Vücudunuzdaki yorgunlukları atmak, rahatlamak ve bazı fiziksel tedaviler için masaj yaptırmaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Masaj yapılırken masaj yağı ve kremi kullanmak masajın çok daha verimli geçmesini sağlar. Viaxi, Zadevital, Babe, Naturalive, Darphin, Dermalogica, Otacı, Nashi markalarının masaj yağı ve kremi çeşitlerine cimri.com sayesinde en ucuz fiyatlarla sahip olabilirsiniz!

  • Masaj yaparken masaj yağı ve kremi kullanmanın faydaları nelerdir?

    Masaj yaptırmayı alışkanlık haline getirebileceğiniz gibi, arada sırada gereken durumlarda da ihtiyaç duyabilirsiniz. Masaj yaparken ellerin kayması açısından çeşitli yağlar ve kremler kullanılmaktadır. Fakat bu yağ ve kremler yalnızca elin kayması için değil, içerdiği bitkisel ürünler nedeniyle vücudu rahatlatacak maddeler de içermektedir. Her yağ ve kremin içeriğinde bulunan bitkinin kendine has etkileri mevcuttur. Bu nedenle bunu inceleyerek size uygun olanını seçmek yararınıza olacaktır.

  • Bitkisel masaj yağlarında bulunan bitki özlerinin vücuda etkileri nelerdir?

    Bergamot yağı, kasları gevşetme konusunda en tercih edilen masaj yağıdır. Uykusuzluk sorunu ve böbrek sorunlarına iyi gelmesi ve mikropları öldürmesi ile de bilinmektedir. Biberiye yağı, hamilelere ve epilepsi hastalarına önerilmemekle beraber, romatizma ve kas ağrılarına iyi gelir. Yine hamilelere kullanılması önerilmeyen defne yağı, vücudun daha zinde olmasını sağlar. Kekik yağı, kan dolaşımı konusunda çok etkilidir ve gaz giderme konusunda yararlanılır. Nefes açıcı özelliği sayesinde grip döneminde tercih edilebilir. Susam yağının, cildi güçlendirme ve yaşlılık etkilerini azaltma konusunda etkisi gözlemlenmektedir. Keten tohumu yağı, genelde menopoz dönemlerinde tercih edilir ve bağışıklık sistemi ile sindirim sistemi üzerinde olumlu etkileri vardır. Kakao yağı, cildi bronzlaştırmasının yanında cilt çatlaklarına da iyi gelir.

  • Masaj yağı ve kremini kullanırken nelere dikkat edilmeli?

    Masaj yağı ve kremi türleri cildinize ve vücudunuza ne kadar iyi geliyor olsa da, kullanım sırasında dikkat edilmesi gereken durumlar vardır. Göz ile temasından kaçınılmalı, yutulmamalı ve günde en fazla iki kez kullanılmalıdır. Sizler de çeşitli ağrılar çekiyor ve masaj yaptırarak rahatlamak istiyorsanız, en uygun masaj yağı ve kremi fiyatları cimri.com’da bulabilirsiniz!