MEME UCU KREMİ NEDİR?

Emzirme dönemi son derce duygusal ve güzel bir zamandır; fakat anne için bir o kadar da yorucu ve yıpratıcı olabilmektedir. Uykusuzluğun yanında gelen fiziksel değişimler ve emzirmenin getirdiği fiziksel zorluklarla birlikte göğüs ucu çatlakları, göğüs ucu hassasiyeti ve meme ucu iltihabı gibi problemler de eklenince; emzirme seansları tam bir işkenceye dönüşebilmektedir.

Emzirme sırasında meme ucunun içe çökük olmaması gerekmektedir. Göğüs ucu çıkarıcılar bu konuda annelerin imdadına yetişir. Bu dönemde göğüs ucunda hassasiyet olması son derece normaldir ve özellikle de emzirme sonrası meme uçlarının korunması gerekmektedir. Bunun için özel olarak üretilmiş silikon göğüs ucu koruyucular ve göğüs ucu aparatları mevcuttur. Rahatsızlık çok fazla ise göğüs ucu rahatlatıcı jel tamponlar soğutularak kompres yapılabilir.

Bütün bunlara rağmen göğüs ucu çatlak ve iltihabı meydana gelirse hemen müdahale etmek gerekecektir. Çatlak iltihap öncesi ve ona zemin hazırlayan bir durumdur. İltihap oluştuğunda kesinlikle emzirme yapmamak gereklidir. Çatlaklar ise kontrol edilebilir durumlardır. Öncelikle oluşmasını engellemek için her emzirme sonrası ve mümkün olan aralarda meme ucu çatlak kremleri uygulanmalıdır. Göğüs ucu kremleri özel olarak formüle edilmiştir ve emzirme döneminde kullanılabilirler. Yine de emzirme öncesi krem uygulamayınız ve önceden uygulanmış göğüs ucu kremi varsa yıkayarak temizleyiniz. Göğüs ucu kremi özel vitaminler (özellikle e vitamini), yağlar ve cildin hızlı onarımını destekleyen içerikler içerirler. Normal ve çatlak olmayan meme ucunda ise, çatlak oluşmasını önleme amaçlı olarak göğüs ucu bakım kremi kullanılmalıdır. Emzirme sonrasında önce yıkayıp, krem uygulamak ve göğüs ucu koruyucu ile bölgeyi kapatmak hem kremin emilimini arttıracak, hem de tamir hızını yükseltecektir. Bu şekilde sonraki emzirmeye kadar hassasiyet ve yanma gibi bulgular kaybolur ve tam bakım sağlanır.

Emzirme döneminde yardımınıza koşacak, Philips Avent, Lansinoh, Nuk, Weewell, Ameda, Medela, Babe, Nuby, Mustela, Bambino, Wee, Chicco, Bella B, Garmanstan ve Bebedor marka, emzirme ürünleri ve göğüs ucu bakım ürünlerini, cimri.com sitesinden, en uygun fiyat garantisi ile satın alabilirsiniz.

https://www.cimri.com/meme-ucu-kremi