Meyve Sıkacakları

En Ucuz Meyve Sıkacakları Fiyatları

267 ürün gösteriliyor.
Kap Hacmi
Mevsim
Hız Kademesi
Renk
Meyve Sıkacakları fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Meyve Sıkacakları modelleri ve Meyve Sıkacakları fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Meyve Sıkacakları kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Bosch, Philips, Arçelik, Modatools, Vestel. 267 adet Meyve Sıkacakları fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi

Meyve Sıkacakları Nedir?

Günümüz mutfaklarının vazgeçilmezi haline gelmeye başlayan meyve sıkacakları, özellikle katkı maddelerinden uzak, taze ve güvenilir meyve suyu tüketmek isteyen insanların tercihi olmuştur. Bu makineler aracılığıyla dilediğiniz meyvelerden oluşan kokteyller hazırlayıp, damak zevkinize en uygun tadı bulurken, bir yandan da hastalıklara şifa olan meyve ve bitkilerden hazırladığınız kokteylin içine ekleyebilir, keyifle içeceğiniz bir ilaç elde edebilirsiniz.

Katı Meyve Sıkacağı Nedir?

Katı meyve sıkacağı daha sert yapıdaki meyvelerin sıkılması üzere tasarlanmış bir meyve sıkacağıdır. Havuç, elma ve armut gibi daha birçok meyveyi bu ürünle kolayca sıkmak mümkündür. Sıkma işlemi sırasında yapmanız gereken en önemli şey meyveleri küçük parçalar halinde dilimlemektedir. Bunu yaptığınız sürece birçok katı meyveyi kolayca sıkmak mümkün olacaktır.

Meyve Sıkacakları Çeşitleri Nelerdir?

Meyve sıkacakları ürünleri bazı çeşitlendirmelerle birbirinden ayrılmaktadır. Bu çeşitlendirmelerin temel sebepleri farklı kullanım alanlarında daha yüksek performans göstermektir. Öncelikle meyve sıkacakları katı ve narenciye sıkacakları olarak ikiye ayrılmaktadır. Bu ayrılış ürünün sıkacağı besinle ve besinin yapısıyla alakalıdır. Sıkılacak besinin yapısına göre ürün tasarlanmakta ve daha yüksek performans alınmaktadır. Katı sıkacaklar adı üzere sert yapıdaki meyveleri, narenciye sıkacaklar ise narenciye adı verilen ve turunçgiller diye bildiğimiz portakal, mandalina ve limon gibi meyvelerin sıkımında kullanılmak üzere tasarlanmış olan meyve sıkacağıdır. Meyve sıkacaklarında ürünün sahip olduğu kapasite ve motor gücü de çeşitlendirmelerden biri olmaktadır. Farklı ihtiyaçlara göre farklı kapasitelerde ve motor gücünde meyve sıkacakları üretilmektedir. Meyve sıkacaklarının bıçakları da üründen ürüne farklılık gösterebilmektedir.

Meyve Sıkacakları Nasıl Kullanılır?

Her ürünün kendine ait bir kullanma kılavuzu mevcuttur. Ürünü kullanmadan önce bu kılavuz okunmalı ve kılavuzdaki talimatlar izlenmelidir. Kullanım şekli üründen ürüne farklılık gösterebilir. Genel olarak ele aldığımızda yapmanız gerekenler sıkmak istediğimiz meyveleri önce temizlemek ve ardından sıkma ünitesine yerleştirebilecek şekilde parçalara ayırmaktır. Cihazın da temizliğine önem verilmesi gerekmektedir. Temizlik esnasında ilk yapmanız gereken şey cihazınızın fişe takılı olmadığından emin olmaktır. Ardından parçaları birer birer ayırıp temizlemeye başlayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise keskin bıçaklardır. Bunları elinizle silmekten kesinlikle kaçınmalısınız. Ürünle birlikte gelen temizleme fırçasını kullanmanız daha sağlıklı olacaktır.

Meyve Sıkacağı Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Meyve sıkacaklarının da gelişen teknoloji ile birbirinden farklı pek çok modeli çıkmıştır. Karar verme aşamasında, ilk olarak makinenin gücüne bakmanız gerekmektedir. Meyve sıkacağı makinenizin gücü ile meyvenizden çıkaracağı su doğru orantılıdır. Dolayısıyla meyve sıkacağından doğru bir şekilde verim alabilmek için güçlü makineleri tercih etmeniz ideal olacaktır. İkinci bir önemli nokta ise meyve giriş yerinin genişliğidir. Geniş bir giriş kısmı olan meyve sıkacaklarında meyveleri bütün olarak atabilir, böylece daha hızlı ve verimli bir şekilde meyve suyuna sahip olabilirsiniz. Son olarak ise meyve sıkacaklarının kap hacmi, sıkacağınız meyve suyunun taşmasının önüne geçecektir.

Meyve Sıkacağı Nasıl Temizlenir?

Evde doğal bir şekilde hazırlayacağınız, bol vitamin içeren meyve sularınızı hazırladıktan sonra, meyve sıkacağınızı doğru yöntemlerle temizlemeniz de makinenizin ömrünü uzatacaktır. Meyve sıkacağınızı, posa veya leke bırakmadan temizlemeniz de makinenizin ömrünü uzatabilirken, makinenizdeki bakteri oluşumunun da önüne geçecektir. Meyve sıkacağınızı temizlemeye başlamadan önce mutlaka cihazınızı fişten çekmeyi unutmamalısınız. Sıkacağın süzgeç, hazne ve kapak gibi çıkabilen tüm parçalarını makineden ayırdıktan sonra, ılık su ile yıkayarak işleminize başlayabilirsiniz. Meyve suyu haznesini, posa kabını ve filtresini bulaşık deterjanı ile temizlemeniz daha etkili olacaktır. Makinanızın köşe ve kuytu bölgelerini temizlemek için diş fırçasından da yardım alabilirsiniz. Meyve sıkacağınızı temizledikten ve tüm parçaların kuruduğundan emin olduktan sonra, makinenizi tekrar yerleştirebilirsiniz. Bu aşamada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise; filtrenin tamamen kuruduğundan emin olmanız gerekmektedir. Filtrenizin ıslak kalması meyve sıkacağı makinenize zarar verecektir. Meyve sıkacağınızda kalıcı lekelerin oluşmasını ve aşınmasını engellemek için meyve sıkma işlemi biter bitmez temizlemeye özen göstermeniz makinenizin de ömrünü uzatacaktır. Siz de size en uygun meyve sıkacağına, gücüne, kap hacmine bakarak karar verebilir, en ucuz fiyatlı meyve sıkacağı makinenize Cimri.com’dan ulaşabilirsiniz!

Meyve Sıkacaklarının Fiyatları Ne Kadardır?

Ürünün özellikleri, kapasitesi, gücüne göre fiyatlar farklılık göstermektedir. Kullanım sıklığınız ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda size en uygun ürünü belirlemelisiniz. Fiyat ve marka seçimi konusunda ise Cimri.com sizin için en önemli yardımcı unsur olacaktır. Philips, Bosch, Arçelik, Premier gibi ev eşyaları bazında hizmet veren onlarca kaliteli marka arasından meyve sıkacağı seçiminizi güvenle yapabilir, bu seçimi yaparken de aynı zamanda Cimri.com sayesinde bütçenize en uygun ürünün hangisi olduğuna karar verebilirsiniz. İyi alışverişler dileriz!