizden çıkaracağı su doğru orantılıdır. Dolayısıyla meyve sıkacağından doğru bir şekilde verim alabilmek için güçlü makineleri tercih etmeniz ideal olacaktır. İkinci bir önemli nokta ise meyve giriş yerinin genişliğidir. Geniş bir giriş kısmı olan meyve sıkacaklarında meyveleri bütün olarak atabilir, böylece daha hızlı ve verimli bir şekilde meyve suyuna sahip olabilirsiniz. Son olarak ise meyve sıkacaklarının kap hacmi, sıkacağınız meyve suyunun taşmasının önüne geçecektir.

 • Meyve Sıkacağı Nasıl Temizlenir?

  Evde doğal bir şekilde hazırlayacağınız, bol vitamin içeren meyve sularınızı hazırladıktan sonra, meyve sıkacağınızı doğru yöntemlerle temizlemeniz de makinenizin ömrünü uzatacaktır. Meyve sıkacağınızı, posa veya leke bırakmadan temizlemeniz de makinenizin ömrünü uzatabilirken, makinenizdeki bakteri oluşumunun da önüne geçecektir.

  Meyve sıkacağınızı temizlemeye başlamadan önce mutlaka cihazınızı fişten çekmeyi unutmamalısınız. Sıkacağın süzgeç, hazne ve kapak gibi çıkabilen tüm parçalarını makineden ayırdıktan sonra, ılık su ile yıkayarak işleminize başlayabilirsiniz. Meyve suyu haznesini, posa kabını ve filtresini bulaşık deterjanı ile temizlemeniz daha etkili olacaktır. Makinanızın köşe ve kuytu bölgelerini temizlemek için diş fırçasından da yardım alabilirsiniz. Meyve sıkacağınızı temizledikten ve tüm parçaların kuruduğundan emin olduktan sonra, makinenizi tekrar yerleştirebilirsiniz. Bu aşamada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise; filtrenin tamamen kuruduğundan emin olmanız gerekmektedir. Filtrenizin ıslak kalması meyve sıkacağı makinenize zarar verecektir. Meyve sıkacağınızda kalıcı lekelerin oluşmasını ve aşınmasını engellemek için meyve sıkma işlemi biter bitmez temizlemeye özen göstermeniz makinenizin de ömrünü uzatacaktır. Siz de size en uygun meyve sıkacağına, gücüne, kap hacmine bakarak karar verebilir, en ucuz fiyatlı meyve sıkacağı makinenize Cimri.com’dan ulaşabilirsiniz!