Wert Menteşe

En Ucuz Wert Menteşe Fiyatları

0 ürün gösteriliyor.
Fiyat Aralığı
  -  
  Marka
  Wert
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler

  MENTEŞE NEDİR?

  Kapı, pencere ve mobilya kaplarında kullanılan, bir parçası sabit diğer parçası hareketli olan birleştirme parçasına denir. Bu basit ama oldukça faydalı parça hayatımızı çok kolaylaştırmıştır. Bu araç sayesinde dolap kapakları zorlanmadan ve kapaklar yerinden çıkarılmadan kullanılabiliyor. Gün içinde varlığı pek fark edilmese de anlamı ve işlevi çok büyüktür. Bu ürünü takmadan herhangi bir kapağı veya kapıyı kolayca yerinden oynatamazsınız. Menteşesi olmayan kapıyı her seferinde kaldırıp tekrar yerine koymak çok zahmetli bir iş olurdu. Bu araç sayesinde kapılar havada asılı durur ve basit ama hayat kurtaran mekanizması sayesinde ileri geri hareket ettirilir. Bu küçük araç, üzerinde sabitlemek amacıyla delikler bulunan ve yaprak adı verilen iki parçadan ve bu iki parçayı birleştirerek hareket etmesini sağlayan silindirik bir milden oluşmaktadır. Yaprakların birisi sabit duran kapı kasası veya dolap kasasına diğer kısmı da kapak veya kapıya monte edilir. Böylece bir taraf sabit durarak hem kapak veya kapıyı taşır hem de diğer taraf hareket ederken destek sağlar. Bu araçlar, kasa ve kapaklara vidalanır ve menteşe ayarı yapıldıktan sonra kapaklar rahatça açılır ve kapanır. Kullanıldığı yere ve malzemeye göre çeşitli özellikte ürün çeşitleri vardır. Pencere için kullanılan ürün dolap kapağı için kullanılamaz veya kapı için kullanılan, lambalı kapaklarda kullanılamaz.

  Ürünlerinizi, fiyat ve özellik karşılaştırması yapıp, en uygun fiyat garantisi ile satın almak isterseniz, cimri.com sitesini ziyaret edebilirsiniz. Hafele, Ermo, Wert, Bosch, Nur-Al Hırdavat, İnan Kapı, İnan Kapı Kolları marka ürünleri cimri.com sitesinden inceleyebilirsiniz.

  MENTEŞE YÖRESİ NERESİDİR ?

  Bu yöremiz, adını Anadolu'da kurulan bir beylik olan Menteşe Beyliği'nden almıştır. Muğla ili ve çevresini kapsayan bölgedir ve Muğla ilinin temelini oluşturur. Dağlık ve engebeli bir araziye sahiptir. Akdeniz iklimi etkisinde olan bu yöresinin bitki örtüsü genellikle makidir. Yazları çok sıcak kışları ise çok yağışlıdır. Tarım ve arıcılık faaliyetleri yapılmaktadır. Ayrıca bölgede yüksekliği 1800 metreyi bulan Menteşe Sıra Dağları da bulunmaktadır. Esasında bu yöre ile ürünümüzün sadece isim benzerliği vardır diyebiliriz.

  https://www.cimri.com/mentese