Konum Seç

Konumunuzu Seçin
Bulunduğunuz konuma özel fiyat ve fırsatları görebilmek için konumunuzu seçin.

Adresinize ait sokak, cadde bilgilerini arayabilirsiniz.

0

Sepetim

24 Ürün Listeleniyor
En Popüler
En Düşük Fiyat
En Düşük Birim Fiyat
1/1

Fırın Torbası

Poşet hayatımızda yer alan mal ve ürünleri taşımak için kullandığımız ve her yerde kullanımı olan bir üründür. Poşet üretimi plastik başta olmak üzere kağıt veya doğa erken çözüne bir ürün olan ve normal poşet özellikleri taşıyan bio-poşet ürünlerini görmekteyiz. Poşetler torba olarak da adlandırılmaktadır. Poşet yada torba evlerde, ofislerde, işyerlerinde olduğu gibi birçok yerde ve farklı amaçlar için kullanılan ürünler olarak karşımıza çıkar. Poşetleri kullanım amacına göre sınıflandırırsak üç gruba ayırabiliriz. Saklama, taşıma amacı için kullanılan poşetler hayatımızın her alanında görebiliriz. Evimizde, alışveriş yaparken, işyerlerimizde ve birçok yerde bu iki amaç için kullanıldığını görürüz. Bunların dışında üçüncü kullanım amacı ise pişirme torbası olarak kullanım şeklidir. Bu kulanım şekli mutfakta özellikle fırın yemekleri yapılırken karşımıza çıkar. Kullanım amacı saklama, taşıma ve pişirme olan poşet türleri şu şekildedir.

Saklama amaçlı torbalar (poşetler)

Saklamak demek içine bir şeyler koyup ağzını kapattıktan sonra bir yere koyup bırakma şeklinde olur. İhtiyaç duyulduğu zamanda yerinden kaldırılarak kullanılan şeyler içim tercih edilen poşet yada torbalardır. Saklama olayı giysi, çamaşır gibi kumaşlarda olabileceği gibi herhangi bir eşyada saklamak için poşete konulabilir. Saklamak sadece evlerde yapılan bir şey değildir. Ofislerde işyerlerinde veya depolara konulan mal veya ürünler içinde geçerli bir durumdur. Saklanan eşyalar böylece kirlenmesi veya herhangi bir zarar görmesi engellenmeye çalışır. Bu şekilde eski hallerinin korunması sağlanmış olur. Bunun dışında gıdaları saklamak için kullanılan mutfağın vazgeçilemeyen ürünü olan buzdolabı poşetinde saklama amaçlı kullanılan poşetlere bir diğer örnektir.

Taşıma amaçlı torbalar (poşetler)

Alışveriş yaptıktan sonra kullandığımız poşetler bu türün bariz örneğidir. Marketlerde kullanılan atlet poşetler neredeyse her gün kullanmış olduğumuz poşetler olarak karşımıza çıkar. Mağazalardan alışveriş yaptıktan sonra aldığımız ürünlerin içine konan poşetlerde taşıma amaçlı kullanılan poşetlere bir başka örnek olarak karşımıza çıkar. Alışverişin her alanında kullanılan bu ürün karşımıza her yerde çıkar. Taşıma amaçlı poşetler endüstriyel üretim yapan işyerlerinde kullanılan bir üründür. Taşıma amaçlı kullanılan poşetlere bir başka örnek ise çöp poşetleridir. Çöp poşetleri farklı alanlara göre üretilen ürün grubudur. Evsel atıklar için farkı tıbbı atıklar için farklı ürünleri vardır.

Pişirme amaçlı torbalar (poşetler)

Pişirme amaçlı torba deyince akla gelen ürün fırın torbasıdır. Fırın torbası mutfaklarda bulunan fırınlar için geliştirilmiş bir ürün olarak karşımıza gelen bir üründür. Fırın torbası, et ürünleri başta olmak üzere sebze yemekleri ve diğer gıda ürünlerin pişirmekte kullanılan bir üründür. Fırın torbası ısıya dayanıklı olan polyester veya naylon üretilmiş ve içine konan malzemeleri muhafaza eden torbadır. Fırın torbası içine konan malzemelerde yer alan sıvıyı muhafaza ederek gıdaların zarar görmelerinin önüne geçerek farklı bir lezzetin ortaya çıkmasını sağlar. Ayrıca fırın torbası kullanılarak yemeklerin pişme süreleri kısaldığını görürüz.

Fırın Torbası Çeşitleri

Fırın torbası ile pişen yemekler lezzet, koku ve besin değerlerini korudukları görülür. Fırın torbaları gıdalar için üretildiği için üretim yerleri hijyeniktir. Fırın torbası plastik bir ürün olmasına rağmen sağlığa zararlı bir madde içermez. Fırın torbası kullanım bakımından mikrodalga ve normal fırınlarda uygundur. Fırın torbası kırmızı et ve tavuk olmak üzere et ürünlerinin kullanımında tercih edilir. Sebze yemekleri içinde kullanılan bir üründür. Fırın torbası çeşitleri ise şöyledir;

Boyutlarına göre fırın torbası

Fırın torbası üretimi farklı boyutlarda üretilmektedir. Yapılacak yemeklere göre olan boyutu tercih etmek kullanım açısından fayda sağlayacaktır.

Adetlerine göre fırın torbası

Fırın torbası farklı boyutlarda üretilmesinin yanında paketlemesinde farklı adetler şeklinde olabiliyor. Ne kadar fırın yemeği yapıyorsak ona göre bir tercih yapabiliriz.

Yanmaz fırın torbası

Normal fırın torbasına göre ısıya daha dayanıklı olan bir üründür. Normal sıcaklığın üzerinde pişirme yapmak isteyenler tercih yapabilir.

Fırın Torbası Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Fırın Torbası, pişirilmek istenen gıdanın kendi suyu ile daha lezzetli bir şekilde pişmesine imkan verir. Doğal tatlarını, kokularını ve besin değerlerini korunmasını sağlar. Fırında yemeklerin her tarafının eşit pişmesini kısa sürede sağlayan bir üründür. Fırın torbası siparişi verirken kullanacağımız adedi ve boyutu ayarlayarak fırın torbasının en uygun olan ürününü tercih etmemiz gerekir. Çok fazla fırın yemeği yapıyorsak fazla fırın torbası bulundurmamız zaman ve tasarrufa açısından uygundur. Tek kişi veya aile için yapılacak yemeklerde de fırın poşetini uygun boyutunu kullanmamız fayda açısından iyi olur.

Fırın Torbası Fiyatları

Fırın torbası fiyatları da diğer üretilen ürünler gibi belli bir maliyet sonucu belirlenir. Bu maliyeti belirleyen faktörler ise fırın torbası üretimi için kullanılan teknoloji, üretime giren hammadde, üretimde çalıştırılan işçiler genel anlamda bunlar olduğunu görürüz. Katlanılan bu maliyet sonucu üreticiler üretmiş oldukları fırın torbasının kalitesi ve boyutu başta olmak üzere belli bir fiyat üzerinden piyasaya sunarlar. Tüketiciler de fırın torbası tercih ederken kaç kişilik yemek yapmayı düşünüyorlar ise ona göre bir boyutta ürün tercih edebilirler. Fırın yemeği yapma sıklıklarına göre de belli adette satılan ürünleri tercih etmeleri hem ekonomik açıdan hem de kullanım açısından fayda sağlar.