Menteşe

Menteşe Fiyatları

2151 Ürün gösteriliyor.
Menteşe fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Menteşe modelleri ve Menteşe fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Menteşe kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, IKEA, Everest, Mycey, Wert. 2151 adet Menteşe fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Menteşe Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Menteşe markası:

En Çok İncelenen Menteşe Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Menteşe Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
18 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 2151 Menteşe modeli içerisinde en ucuz Menteşe fiyatı 0.73 TL iken, en yüksek Menteşe fiyatı 2083.75 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Menteşe fiyatlarının ortalaması alındığında ise 18 Nisan 2021 tarihinde ortalama Menteşe fiyatı ise 29.14 TL olarak sitemizde yer alıyor.
Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Menteşe

Evlerinizdeki açılır kapanır özellikteki nesnelerin hareket kabiliyetlerinin olmadığını hayal edemeyebilirsiniz. Çünkü bu durum kullanım alanlarınızı, kullanılamaz hale getirir. Açılır kapanır özellikteki nesneler dendiğinde kapı, pencere ve mobilya kapakları ilk olarak aklınıza gelebilir. Bu gibi nesnelerin açılmama ve kapanmama ihtimali, onları işlevsiz hale getirir. Bu açıdan bakılırsa işlevselliklerini kazandıkları mekanizma, onlara nitelik kazandırır. Bu mekanizma ise menteşedir. Menteşeler pencere, kapı ve mobilya kapaklarına hareket kabiliyeti kazandıran parçadır. Menteşelerin kullanıldığı alanlar, bu nesneler ile sınırlı değildir. Takıldığı her yere hareket kabiliyeti kazandıran bu işlevsel parça, kullanıldığı alan dikkate alınarak metal ya da plastik maddelerden üretilir. Menteşe modelleri, kullanıldığı alan fazlalığına bağlı olarak çok çeşitlidir. Menteşeler sabit bir parçanın, hareketli bir parçaya, mil yardımı ile tutturulması ile oluşan bir sisteme sahiptir. İnşaat ve mobilya sektörlerinde çok fazla kullanılan bu ürün, kullandığınız birçok üründe ve evinizin her köşesinde karşınıza çıkabilir. Bu fonksiyonel parçaların faydaları azımsanmayacak derecede fazladır. Sizlerin göremediği alanlarda bile menteşe sistemleri sayesinde kullanım kolaylığı yaşarsınız.

Menteşe Modelleri ve Özellikleri

Menteşeler, her sistemde, alanda ve düzenekte karşınıza çıkabilecek, kilit parçalardır. Kullanımı bu denli yaygın ve gerekli olan bir ürünün, çeşitleri de bu denli fazla olabilir. Kullanım alanı daha çok mobilyaların kenar kapakları olan düz menteşe, tüm kapaklarda ve ayrılabilen dolaplarda kullanıma uygundur. Frenli düz menteşe de düz menteşelerle aynı alanlarda kullanılır. Fakat frenli menteşeler, geniş açılan mobilya kapaklarının yavaş ve sessiz bir şekilde kapanmasını sağlar. Fren sistemi ile en geniş açıları bile yumuşatabilir. Yaylı taş menteşeler de mobilya kapılarında tercih edilen ürünlerdendir. Daha çok bindirme kapaklarında kullanılan, iki parçadan oluşan ve bu parçaları da yaylı bir mekanizma ile birbirine bağlanan menteşe çeşididir. Metal plastik, metal ve plastik saffir-simpson kasırga ölçeği gibi malzemelerle üretilen çeşitlerine rastlamak mümkündür. Yaylı taş menteşeler, yaylı olma özellikleri sayesinde çıtçıt ve sürgü gibi sistemlere gerek kalmadan kullanıldıkları kapakları kapalı tutabilir. Kanatlı kapılarda, ferforje kapılarda, bodrum kapılarında, motorlu kanatlı kapılarda, otomatik kanatlı kapılarda, sığınak kapılarında, otomatik motorlu kanatlı kapılarda bilyalı menteşe kullanılır. Kullanım alanı çok geniş olan bu menteşe, çelik malzemelerden üretilir. Çeşitli ölçülerde ve yandan ya da üstten yağ delikli çeşitleri ile bütün kapı modellerinde kullanım için uygundur. Menteşe kilit çeşitleri de her kullanıma uygun olacak şekillerde tasarlanır. Asma kilit menteşe, cam menteşe kilit, sele altı kilit menteşe, anahtarlı kilit menteşe, kapı gergi kilit menteşe, motor kaput menteşesi, bagaj kapağı menteşesi gibi çeşitleri ile ev ve mobilyalar dışında da birçok alanda kullanılan işlevsel bir üründür. Pomel menteşeler ise diğer menteşelere göre daha kalın bir yapıya sahip, erkekli dişili menteşe şeklidir. Lambalı menteşeler, isminden de anlaşılacağı gibi lamba şeklindeki menteşelerdir. Sabit ve sökülebilir milli çeşitleri mevcuttur. Açılır kapanır masalara özel olan kitabeli menteşeler, masaların tablalarını birbirine bağlamaya yarayan özel bir menteşe çeşididir. Mafsallı silindirik gövdeli ve lama yapılı gibi değişik çeşitlerde üretilir. Paravan kapılar için üretilen paravan kapı menteşeleri, çift mil ile çalışan üç yapraklı menteşelerdir.

Menteşe Fiyatları

Menteşe fiyatları, kullanım amacına göre şekillenebilir. Çünkü kullanılan alana göre kullanacağınız menteşe çeşidine karar vermeniz gerekir. Özel kullanım alanlarına yönelik üretilen menteşeler, fiyat farkı yaratabilir. Ayrıca menteşelerin hangi malzemeler ile üretildiği de fiyatlarında belirginlik gösterir. Çelik ve metal gibi materyallerle üretilen ürünler, dayanıklılıkları ile paralel olarak daha yüksek fiyatlarla piyasaya sürülür. Alüminyum, krom ve plastik malzemelerle üretilen menteşeler ise çelik ve metal menteşelere göre daha hesaplı seçenekler olur. Menteşe fiyatları, üretilen malzemenin kalitesi yanında kullanım alanına göre şekillenen çeşitlerine göre de fiyatlandırılır. En klasik modellerden olan ve ev tipi kullanıma uygun olan düz menteşeler, fiyat olarak en uygun seçeneklerdir. Düz menteşelerin frenli sisteme sahip olan çeşitleri, fren sistemlerinin avantajı sayesinde fiyat olarak bir tık önde olabilir. Aynı şekilde yaylı taş ve bilyalı menteşe gibi menteşeler de düz menteşelere göre biraz daha yüksek fiyatlar ile satılır. Klasik ve genel kullanıma uygun olan menteşeler, özel kullanımlar için tasarlanan çeşitlere göre daha hesaplıdır. Kilit menteşe çeşitleri, kullanım alanlarının genişliği ve dayanıklı yapılarından kaynaklı, en maliyetli çeşitler arasındadır.  

Menteşe Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Menteşe ihtiyacınızı doğru bir şekilde giderebilmeniz için ilk olarak kullanacağınız alanın özelliklerini tam anlamıyla bilmeniz gerekir. Mobilya kapaklarınız için menteşe ihtiyacınızı, düz menteşe modelleri arasından seçeneğiniz ürünlerle giderebilirsiniz. Geniş açılan bir mobilya kapağına sahipseniz, frenli düz menteşeleri tercih etmeniz daha doğru bir karar olabilir. Çünkü bu menteşe çeşidinin fren sistemi sayesinde dolaplarınız daha yavaş ve sessiz bir biçimde kapanır. Mobilyalarınızın bindirme kapakları için bir menteşe arıyorsanız, yaylı taş menteşeleri tercih edebilirsiniz. Kapılarınız için dayanıklı bir menteşeye ihtiyacınız varsa, her kapı için ideal olan bilyalı menteşe çeşitleri arasından bir seçim yapabilirsiniz. Açılır kapanır masalarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız, masalarınız için tasarlanan kitabeli menteşeleri kullanmanız gerekir. Siz de aradığınız menteşe ve menteşe setini, cimri.com sitesinden kolayca bulabilirsiniz. Cimri.com’un gelişmiş özellikleri sayesinde aradığınız ürünün tüm özelliklerini inceleyebilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery