track source
track source

Bağlantı Elemanları

Bağlantı Elemanları Fiyatları

12237 Ürün gösteriliyor.
Bağlantı Elemanları fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Bağlantı Elemanları modelleri ve Bağlantı Elemanları fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Bağlantı Elemanları kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Vida / Çivi / Somun / Civata, Menteşe, Dübel, Pul & Rondela, Bağlantı Elemanı Setleri. 12237 adet Bağlantı Elemanları fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Pattex Cf 900 Kimyasal Dübel
Pattex Cf 900 Kimyasal Dübel
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Bağlantı Elemanları

Günlük yaşamınızda kullandığınız birçok eşya sanayi ürünleri arasında yer alır. Günümüzde her insanın plastik ürünlerden beyaz eşyaya, ev dekorasyonundan ulaşım araçlarına kadar ihtiyaç duyduğu birçok cihaz sanayi ürünleri sayılabilir. Sanayi ürünlerinin üretim aşamaları maddelerin bir araya getirilmesi ile oluşturulur. Bu oluşum ise birbirinden farklı görevlere sahip olan bağlantı elemanları çeşitleri sayesinde gerçekleşir. Bağlantı parçalarını sağlayan parçalar öncelikle birbirinden farklı iki parçanın ya da aynı ama bağlantı noktaları olmayan iki parçanın bağlanmasını sağlar. Bu anlamda kullanım alanına ve birleştirilecek parçaların özelliklerine göre çeşitli bağlantı elemanları kullanabilirsiniz. Günlük hayatımızda kullanım sağladığımız her eşya için gerekli olabilen bağlantı elemanları sayesinde kurulumlarını yapabilir ve sanayi ürünleri kullanılabilir hale getirebilirsiniz. Parça halinde bir kullanım sunmayan ancak bağlantı sağladığı ürünlerin bütünü için insanların kullanımına hazır olan ürünler üretmenize yarayan bağlantı elemanları arasında çivi, vida, somun ve civata gibi malzemeleri bulabilirsiniz. Bu bağlantı elemanları sayesinde dilediğiniz ürünleri birleştirmek ve kullanılabilir hale getirmek için üretimler ya da kurulumlar yapabilirsiniz. 

Bağlantı Elemanı Çeşitleri

İnşaat, otomotiv, elektrik ve elektronik gibi birçok alanda birçok ürün için kullanım sağlayabileceğiniz bağlantı elemanları sayesinde ürünleri oluşturan parçaların bir araya getirilmesini ve kullanılabilir olmasını sağlayabilirsiniz. Bağlantı elemanları arasında vida çeşitlerini bulabilir ve düzgün bir silindirik ya da konik bir biçimde dişli yapısı ile bilinen bir bağlantı elemanıdır. Farklı kullanım alanlarına hitap eden ve kullanılacak alan üzerinde açılan kanallara yerleşmesi için dişli yapısı ile parçaların birbirine tutunmasını sağlayan vida çeşitleri ile parçaların güçlü bir şekilde birbirine bağlanmasını sağlayabilirsiniz. Bağlantı elemanları arasında bulunan bir diğer parça da çivi olarak bilinir. Çivi, ahşap ya da plastik malzemeleri birbirine bağlamak için kullanılan ve genellikle metal malzemelerden üretilen bir bağlantı elemanıdır. Çubuk benzeri ve sivri uçlu olan çivi, genellikle çekiç yardımı ile iki materyalin birbirine tutunmasını sağlar. Somun ise civata ya da saplama ile birlikte kullanılan bir bağlantı elemanı olarak bilinir. Yuvarlak ve ortası delik olan somun dişleri sayesinde civataların iyice sıkıştırılmasını sağlamaya yarar. Civata ise birbirine bağlanmak istenen materyallere delik açılması ile işlevsel hale gelir. Ucuna somun takılarak kullanılan civata sayesinde dilediğiniz materyalleri birbirine tutturabilir ve somunlarla da sıkıştırabilirsiniz. Menteşe de kullanım alanı geniş bir bağlantı elemanıdır. Genellikle iki katı malzemenin birbirine tutunmasını sağlayan menteşeleri mobilya kapaklarında görebilirsiniz. Kapakların açılıp kapanmasını sağlayan menteşeyi üzerinde açılan çivi ya da vida delikleri ile tutturabilirsiniz. Dübel de yapı malzemeleri arasında vidanın daha sağlam tutunmasını sağlamak için deliklere sokulan bir parça olarak bilinir. Pul ve rondela ise civata bağlantılarının başında görülen ince silindir şeklinde olan bir bağlantı elemanıdır. Civatanın gevşemesini engellemek için kullanılan rondela ile malzemelerinizi çok daha uzun süreli kullanabilirsiniz. Gresörlük ise malzemeler arasında yağ pompası olarak bilinir. Uç kısmında yağlı bir bilye bulunan ve eklenen parçaların kolaylıkla yağlanmasını sağlayan gresör dişli metal bir hazne olarak bilinir. Kanca uç kısmı çengelli olan ve takıldıkları malzemeleri çekmek için ya da bir şey asmak için kullanılan kanca ile sabitleme ve taşıma elemanı olarak bilinir. Çerçeve askısı ise çerçeve ya da tabloların duvara asılmasını sağlayan malzemedir. Bu sayede dekorasyonunuzu tamamlayabilir ve güvenli bir şekilde kullanım sağlayabilirsiniz. 

Bağlantı Elemanı Fiyatları

Bağlantı elemanları fiyatlarını değerlendirirken öncelikle her bütçe için uygun olan seçeneklere ulaşabileceğinizi bilmelisiniz. Sanayi ürünlerinin malzemelerini bir araya getirmek için kullanılan bağlantı elemanları genellikle küçük parçalar olarak bilinir ve alet çantalarının içinde bulunur. Eğer genel anlamda bir set tamamlamak isterseniz alet çantası ile birlikte bağlantı parçalarını tercih edebilir ya da tek tek parçaları satın alabilirsiniz. Yapı malzemeleri arasında en uygun fiyatlarla sunulan bağlantı parçaları genellikle çoklu küçük paketlerde satılır. Bu nedenle uygun fiyatlı ve genellikle uzun süre kullanabileceğiniz parçaları kolaylıkla satın alabilirsiniz. Mobilyalarınız için bağlantı elemanları alacaksanız renk ve desen için uygun olan modelleri bulabilirsiniz. Modeller arasında genellikle gri ve sarı renkler kullanılırken mobilyalar için kullanılan tasarım olan bağlantı elemanları için daha yüksek rakamlar ödeyebilirsiniz. Bağlantı elemanları arasında bulunan plastik boru ve ek parçalar için de diğer bağlantı elemanlarına göre daha uygun rakamlar ödeyebilirsiniz. Plastik boruların boyutları, modelleri ve kullanım yerleri de fiyatların belirlenmesinde önemlidir. 

Bağlantı Elemanı Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Bağlantı elemanı setleri satın alırken dikkat etmeniz gereken özellikler arasında öncelikle kullanım sağlayacağınız yerleri belirlemelisiniz. Her bir bağlantı elemanı genel olarak iki parçanın birbirine bağlanmasını sağlasa da farklı özelliklere sahip olduğu için her materyal üzerinden kullanılmayabilir. O nedenle kullanacağınız materyalleri göz önünde bulundurmalısınız. Materyal üzerine çivi çakılarak mı bağlantı sağlanacak yoksa vida mı yerleştirilecek karar vermelisiniz. Civataların uçlarının sıkılaşmasını ve daha uzun süre kullanılmasını sağlamak için gerekli olan materyalleri de bilmeli ve tercih etmelisiniz. Bağlantı elemanlarının sürekli değiştirilmesi ya da çıkarılıp takılması zamanla aşınmalarına ve hasar görmelerine neden olabilir, o nedenle bu anlamda doğru bir kullanım sağlamalı ve uzun süreli, sağlıklı ve güvenli bir kullanım sağlanması için doğru bir şekilde montaj edilmesine dikkat etmelisiniz. Bağlantı elemanlarının montajı için gerekli olan alet edevatları da edinmeli ve doğru bir kullanım sağlayarak kurulumu gerçekleştirmelisiniz. hangi alanda kullanım sağlayacaksanız bu alanda uzman bir kişiden destek alabilir ve çok daha doğru ve güvenli uygulamalar gerçekleştirebilirsiniz. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery