track source
track source

Gresörlük

Gresörlük Fiyatları

66 Ürün gösteriliyor.
Gresörlük fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Gresörlük modelleri ve Gresörlük fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Gresörlük kategorisinde en favori markalar şu şekilde: İzeltaş, Çetin, Norm, Troy, RTRMAX. 66 adet Gresörlük fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Gresörlük Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Gresörlük markası:

En Çok İncelenen Gresörlük Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Gresörlük Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
23 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 66 Gresörlük modeli içerisinde en ucuz Gresörlük fiyatı 0.6 TL iken, en yüksek Gresörlük fiyatı 1599.99 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Gresörlük fiyatlarının ortalaması alındığında ise 23 Nisan 2021 tarihinde ortalama Gresörlük fiyatı ise 100.28 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Gresörlük Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Gresörlük

Gres yağı denilince akla ilk olarak makineler gelir. Makinelerin yağı olarak bilinen gres, sodyumun, lityumun, kalsiyum jelinin veya mineral yağların karıştırılması ile elde edilir. Makinelerde hareketli bölgelerin yağlanmasında yine gres yağı kullanılır. Sanayi kullanımı için oldukça uygun olan gres yağının farklı kullanım alanları da vardır. Koyu bir kıvama sahip olan gres yağını iyi bir şekilde muhafaza edebilmek önem taşır. Yağların muhafazasında kullanılan araç ise gresörlükler olur. Gresörlük teknik anlamda bakıldığında ise uçlarında yaylı bilyeler bulunan, sökülüp takılabilen parçalara sahip olan ve içine yağ basıldıktan sonra bazı parçaları yağlamada etkin rol oynayan dişlilere sahip metal bir hazne anlamı taşır. Sökülüp takılabilmesi ile rahat ve pratik bir kullanım sağlayan gresörlükler, bir nevi yağ pompası konumundadır. Gresörlüklerin sayesinde eklenti parçalar kolaylıkla yağlanabilir. Farklı malzemelerden üretimi sağlanan bu araç eğer dişli yapıda olacaksa metalden üretilir. Farklı çeşitlere ev sahipliği yapan gresörlükler kullanım alanlarına göre farklılık gösterir. Her biri farklı amaçlara hizmet eden bu araçlarla eklentileri yağlama işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz.

Gresörlük Çeşitleri

Gres yağı, makinelerin hareketli bölgelerinde veya dişlilerinde kullanılır. Söz konusu yağ makinelerde kullanıldığında hem makinenin çalışma sistemini düzenler hem de çalışan hareketli bölgelerin sürtünmesinde kolaylık sağlar. Bu da makinenin tahribatını büyük ölçüde azaltır. Yağ türlerinden biri olan gres de kendi içinde farklılıklar gösterebilir. Sıvı‌ ‌gres, bütün dişlilerde, rulmanlarda ve kaymalılarda ya da sabit yataklarda kullanılır. Bu aletlerin yağlanmasında etkili olan gres yağı, üstün tutunma özelliğine de sahiptir. Hareketli parçalarda sürtünmeyi en aza indirgeyen yağ aynı zamanda makinelerin tahribatını da azaltır. Yüksek basınca da dayanıklı olan yağ, uygulanan bölgede temizliği sağlar.

Eklenti parçaları yağlamada etkin önemli rol oynayan gresörlükler ise farklı maddelerden üretilir ve farklı yapılara sahiptir. Her bir aracı yağlamak için pek çok çeşidi bulunan gresörlüğün uçlarında yaylı bilyeler bulunur. Makinelerin özellikle hareketli bölgelerinde etkili olan gresörlüğü kolaylıkla takıp çıkarabilirsiniz. Yağ pompası olarak da adlandırılan gresörlük çok sayıda özelliğe sahip olup farklı alanlarda kullanılır. Gresörlüğün türlerinden biri gres‌ ‌pompası olur. Pompa taşınabilir veya sabit olabilir. Otomatik ve manuel çeşitleri de bulunan gres pompasında amaç yağlama maliyetlerini düşürmektir. Koruyu bakımların da olmazsa olmazları olan bu gres pompaları, istenilen alana yağın ulaşmasını sağlar. ‌Mini‌ ‌gres‌ ‌pompası‌ ‌ise taşınabilir yağ pompalarının arasında yer alır. Bu pompalar sayesinde mafsalların, kızakların, burçların yağlanmasını sağlayabilirsiniz. Makineleri yağlamada öne çıkan bir diğer alet ise gres‌ ‌tabancası olur. Tabanca, yağın istenilen yere ulaşmasında önemli rol oynar. Yağ tabancalarının arasında en pratik olmasıyla dikkat çeker. Kullanmadan önce temizliğinden emin olmanız gereken gres tabancalarında kullandıktan sonra da basınç olmayan bir ortamda muhafaza etmeye dikkat etmeniz gerekir. Havalı‌ ‌gres‌ ‌tabancası da yine hareketli makinelerin yağlanmasında kullanılır. Otomobil parçalarının yağlama nipeli ise 45 ve 90 derece olan gresörlükler olur. ‌‌45‌ ‌derece‌ ‌gresörlük, dayanıklı ve kaliteli olmasıyla dikkat çeker. Çelik ve çinko kaplamadan oluşur. 90‌ ‌derece‌ ‌gresörlük de yine aynı özelliklere sahip ve paslanmaz çelik ve pirinçten oluşur.

Gresörlük Fiyatları

Ergonomik olmaları yönüyle de dikkat çeken gresörlükler, keskin çözümü sizlere getirir. Her biri farklı amaçlara hizmet eden gres yağları ve gresörlüklerde hem dayanıklı hem de kaliteli ürünler bulabilirsiniz. İhtiyaçlar doğrultusunda özenle üretilen yağ ve gresörlükler, kullanıcılar tarafından beğenileri kazanır. Gres yağları makinelerin temizliğini sağarken aynı zamanda daha kolay çalışmasına yardımcı olur. gresörlükler ise bu yağların istenilen bölgeye uygulanmasında önemli rol oynar. Pek çok çeşide ev sahipliği yapan gres yağları ve gresörlükler farklı özellikleri kullanıcılar ile buluşturur. Gresörlük‌ ‌fiyatları ise bu özellikler ekseninde değişiklikler gösterir. Ergonomik kullanıma açık olan ve kolay kullanım sağlayan yağ tabancaları farklı fiyatlara sahip olabilir. Uygulandığı bölgede sürtünmeyi ve tahribatı azaltan sıvı greslerde de farklı fiyatlarla karşılaşabilirsiniz.

Hem ihtiyacınız olan ürüne kolaylıkla ulaşmak hem de bütçeniz doğrultusunda bir tercih yapmak istiyorsanız cimri.com sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Cimri.com sizlere fiyat karşılaştırma imkanı tanırken aynı zamanda dileğiniz ürüne en ucuz şekilde ulaşmanıza yardımcı olur.

Gresörlük Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Makinelerin yağlanmasında etkin rol oynayan gresörlükler, makinelerin hareketli bölgelerine ulaşarak kolay yağlanmayı sağlar. Farklı çeşitleriyle karşınıza çıkan gresörlüklerde çeşitli özellikler bulunur. Gereksinimler doğrultusunda üretilen bu araçları satın almadan önce bazı özelliklere göz gezdirmeniz, size en uygun ürünü tercih etmeniz gerekir. Dişli, dişsiz, düz, eğri gibi nice çeşide sahip olan gresörlerin her biri farklı alanlarda kullanılır. Her makinede olduğu gibi düz‌ ‌gresörlüklerde de ölçüler bulunur. Harfler ve rakamlarla ifade edilen ölçülere bakmanız gerekir. Yanlış ölçülere sahip ürünü tercih ettiğinizde yağlama işlemini yapamayabilirsiniz. Eğer uygun ölçüleri bilmiyorsanız bunu iki ayrı şekilde tespit edebilirsiniz. Öncelikli olarak bir uzmana veya mühendise danışabilirsiniz ya da hassas ölçümlere sahip kumpasla ölçüleri öğrenebilirsiniz. Boy, diş ve çap ölçümü yapan kumpaslar sizlere doğru ölçüleri verir. Bunun yanı sıra tercih ettiğiniz ürünün sizlere kolaylık sağlaması da gerekir. Bu sebeple tercihinizi ergonomik yapıya sahip olan ürünlerden yana kullanabilirsiniz. Doğru tercihi yapmanız halinde üründen yüksek verim alabilir, makine yağlamada istediğiniz sonuçları elde edebilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery