Bağlantı Elemanları

En Ucuz Bağlantı Elemanları Fiyatları

12824 ürün gösteriliyor.
Bağlantı Elemanları fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Bağlantı Elemanları modelleri ve Bağlantı Elemanları fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Bağlantı Elemanları kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Vida / Çivi / Somun / Civata, Menteşe, Dübel, Pul & Rondela, Kanca. 12824 adet Bağlantı Elemanları fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi

Bağlantı Elemanları Nelerdir?

Vida, çivi, somun, civata ürünleri bağlantı elemanları denilince akla gelen ilk ürünlerdir. Bu ürünler, parçaları ve bazı materyalleri birleştirmeye yarar. Çakılarak kullanılırlar. Genellikle metalden üretilirler, ancak ahşap olanları da vardır. Bir ucu sivridir ve diğer ucunda çakılmaya uygun yassı bir alan bulunur. Evlerde, tamirat işlerinde, inşaatlarda sıklıkla kullanılır. Evde duvara monte ettiğimiz tablo, çerçeve, ayna gibi ürünler için genellikle bu araç kullanılır. Bir ucu sivri olduğundan, çocukların ulaşamayacağı yerlerde bulundurmak faydalı olur. Önceden açılan bir vida yerine vidanın daha sağlam oturtmak için kullanılan aparata dübel denmektedir. Bu ürünü takmak için öncelikle takılacak alanda matkapla bir delik açılmalıdır. Daha sonra ürün, ağzı açık kısmı kendinize bakacak şekilde çevrilir ve çekiç veya bir keserin arkasıyla çakılır. Çakacak bir malzeme bulamazsanız ve işiniz acil ise evde bulacağınız sert bir cisimle de çakabilirsiniz. Kapı, pencere ve mobilya kaplarında kullanılan, bir parçası sabit diğer parçası hareketli olan birleştirme parçasına menteşe denir. Gresörlük, kelime kökeni ‘gres’ yani yağ kelimesinden geldiği gibi, yani anlaşılacağı üzere yağlama işlemleri için kullanılan, genelde metal ham madde çeşitlerinden üretilen ve makine sanayi açısından önemli bir parçadır. Bu isim biraz zor ve yabancı kökenli bir kelime olması dolayısı ile ülkemizin çeşitli bölgelerinde farklı farklı isimler verilmiştir. Örneğin, yağ tapası, yağlık ya da yağlık memesi. Bunların yanı sıra pul ve rondela, kanca, bağlantı elemanı setleri ve çerçeve askısı da bu kategori içinde yer almaktadır.

Vida çeşitleri nelerdir?

Temelde üç grupta toplanırlar. Üçgen, trapez ve kare olarak adlandırılırlar. Üçgen ürünler, çok sıkı kalması gereken alanlarda kullanılır. Trapez ürünler, hareket vidası olarak kullanılır. Dişleri kesik üçgen biçimindedir. Üçgen ürünün aksine kolay çözülebilen yapıdadır. Portatif mobilyalar ve sürekli açılıp kapanan yerlerde kullanılan ürünler bu çeşittedir. Kare olanlar, sadece hareket amacıyla kullanılır. Dış yüzeyleri kısadır. Bunların dışında, farklı kullanım amaçlarıyla üretilen ürünler de mevcuttur. Ayrıca, belirli ürün tiplerine uygun vida anahtarları da vardır. Bu anahtarlar, tornavida gerektiren işlerin otomatik bir şekilde yapılmasını sağlayarak, işlerin daha hızlı yapılmasına ve çalışan kişinin daha az yorulmasına yardımcı olur. Yoğun vidalama işlerinin yapıldığı alanlarda genellikle bu anahtarlar kullanılır. Farklı ağız yapılarına uygun makineler vardır. Yıldız, kare, üçgen uçlar için ayrı makinalar olduğu gibi, uçları değiştirilebilen ve her uçta çalışabilen makineler de vardır.

Bağlantı Elemanları Fiyat Aralıkları Nedir?

Bağlantı elemanları fiyat aralıkları marka, model ve ürün çeşidine göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle belirli bir fiyatı olmadığı gibi belirli bir fiyat aralığı da yoktur. Sizde ihtiyacınıza göre olan ürünleri sıralayabilir ve bütçenize en uygun fiyatları karşılaştırabilirsiniz. Bunun yanı sıra sıraladığınız bu ürünlerin fiyatları değiştiği anda fiyat alarmı butonu sayesinde anında haberdar olabilirsiniz.